İPhone 5 Yorumları

Bu konuyu okuyanlar

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler-Bayanlar benim amerikada tanışım var o ı phone 5 almış benimde ı phone çılgınığım olduğunu bildiği için bana bilgi verdi çözünürlülüğü yüksekmiş dış görünüşü 4s le farklıymış sadece tuşlarının yeri aynı onun dışında ses yerinden başka her yeri farklıymış yani anlaşılan ı phone5 güzel bir telefon dro
p testlerini nede bakdım artık ı phone s3 den de kaliteli (kabul ediyorum 4s s3 den daha kalitesizdi(ama çok fark yokdu)) ama bu I Phone 5 türkiyeye geldiginde bilirssinizki fiyatı çok pahalı olur 4-5 ay sonra fiyatları normal haline gelir ancak ozaman 4s yerine alaınabilir diye düşünüyorum(parası olana herşey ucuz o ayrı bişey) yani ilk 4-5 ay ı phone5 alacağına 4s almak daha mantıklı.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Size katılmıyorum. Eğer sitede yayınlanan drop test ise üvey evlat gibi atıyordu s3ü . Siz 4s vs s3 testlerine bakarsanız o test adil di . Param olsa ben yapıcam gerçeği yansıtsa kabul edicezde.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Size katılmıyorum. Eğer sitede yayınlanan drop test ise üvey evlat gibi atıyordu s3ü . Siz 4s vs s3 testlerine bakarsanız o test adil di . Param olsa ben yapıcam gerçeği yansıtsa kabul edicezde.
alla alla ne alakası var. bu videoda iphone 5in daha sağlam olduduğu açıkça gözüküyor. şimdi bu video sahte de 4s ve s3 neden gerçek diyesi geliyor insanın.

not konuya gelicek olursak. iphone 5e bu kadar para verilmez. s3 daha ucuz ve aynı işlevi görüyor. düşürmeyi sorun etmeyin, telefonu aldığınız gibi kılıf alın halledilinir.

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5

hayatımda senın kadar fandroid gormedım s3 u 5 cm den yere bııraksa ıPhone yı 1 metre den yere atsa s3 u attıgı yerde cıkıntı vardı dersın sen kac tane drop test var hepsımı yalan ya !!!

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
adam ölçeklerle yapıyordu ayrıca dünya çapında olan bir drop test http://www.youtube.com/watch?v=6M5q5TRuAsY&feature=g-logo-xit ve http://www.youtube.com/watch?v=J4zQKeAEqsQ&feature=related bu dünya çapı olan bi kuruluş biri boy ölçeği var bir kişinin diğerinin de ölçekle ama düşünce özgürlüğü var oda sizin düşünceniz saygı duyarız.
Bunları görmemiştim. İkincisini izledim o biraz daha realist ama testlerde jelly beanli s3 iphone 5i geçiyor bilgin olsun . Bazı ülkelerde vermeye başladılar jelly beani.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
yav kardeşim roket mi takcaklardı tele anca böyle bir şey olurdu birde 5s çıkar iphone 6 yı bilemem ama:D

yav kardeşim roket mi takcaklardı tele anca böyle bir şey olurdu birde 5s çıkar iphone 6 yı bilemem ama:D

