Samsung Galaxy Note 10.1

Bu konuyu okuyanlar

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
@ReDo @|SeYYaH| @re13el @lordarcual @El Padrino

Merhaba arkadaşlar. Bildiğimiz üzere samsung'un yeni tableti Galaxy Note 10.1 piyasaya düştü. Sizce de bir tabletten fazlası mı? Yoksa yakında her tabletin yapabilecekleri şeyler mi? Şimdi almak mı gerekir yoksa beklemek mi?

Cevaplarınızı ve tablet ile ilgili özelliklede kullandıysanız kullanımı ile ilgili düşüncelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar salı günü teknosadan 1499 TL ye samsung Galaxy n8005 tablet aldım. Almak isteyenlere çok tavsiye ederim ancak sadece 1 konuda sıkıntım var oda tablet 24 saatte şarj oluyor bu nasıl iştir teknosaya bugün gittim ordaki adama da söyledim bunun şarj olma süresi 24 saat buluyor dedim adamın ağzı açık kaldı bana samsungun müşteri hizmetlerinin numarasını verdi yarın arayacağım. Acaba bataryası 7000 mAh olduğu içinmi bu kadar uzun süre şarj ediyor yoksa tabletimde mi sorun var anlayamadım. İlk aldığımda tamamen bitirdim ve gece 11 de şarja taktım sabah uyandığımda hala şarj oluyordu şarj göstergesinin ne kadar dolduğunu yazmıyordu tableti açtım daha %65 olmuştu çok şaşırdım ve saat öğleden önce 11 gibi tekrar baktım ve nihayet % 100 olmasada % 99 dolmuştu gerçekten çok şaşırdım tam 24 saatte şarj oluyor. Şu ana kadar 2 kere şarj ettim ve 2 sindede 24 saatte şarj oldu. Aramızda bu markadan tableti olanlar sizinde şarjı süresi ne kadar da doluyor söylerseniz sevinirim.

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar SDN okuru

2100 mah lık s3 yaklaşık 2 saatte tamamen doluyor. 7000 mah kıyaslarsak yaklaşık 6-7 saatte dolması gerekiyor. Bu kadar büyük bataryanın bu kadar uzun sürede dolması bence gayet mantıklı. 1 hafta daha böyle şarj etmeye devam et belkide bataryanın boyutu büyük olduğu için bir süre böyle şarj olması gerekiyordur. Ayrıca senden ricam %100 lük bir şarjı gün içinde kullanarak kaça kadar indiriyorsun?

genelde ilk kullanım bataryalarının %8e kadar inip daha sonra %80 e kadar şarj edilmesi gerekir.

Sorunun bir haftadan fazla devam ederse Samsung Yetkili servise götür.

St. Benoit

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
bende teknosa' dan zar zor beyazını bulup aldım. Cihaz efsane ama yanında satılan kılıfı gereksiz pahalı. Amazondan 39 dolara buldum ordan alıcam. Şarj için de çoklu prizleri tercih etme 5 saatte şarj ettim ben sıkıntı yok.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
bende teknosa' dan zar zor beyazını bulup aldım. Cihaz efsane ama yanında satılan kılıfı gereksiz pahalı. Amazondan 39 dolara buldum ordan alıcam. Şarj için de çoklu prizleri tercih etme 5 saatte şarj ettim ben sıkıntı yok.

Sen 5 saatte şarj ettiysen arkadaşın tableti bozuk olabilir o konuda. Yol yakınken değişim iste @Kadir Sekme

efe24

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bugün Metro da inceledim biraz s-pen özelliği güzel olmuş menü geçişleri gayet güzel ama o kadar para verince de insan kasasının daha kaliteli olması bekliyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben ıraktan 450$ aldım gayet iyi şarj süresi ortalama 6-7 saat

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar flash siteleri açabiliyor musunuz? ben başaramadım. ,şarj süresi 5-6 saat kadar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4 gündür kullanıyorum. Tüm özelliklerinden son derece memnunum. En zayıf özelliği fotoğraf kalitesi ama o da kötü değil. Şarj süresi ile ilgili arkadaşımızın adaptöründe ya da prizinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum zira benimki 5,5 saatte doluyor.

recosoft

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende dün aldım tableti ve 5-6 satte tam şarj oldu :)

