Yazılım Türleri ve Örnekler

Bu konuyu okuyanlar

okeskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Eskişehir de bir okulda BT öğretmeniyim.
Bu konu öğrencilerim için açılmıştır. Lütfen sahte hesap veya geçersiz konu olarak düşünülerek silinmesin.

Sevgili öğrencilerim aşağıdaki yazılım türlerine ait bulduğunuz veya bildiğiniz yazılım isimlerini benimle paylaşır mısınız?

1-Lisanslı Yazılım
2-Paylaşıma Açık Yazılım(Paylaşılan Yazılım)
3-Demo Yazılım
4-Ücretsiz Yazılım

okeskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok bu 2. hafta konusu:)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
öğrencilerin kim? sen kimsin? :)

okeskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilk mesajımda belirttim bu konuyu açmaktaki amaç öğrencilerime forum sitelerinin nasıl ve ne amaçla kullanıldığını göstermektir.

tolga.ua

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Başarılar hocam size ve öğrencilerinize :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lisanslı yazılım, Office 2010, Demo yazılım, Asphalt S4, Ücretsiz yazılım, Paylaşılan yazılım, Winrar.
Sezer KUMTAŞ

aybüş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben AYBÜKE ÖZERGEN 6-b sınıfındanım ücretsiz yazılım ücretsiz ve süresiz yazılımdır.Paylaşılan yazılım süreli ve ücretsiz yazılmılardır.Lisanslı yazılım paralı ve ücretsizdir.

Onur2x

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sanki sen öğrencisinde ödev için bişeyler aşırtıyorsun gibi geldi HOCAM

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ne saçmalıyorsunuz ya demekki bilmeyenler var siz biliyorsunuz diye herkes bilmek zorunda değil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:yes: Ben yazılımların hangilerinin paralı parasız olduklarını özelliklerini öğrenmek istiyorum Lütfen yorumlardan bizlerle paylaşınn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben Doğuhan TERZİ 12. sınıfım staj ödevim bu konu yardımcı olursanız sevinirim benimde eksiklerim var sizin bilginize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler...:turned:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
BT öğretmenin bu tarzda bir soru sorması gerçekten tuhaf :drool:

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
bt öğretmeni bunu niye sorar çünkü hem internet kullanımını öğretmiş olur forumlar nasıl kullanır üye olunur ne işe yarar gibi hem de ders konusunu öğretmiş olur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aman tahtaya yazayım şunları da sonra da açsınlar oyun oynasınlar ben de işime bakarımdan daha güzel bir fikir tebrik ediyorum öğretmenimizi. bunlar ne işimize yarayacak sorusunu sınıfa sordurtmadan cevabını vermişsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Açık kaynak:

Kaynağı (Kaynak kodu) kullanıcının erişimine açık ve de düzenlenebilmesi ve değiştirilebilmeside, orijinalinin ve hak sahibinin belirtilmesi şartıyla ve de kaynak kodu başkalarına kapatmamak şartıla ücretli veya ücretsiz yayınlanan yazılım.

Örnek (Linux'ta SmallBasic için bir animasyon.)

#!/usr/bin/env sbasic -g

label top1
x = 1
while x > 0
x = x + 1
if x = 800 then goto top2
cls
color 12
circle x,200,20 filled
delay 1
wend

label top2
while x > 0
x = x - 1
if x = 1 then goto top1
cls
color 12
circle x,200,20 filled
delay 1
wend

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:sneaky2::scared::angry::dirol:arkadaşım yada abicim bunu kim yazdıysa biz örnek istedik siz örnek hariç herşeyi yazmışsın maşşallah
yani

kivircik2310

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Yazılım türleri tabiiki çeşitlilik gösterir. Yerli ve yabancı yazılımlar olarak satışa sunulan crm, erp, proje yönetim sistemi gibi firmaların tercih ettiği türlerdir. muhasebe birimlerin ayrı kullandığı paket programlarda mevcuttur. Eta, logo, micro gibi.
mesela ERP, Kurumsal Kaynak Planlaması (Orjinal adıyla Enterprise Resource Planning-ERP) işletmelerde mal ve hizmet üretimi için gereken işgücü, makine, malzeme gibi kaynakların verimli bir şekilde kullanılmasını sağlayan bütünleşik yönetim sistemlerine verilen genel addır.
yerli yabancı türkiyede satışı olan erp firmaları Sap, Canias, Abas, Ifs, Netsis, Uyumsoft, worckube vb.
Erp lisansli alınır.
birde Kurulumunu kendin yaptığın cd satın alarak download yaparak ücret ödediğin yazılımlarda var. onlar paket program tarzıdır.
skype, facebook,twitter bunlar sosyal medyada kullanılan ücretsiz yazılımlar denebilir.

Ragnox

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yazılım türleri farklılık gösterilebilir. Şuanda en çok kullanılan sistem Wordpress & Joomla siteler. Örnek vermek gerekirse Bu site wordpress Bu site ise joomla 2 sini de öğrenmekte fayda var. 2 si de ücretsizdir. sadece temaları ücretli olabilir.