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
hayatımda senın kadar fandroid gormedım s3 u 5 cm den yere bııraksa ıPhone yı 1 metre den yere atsa s3 u attıgı yerde cıkıntı vardı dersın sen kac tane drop test var hepsımı yalan ya !!!
Arkadaşım adam akıllı konuş ben bilimsel verilerle konuşuyorum arkadaşın attıklarına rastlamamıştım . SDNde yayınlandı sanırım o videoda üvey evlat gibi fırlatıyordu s3ü . ip5 kasası çizilmeye meyilli ama darbelere karşı daha korunaklı yapılmış . 2. video realiste benziyor. Ama yazılım olarak testlerde jbli s3 ip5i geçti .
Birdaha da laflarına dikkat et , adam akıllı konus bende cevabını yazayım . Ayrıca ben verilerle konuşuyorum . Eğer apple yapsaydı adam akıllı telefon apple kullanırdım . Kumanda kullanacak halim yok .Bu benim görüşümdür dileyen dilediğini kullanır.Alırsın iphone 5 istersen 10 tane alırsın ben fakir mi olucam ? Hayır ? Zengin mi olucam ? Hayır ? Ozaman niye fandroid olayım . Yeni telefon alacağım sitede de sordum ben sizce hangisini alayım diye. Youtube de 10 dakika araştırmadan sonra 1700 den fazla verilmeyecek bir telefon olduğunu anladım ip5in . S3 düşünüyorum o yüzden. Ama ben yorumlarımı tarafsız yaparım. S3 te alırsanız iphone 5 te alırsanız beni ilgilendirmez .Arkadaş da yazmış o sizin görüşünüz saygı duyarım , eğer sen de bu forumu kullanıyorsan sende saygı duymak zorundasın .

1-Drop teste laf etmedim arkadaşın videosunu izledim haklı buldum . Ama alacağından dolayı bilgi verdim .
2-Yha değil Ya
3-Ben senin oğlun değilim haddini bil
4-Lan lafını kullanma burası babanın tarlası değil

Yorum yapıyorsan adam akıllı yapacaksın.

barisid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve ne fark var allahını kitabını seviyorsan ha Jelly Bean ha Ice Cream sandwich ee neler farklı takılmalar giderildi
ne oldu performans mı arttı hayır! hayır! hayır anlayın bunu en kötü benchmarkları yaparsanız doğal olarak o yaptığınız benchmark OS'a bakıo AnTuTu yap bakim ne olcak o işlemciye ve ekran performansına bakıo önemli olan şeyler yhani

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ve ne fark var allahını kitabını seviyorsan ha Jelly Bean ha Ice Cream sandwich ee neler farklı takılmalar giderildi
ne oldu performans mı arttı hayır! hayır! hayır anlayın bunu en kötü benchmarkları yaparsanız doğal olarak o yaptığınız benchmark OS'a bakıo AnTuTu yap bakim ne olcak o işlemciye ve ekran performansına bakıo önemli olan şeyler yhani
Bakın tarafsız yorum yapıyorum sizlere açıklayayım ;
En kötü bechmarklar değil yapılanlar. SDN ekibi jelly bean verilmeden önde iphone 5in s3ü 200 puanla geride bıraktığını söyledi. Doğru da bıraktı . Jelly bean bekliyordu zaten tüm s3 kullanıcıları . Geldi tekrar yapıldı ozaman da farkı s3 attı .S3 önceden çıkmasına rağmen onu yazılım güncellemesiyle geçti , sonuç olarak fevri veya sinirli konuşmak yerine biraz tarafsız olun.

barisid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Taraflı değilim ben neredeyse piyasadaki en güçlü her tel.'i kullandım
S3,4S,5'im geldi Amerikadan,One X,Lumia 900(920'yi bekliyorum),Xperia S,Xperia sola Apple'ın iyi olan tarafı uygulama uyumluluğu derdi yok. Ve şu yıllarda uygulama olmadan (70 yaşındaki anneannem bile) uygulamasız telefon kullanmıyor. Bu yüzden Apple diyorum yoksaS3'te iyi

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Taraflı değilim ben neredeyse piyasadaki en güçlü her tel.'i kullandım
S3,4S,5'im geldi Amerikadan,One X,Lumia 900(920'yi bekliyorum),Xperia S,Xperia sola Apple'ın iyi olan tarafı uygulama uyumluluğu derdi yok. Ve şu yıllarda uygulama olmadan (70 yaşındaki anneannem bile) uygulamasız telefon kullanmıyor. Bu yüzden Apple diyorum yoksaS3'te iyi
Saygı duyarım . İphone 5 geldi ise ss atabilirseniz iyi olur tabi yapabilirseniz birde test.

