Google Play'den Uygulama İndirirken "Cihazda Yeterli Hafıza Yok" Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

nonameaccount

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Galaxy Ace2 kullanıyorum 4GB kendi hafızası var 8GB hafıza kartı var içinde. Görev yöneticisinde Sistem belleği 1.20GB, USB bellek 1.10GB olarak gözüküyor. Geri kalan 2GB nerede ? 1. Sorum buydu. 2. Sorumda Google Play'den Dead Trigger 145MB oyununu indirmek istediğimde "Cihazda Yeterli Hafıza Yok" hatası alıyorum. Bütün uygulamaları da hafıza kartına taşıdım ama Sistem Belleğinden 385MB kullanılıyor 1.20GB'dan, USB Bellekten ise 1.04GB kullanılıyor 1.10GB'dan. Sanırım oyunlarda USB Belleğe yükleniyor. Bu oyunu direkt olarak hafıza kartına indiremez miyim ? Telefonumda boyutu yüksek bir şey olmamasına rağmen hafızayı dolduran ne ? Telefonu sıfır aldım, 1 hafta oldu. Yardımlarınız bekliyorum, teşekkürler...

Edit: Ugugulamaları tekrar telefona taşıdığımda Sistem Belleğinin dolduğunu gördüm. O zaman buraya yükleniyorlar. Ama neden 145MB'dan fazla hafıza verken indiremiyorum ? Oyunda sorun olabilir mi ?

Fenomenon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle arkadaşım pc'de nasıl ki c ve d sürücüsü var telefonda da buna benzer 2 farklı hafıza var bunlardan biri uygulamaların yüklü olduğu hafıza diğeri ise kullanıcıya bırakılmış hafıza ancak bazı uygulamalar bu kullanıcı hafızası bölümüne taşınabiliyor
mesela 4 gb hafızan var dese dahi o aslında 4 gb değil sonra 1 gb uygulama için ayrılmış, bunla birlikte ayrıca android sistemi de kendisi hafıza kullanıyor. velhasıl senin 4 gb hafıza kuş gibi kalıyor
mesela benim telefonum Xperia P, aslında 16 GB ancak kullanıcı hafızası 11.5 GB olarak görünüyor
senin yapman gereken hafızayı artırmak, aynı işe yarayan birden fazla uygulama varsa sil, taşınmayan uygulama kullanma, büyük boyutlu uygulamaları kullanma (mesela söz gelimi şu popcap'in beleş bejeweled versiyonu 50mb bence o oyun 10 mb bile etmez bende gittim mis gibi fruit blitz yükledim kafam rahat)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
8 gb lik hafıza kartım var ama facebook whatsapp yuklü sadece başka şeyler neden indiremyiyorum hata verıyor ve yeterli alan yok dıyor yardımcı olurmusnuz :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar htc one m8 kullanıyorum indirilirklen hata oluştu cihazda yeterli alan diyor çözüm varmı _?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşalr kore malı s3 kullanıyorum 16 gb hafıza var ve telefonumda wattpad whatsapp facebook real piano yüklü sadece üstelik 12.32 gb boş gösteriyor ama yüklemiyor yardımcı olur musunuzzzz lütfeeeeennn

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşlerim çözüm şu; ayarlardan uygulamalar bölümüne gelin orda bulunan google chrom veya tarayıcınız hangisiyse onun verilerini sil deyin sonra güncellemeleri kaldır var tarayıcının ona tıklayın ve sorun çözüldü...