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Arkadaşlar salı günü teknosadan 1499 TL ye samsung Galaxy n8005 tablet aldım. Almak isteyenlere çok tavsiye ederim ancak sadece 1 konuda sıkıntım var oda tablet 24 saatte şarj oluyor bu nasıl iştir teknosaya bugün gittim ordaki adama da söyledim bunun şarj olma süresi 24 saat buluyor dedim adamın ağzı açık kaldı bana samsungun müşteri hizmetlerinin numarasını verdi yarın arayacağım. Acaba bataryası 7000 mAh olduğu içinmi bu kadar uzun süre şarj ediyor yoksa tabletimde mi sorun var anlayamadım. İlk aldığımda tamamen bitirdim ve gece 11 de şarja taktım sabah uyandığımda hala şarj oluyordu şarj göstergesinin ne kadar dolduğunu yazmıyordu tableti açtım daha %65 olmuştu çok şaşırdım ve saat öğleden önce 11 gibi tekrar baktım ve nihayet % 100 olmasada % 99 dolmuştu gerçekten çok şaşırdım tam 24 saatte şarj oluyor. Şu ana kadar 2 kere şarj ettim ve 2 sindede 24 saatte şarj oldu. Aramızda bu markadan tableti olanlar sizinde şarjı süresi ne kadar da doluyor söylerseniz sevinirim.

sanırım adaptörle ilgili bir sıkıntı var. zira verilen adaptör 2A olduğunu varsayarsak cihaz kapalıyken 4 saat aktifken 5-6 saat gibi bir sürede şarz olması gerekiyor. Bu aleti bende düşünüyordum ama şu anda asus padfone 2 yi bekliyorum 1 taşla 2 kuş vurmak istiyorum :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o tablete o kadar para verene kadar 350 tl ye çinden tablet aldım ben performans bakımından da galaxy note daha iyi. istersen gir araştır.
-cube u30gt

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dün kardeşime beyazından aldık. orjinal kılıfı beleşe geldi. şu anda ikinci kez şarj ediyoruz ikiside çok uzun sürdü. bide cihaz şarjdayken internete falan girilebiliyomu. yani şajdayken açıp bişeyler yapılınca bozuluyomu? cevaplarsanız sevinirim...

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
dün kardeşime beyazından aldık. orjinal kılıfı beleşe geldi. şu anda ikinci kez şarj ediyoruz ikiside çok uzun sürdü. bide cihaz şarjdayken internete falan girilebiliyomu. yani şajdayken açıp bişeyler yapılınca bozuluyomu? cevaplarsanız sevinirim...

Yaklaşık 6 saat ise normaldir. Çok daha fazla ise sıkıntı vardır zannımca. Kutudan çıkan orjinal şarj aletiyle şarj ediyorsunuz değil mi? Şarjdayken kullanmanızda pek bir sakınca yok. Her ne kadar kullanım klavuzlarında kapalı şarj edin yazsada

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim tablette baya geç şarj oluyor kablo orijinal sorun ne acaba

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dostum seninki bana kalırsa 12 saatte oluyor benim ki hiç olmuyor onu napcaz __?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhabalar SDN okuru

2100 mah lık s3 yaklaşık 2 saatte tamamen doluyor. 7000 mah kıyaslarsak yaklaşık 6-7 saatte dolması gerekiyor. Bu kadar büyük bataryanın bu kadar uzun sürede dolması bence gayet mantıklı. 1 hafta daha böyle şarj etmeye devam et belkide bataryanın boyutu büyük olduğu için bir süre böyle şarj olması gerekiyordur. Ayrıca senden ricam %100 lük bir şarjı gün içinde kullanarak kaça kadar indiriyorsun?

genelde ilk kullanım bataryalarının %8e kadar inip daha sonra %80 e kadar şarj edilmesi gerekir.

Sorunun bir haftadan fazla devam ederse Samsung Yetkili servise götür.

Malesef bu konuda katilmiyorum ben 2-3 aydir kullaniyorum ve aynen sarj suresi bende yaklasik 17-18 saat. Kimisi müşteri hizmetini ara, servise ver, sarj aletini değiştir diyor her kafadan ayri ses çıkıyo böyle olunca bende bir şey yapamiyorum. Biz tabletleri okulda kullaniyoruz özel okulda okuyorum ve okulda yaklaşık 800-900 tane aynı tabletten var ve çoğu kişi bunu yaşıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kitkat güncellemesi ne zaman gelir haberi olan var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim de note 10.1 im şarzı yaklaşık 4 satte doluyor 3 saat şarz a oyynadım hiç bir şey olmadı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben note4 aldım ama sarjdayken %43 gözüküyor kapatıp açtım %63 oldu değişiyor napa bilirim bide orjinal:huh:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimki de 24 saatte doluyo 4 saat doldu baktım % 10 24 saattten de fazla yani :(

Note 10.1 N8010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimki de 24 saatte doluyor kabload mı sorun var yoksa root attığım için mi ? N8010 benimki

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimki de N8010 sabah taktım 8 de 3.30 da baktım % 50 4 saat daha kaldı % 66 oldu bide battery doctor kullandım çünkü kullanmassam % 40 zor oluyor 4.4.2 geldi root attığım için güncellemedim . 4.4.2 bu şarj sotunu düzeltildi mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben de samsung galaxy note 10.1 n8010 kullaniyorum benim de sarj sorunum var. Sarj aletinde sıkıntı olduğunu düşünüyorum. 24 saatte sarj oluyor. Ama en yakın zamanda yeni sarj aleti alacağım.