yclplt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s3 e diyecek laf yok performansı ortada bu tamamen tercih meselesi ben kullandığım özellikler bakımından ip5'i tercih ediyorum benim için yeterli çizikler konusuna gelince şuana kadar kılıfsız iphone kullanan görmedim zaten büyük bir sıkıntı değil bana göre. ip4 de arkası cam darbelere karşı korunaksız demişlerdi ama hiç sıkıntı yaşamadım bu tamamen tercih meselesi.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
s3 e diyecek laf yok performansı ortada bu tamamen tercih meselesi ben kullandığım özellikler bakımından ip5'i tercih ediyorum benim için yeterli çizikler konusuna gelince şuana kadar kılıfsız iphone kullanan görmedim zaten büyük bir sıkıntı değil bana göre. ip4 de arkası cam darbelere karşı korunaksız demişlerdi ama hiç sıkıntı yaşamadım bu tamamen tercih meselesi.
Tabiki , herkesin kendi tercihidir.

barisid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan malesef kutu açılımı yapmadim 2013 yılında Verizon Turkey ile kutu açılımı yapmayı bekliyorum... Test için yardımcı olmak isterdim fakat... durum böyle

Ve kutuyuda Amcama yolamış bulunmaktayın şuan itibariyle Haziran ayında gelecek olan iPhone5 benim olacak çünkü Amcam Rusya'ya gittiği için...

Yardımcı olamadığım için üzgünüm :(

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
şuan malesef kutu açılımı yapmadim 2013 yılında Verizon Turkey ile kutu açılımı yapmayı bekliyorum... Test için yardımcı olmak isterdim fakat... durum böyle

Ve kutuyuda Amcama yolamış bulunmaktayın şuan itibariyle Haziran ayında gelecek olan iPhone5 benim olacak çünkü Amcam Rusya'ya gittiği için...

Yardımcı olamadığım için üzgünüm :(
Peki madem öyle :)
Neden 2013ü bekliyorsunuz ki size gelince açın kullanın :D

yclplt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haziran ayında zaten başlar dedikodular iphone 6 mı 5s mi ne yenilikler olcak filan gündem değişmiş olur :D

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Sitenin adını iphoneShift.net diye değişmek lazım.

Cem Yılmaz'ın bir espirisi varsa da elim gitmiyor sitede bayanlar vardır diye.
Baydı artık arkadaş ne iPhone muş ya.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
İki telefonu karşılaştıracağınız tek yer "drop test" ise lütfen bu iki narin cihazı da almayın, gidin dayanıklı olsun diye yapılmış cihazlara bakın.:) Sony sanırım XPERIA'lardan birini öyle üretmişti, cebinde telefonla havuza falan giriyordu adam=)

Kalite açısından bakarsak, iPhone 4, Samsung Galaxy 5S'ten falan bile kaliteli olacaktır. :) Firmaların tercihleri bu yönde. Drop test sağlamlığına bakarsak da, dıştan görünen çizik oyuk göçük falan açısından Galaxy S3 daha temiz duracaktır zira düz plastik telefon, pek zarar görecek bir şeyi yok. iPhone'un üzerinde özel kaplamalar var bu da darbeye karşı daha koruması hale getirir ki, sağlamlık ile kaplamanın çıkması başka şeylerdir. kalite ise bambaşka bir şey. Bir iPhone'u elinize aldığınızda hissettiğiniz kalite dokunuşunu asla bir galaxy'de alamazsınız. kullanılan malzemelerin hissiyatarı ortada.

mapii

Asistan
Reaksiyon puanı
0
fazla yoruma gerek yok .. 1 hafta olmad 5 milyon satıldı 250 usd de fiyatı varsa
gerisini düşünün .. buradada 1.250 usd cikten verirler artık eksik olmasınlar ..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yıl olmuş 2012 "drop test" videolarına bakıp telefon seçen insanlar var. Zaten zilyon tane kılıfa koyacaksın onu yalan mı?

yclplt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu kadar pahalıya satılmasına bir sebep de apple ın marka değeri olsa gerek şimdi diyeceksiniz amerika'da ucuz filan diye amerika standartlarında en pahalı telefon da iphone olduğunu unutmamak gerek ...

