70 Ekran tüplü tv

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
arkadaşlar elimde eski 70 ekran tüplü bir tv vardı 15 yıldır kullanıyordum ve 102 ekran led tv aldım bu durumda ise eski 70 ekran tüplü tv elimde kaldı hurdacıya versem en fazla 10 tl verir fakat ben bu tvyi monitör olarak kullanmak istiyorum fakat bunu pc kasasına nasıl bağlarım pcmde 15inç ince montör var tüplü tvyi koymak için yerimde müsait tüplü tvde scart girişi var svideo girişi var kasamda ise svdiseo girişi var ekran kartım ati x1550 nette yaptığım biraz araştırma sonucu bir ucu scart girişli bir ucu vga girişli o kabloyu bulup vga olarak kasaya takıp bir ucuda scart girişli onuda tvye takıp direk görüntü alırmıyım sorun yaşarmıyım sizlere danışmak istedim hayır bir sorun yaşamazsın derseniz bana bi yol gösterin nasıl bağlarım ve hangi kablolar gerekir extra olarak kablo gerekirmi şaan kullandığım 15 inç çokta önemli değil direk tvyi kurabilirmiyim monitör arızalı şöyle arızalı ekranda yatay şekilde çizgiler çıkıyor rahatsız ediyor yeni monitör alacak gücüm kalmadı 102 ekrandan dolayı malum bi yerden kısmak gerekiyor o yüzden tvyi değerlendirmek istiyorum teşekkür ederim

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar elimde eski 70 ekran tüplü bir tv vardı 15 yıldır kullanıyordum ve 102 ekran led tv aldım bu durumda ise eski 70 ekran tüplü tv elimde kaldı hurdacıya versem en fazla 10 tl verir fakat ben bu tvyi monitör olarak kullanmak istiyorum fakat bunu pc kasasına nasıl bağlarım pcmde 15inç ince montör var tüplü tvyi koymak için yerimde müsait tüplü tvde scart girişi var svideo girişi var kasamda ise svdiseo girişi var ekran kartım ati x1550 nette yaptığım biraz araştırma sonucu bir ucu scart girişli bir ucu vga girişli o kabloyu bulup vga olarak kasaya takıp bir ucuda scart girişli onuda tvye takıp direk görüntü alırmıyım sorun yaşarmıyım sizlere danışmak istedim hayır bir sorun yaşamazsın derseniz bana bi yol gösterin nasıl bağlarım ve hangi kablolar gerekir extra olarak kablo gerekirmi şaan kullandığım 15 inç çokta önemli değil direk tvyi kurabilirmiyim monitör arızalı şöyle arızalı ekranda yatay şekilde çizgiler çıkıyor rahatsız ediyor yeni monitör alacak gücüm kalmadı 102 ekrandan dolayı malum bi yerden kısmak gerekiyor o yüzden tvyi değerlendirmek istiyorum teşekkür ederim
Güzel fikir ama tüplü televizyonlar çok radyasyon yaymıyor mu? Monitör olarak kullanırsanız aradaki mesafe de kısalacak.Zararlı olabilir.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Güzel fikir ama tüplü televizyonlar çok radyasyon yaymıyor mu? Monitör olarak kullanırsanız aradaki mesafe de kısalacak.Zararlı olabilir.

15 senedir tv olarak kullandım mesafe kısalması derken koltukla monitör çok yakın olur onumu diyosun kastın oysa klavye mouse kablosuz sorun olmaz nasıl bağlıycam o kabloyu nerden bulurum radyasyonun yaymadığı alet varmıki led tvlerde radyasyon yayıyor ama tabi tüplüler kadar değil bana bi rehber lazım montörde çok lazım alacak gücüm yok tvyi mecbur olarak değerlendirmeliyim yazık içim acıyor tv çalışmasaydı bozuk olsaydı napıp ne edip bi şekilde monitöre alcaktım ama şimdi çalışan bi tv varken monitör almam alamam zaten çok fazla borca girdim aylık toplam 900 tl taksit ödüyorum

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
tüplü tv yi pc ye bağlarsan çamur gibi görüntü alacaksın :D pc ekranlarında pikseller küçük noktacıklardan oluşurken tüplü tvde çizgi olarak çıkıyor. Ve çok büyükler :D ekran kartında s video out çıkışı varsa kullanabilirsin diğer türlü çevirici adaptörler var ama maliyetli olur :)

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
[MENTION=156007]djvietnam[/MENTION] dediğin kablonun fiyatı saturn de geçen sene 60 tl idi

