Ağ bağlantısı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

bahadirrbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum gercekden cok hoşuma gitti hazırlayanları ve calışanları tebrik ederim..

bi de sorum olacaktı evde iki laptop var ve biz iki bilgisayarı birbirine nasıl bağlarız acaba internetde var oyun oynamak istiyoruz fifa , counter nasıl yapabiliriz yardımcı olurmusunuz..saygılar..

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Hoş geldin

1) Modemin kaç ethernet çıkışı var?

2) Lap top'ların ikisinde de wireless varmı?

bahadirrbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ethernet cıkışı var wireless ikisinde de mevcud ama modemin kaç sorunu pek anlayamadım_?

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
en basit yöntemi internet olmadan bile aynı evde iseniz bilgisayarcıdan ethernet kablosunun farklı bir sıra ile dizilmiş olanı cross kablo diye geçer bir tarafı aynı normal ethernet yuvasına giriş gibi sıralıdır diğeri biraz değişiktir sıralaması.onunla takılırsınız rahatça

ama eğer alamazsanız nete modemde iki çıkış varsa aşağıdaki yolu izlersiniz.
ikiside nete bağlı ise ve aynı modemden bağlıysanız lan game üzerinden ama farklı yerlerde iseniz net varsa ikinizde de bir server oluşturup onu Hamachi gibi bir program ile sanki aynı yerdeymişsiniz gibi oturum açarak oynayabilirsiniz.takıldığınız bir konu olması halinde hamachi yazısına tıklayarak konulara bakabilrsiniz yapamazsanız şayet yardımcı olurum kurulum konusunda iyi eğlenceler

ama siz en basit yöntemi cross kablodur direk tanırsınız oyunda birbirinizin bilgisayarını.netten farklı bir yöntem ile başkalarına karşı yapacaksanız diğer yönteme başvurunuz

bahadirrbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
souris46 lan game den anladığım ikimizde aynı kablosuz modeme bağlıysak oyuna lan gameden bağlanabilir oynayabilir öyle mi yoksa yanlış mı anladım_?

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
şöyle oluyor şimdi ikinizde mevcut bir modeme bağlıysanız siz aranızda bir ağ oluşturursunuz.bu ağ üzerinde oyun oynama yöntemi lan gamedir.ama farklı modemler ile internete farklı hatlardan bağlıysanız netten oynarsınız buda server kurup oynamak gibi birşey ama oyun orijinal değil ise lan game yapmanız lazım oda hamachi programı ile olur ki yasal değildir belirteyim korsan cd olayı.

bahadirrbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ikimizde aynı modeme bağlıyız souris benimde yapamadığım ağ oluşturmak bunun için yardım edebilirmisin?

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
tabi ederim şimdi öncelikle şu şekilde yapacaksın biriniz oyuna girip server kurun multiplayer başlığı altında şifre ve hesap adı verin bölüme yada ağa yada servere her neyse ondan sonra diğer kişi buy kurulum bitince multiplayer başlığı altından join game vardır genelde onu tıklayarak mevcut ağı tarar ver senin kuruğun serveri bulur giriş ister onaylanır girersiniz en basiti bu sanırım yapabilirsin

ama belirteyim fifa 2007 de lan game girerken aynı anda multiplayer modu tıklama özelliğini kullanmanız gerekli onun için döküman yollarım istersen

eklemek istediğim birkaç şey daha var eğerki elinizdeki oyunlar orijinal değilse çok fazla heveslenmeyin çünkü oyun firmaları genelde orijinal olmayan oyunlarda bu mutiplayer modunda key istemekte ve kullanıcının hevesi kursağında kalmaktadır.bu durumda elinizde bir kaç tane oyun kalmkata ve onlar ile idare etmek zorunda kalırsınız mesela fifa 2007 lan game oynanır netten oynayamazsınız şifre ister
ghost recon advenced warfighter lan game oynanır netten oyanayamazsınız gibi neden bunları örnek gösterdim :* :* bilmem. lan game oyunu çalıştırmak için ise hamachi favoridir onuda yukarıdaki mesajlardan ilkinde isme linki gömdüm bakarsın

bahadirrbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
souris cok saol lan game den calıştı olmazsa hamachi yi kullanırız yardımların cok makbule gecti tekrardan teşekkürler..