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
15 senedir tv olarak kullandım mesafe kısalması derken koltukla monitör çok yakın olur onumu diyosun kastın oysa klavye mouse kablosuz sorun olmaz nasıl bağlıycam o kabloyu nerden bulurum radyasyonun yaymadığı alet varmıki led tvlerde radyasyon yayıyor ama tabi tüplüler kadar değil bana bi rehber lazım montörde çok lazım alacak gücüm yok tvyi mecbur olarak değerlendirmeliyim yazık içim acıyor tv çalışmasaydı bozuk olsaydı napıp ne edip bi şekilde monitöre alcaktım ama şimdi çalışan bi tv varken monitör almam alamam zaten çok fazla borca girdim aylık toplam 900 tl taksit ödüyorum
Tüplü televizyonlardaki renk canlılığı LCD lerde yok ama bilgisayar monitörüne uzaktan bakmaya alışabilirisin bilmiyorum.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
70ekran TV yi PC monitörü olarak kullanamazsın, çok büyük, karşısında gözlerini değil kafanı sağa sola çevirmen lazım ki buda garip bir şey.
+ bir performans alamazsın görüntü gayet rahatsız edici olur.

Ancak şöyle kullanılır;
PC den oyun açarsın sonra biraz uzaklaşarak uzaktan oyun oynarsın, o kadar rahatsız etmez görüntü.
Ancak normal PC kullanımında gözleri bile bozar.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
70ekran TV yi PC monitörü olarak kullanamazsın, çok büyük, karşısında gözlerini değil kafanı sağa sola çevirmen lazım ki buda garip bir şey.

Ancak şöyle kullanılır;
PC den oyun açarsın sonra biraz uzaklaşarak uzaktan oyun oynarsın, o kadar rahatsız etmez görüntü.

oyun oynayan birisi değilim nette takılırım ben işten güçten oyun oynayacak zamanım olmuyor maalesef

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
çok zekice bir fikir :D ancak konu hakkında birşey bilmiyorum:S

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
svideo ile baglarsin ama arkadaslarin dedigi gibi camur gibi olur zamaninda denedim yazilar bile okunmuyor ama guzel film seyredir

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114

Ancak şöyle kullanılır;
82 ekran LCD bağlı benim evde de gayet rahat kullanılıyor. :)

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
41extedde6lss500.jpg

kablo buymuş bugün 4 tane büyük elektronik marketi gezdim bu kabloyu bulamadım yokmuş zor bulunan bir kabloymuş svideo ile bağlarsın ama freewill dediği gibi görüntü sağlıklı olmaz denildi TMac1 in dediği gibide fiyatı ortalama 50 tl ila 60 tl bu kabloyu nerelerden buluruz elektrikçiye yaptırsak yaparmıki

82 ekran LCD bağlı benim evde de gayet rahat kullanılıyor. :)

82ekran diyosun lcd diyosun onlara pcyi her türlü bağlarsın her türlü çıkışı var benim bahsettiğim tv eski teknoloji 15 yıl önce aldığım bir tv sadece scart girişi ile svideo girişi var oysaki lcd öylemi

lkbulut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
VGA dan>Video Sinyal Dönüştürücü
VGA VIDEO ÇEVİRİCİ
PC ekranınızdaki görüntüyü büyük ekran TV, S-monitör, video projektör, LCD projektör, VCR ve benzeri cihazlara aktarmak için ideal bir çözümdür.

• Tak & Çalıştır (Plug & Play) özelliğine sahip
• Sürücü CDsi gerektirmez.
• IBM ve MAC bilgisayarlar ile uyumlu
• 800 x 600 60/75 Hz
• 1024 x 768 dpi çözünürlük, 85Hz (PC için)
• 16.7 milyon renk desteği
• Six-Line buffer technology for sharp, flicker-free TV display
• Bilgisayar ve TV ekranında eşzamanlı olarak görüntü elde edebilme imkanı
• Cihaz üzerinde bulunan dokunmatik düğmeler (yukarı / aşağı / sağ / sol) kanalıyla çeşitli ayarlar yapılabilmektedir.Görüntünün yatay ya da dikey olarak hareket ettirilmesi sağlanır.3 kademeli keskinlik ayarı yapılabilir. Tüm ayarlamalar butonlar sayesinde yapılabilir.
• Overscan ve Fit-in-screen modları arasında geçiş mümkündür.
• S-video ve kompozit video çıkışlarına sahiptir.
• Tüm VGA Kart çıkışlarını (HDS 15) çevirip TV vs gibi çihazlara aktarır.
• Cİhazın bilgisayara bağlanması için harici olarak VGA kablosu ürün ile birlikte verilmektedir.
• Televizyonun modeline bağlı olarak tv ile cihaz arasında bağlantı için harici s-video ve kompozit kablosu ürün ile birlikte verilmektedir.

ranteks.com.tr/index.php?cmd=urun_goster&urun=772​