Cedriic

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
iPhone 5 alacaktım. Ön satışları dolmuş. Şans işte..

barisid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya benimki Verizon'dan alınmış durumda o yüzden 2013'te (sözde) Verizon wirelles turkey'i bekliyorum olmazsa onuda Amerikadaki fdayıma yollayacağım

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ya benimki Verizon'dan alınmış durumda o yüzden 2013'te (sözde) Verizon wirelles turkey'i bekliyorum olmazsa onuda Amerikadaki fdayıma yollayacağım
Hadi len :D milleti bir birine düşürdün sonra benim telefon haziranda gelecekmiş diyorsun.

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
en sağlamı one x tasarımıda çok hoş ama performansı s3 e göre kötü , s3 ün kasası zayıf sağlam değil pek ama performans süper özellikle internette, iphone u bilmiyorum okuduklarıma göre sadece ekranı büyümüş diyorlar işlemcisi hafızası da büyümüş ama üç bin küsür liralık bir tel değil bence zaten üç bin lira da tele verilmez verenlere saygı duyarım neyse illa iphone kullanacaksanız bi müddet 4s le devam edin derim nasıl olsa iphone 5 fiyatı düşecek ozaman alırsınız. Ben s3 aldım geçen electroworld den one x ve s3 ü akşama kadar test ettim performans ve fiyat olarak s3 daha makul geldi aldım ama aklımın bi köşeside one x de kaldı çok güzel telefon ama fiyatı 1999 tl olduğu için alamadım s3 ü kaskosu dahil toplam iki bine aldım tavsiyem kaskosuz tel almayın.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
s3 ü kaskosu dahil toplam iki bine aldım tavsiyem kaskosuz tel almayın.

Kaskoyu hangi firmadan aldığını sorabilir miyim?
Ben Turkcell CebimGüvende kullanıyordum, kapatmış adamlar dükkanı. cepkask'a falan baktım ama, hem ekşi'deki yorumlar hem de telefonda konuştuğumda aldığım yanıtlar nedeniyle kendilerinden uzak durma kararı aldım.

olumlu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bakın ben galaxy s3 veya ı phone 5 demiyorum eğer iş adamıysanız akıllı telefon şartsa ve üstün özllikli tel istiyorsanız s3 alin ama normal günük yaşantıda kullanacksan ı phone 5 almak dahama mantıklı çünkü galaxy s3hem ekranı büyük hemde teknik özellik olarak iyi ama normal günlük yaşantı içerisinde kullanacaksan 5 çünkü hem nazik hem boyutu orantılı hemde teknik özellik olarar iyi yanlışsam söyleyin.

Bunları görmemiştim. İkincisini izledim o biraz daha realist ama testlerde jelly beanli s3 iphone 5i geçiyor bilgin olsun . Bazı ülkelerde vermeye başladılar jelly beani.

aslında doğrusunu söleme gerekirse jelly bean i TAM olarak bilmiyorum yani ben s3 ü pek araştırmam ben genelde i phon u araştırırım çünkğ dış görünüş olarak ağırlık felen alarok benim ı phone hoşumagdiyor yani ben alacagım telefonda tknik özellikler %40 etkiler beni diş girüüş ve tasarım %50 etkiler geri kalan %10 u kullanmam yoksa deli olurum:lol: çünkü ı phne beni o kadar etkiledi ki psikolaga gitmeyi bile düşündüm bunun için:crying::crying::crying::crying::(:(

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Söyledikleriniz yanlış değil de, iş adamı S3 kullansın normal adam iPhone5 kullansın gibi bir ayrım çok mantıklı değil. İş adamı nedirden başlarız zaten bu konuya da o kısma girmeyelim. :)

Çok daha düz aslında ayrım. Fazla ayar mayar bilmem/yapmam daha sakin bir kullanımım olur, son teknolojiden faydalanmak yerine teknolojinin bana en güzel sunulmuş halini (bazen geç de olsa) kullanmak isterim vb. gerekçeleriniz varsa iPhone; daha advanced bir kullanıcıyım diyorsanız Android.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aslında doğrusunu söleme gerekirse jelly bean i TalarokAM olarak bilmiyorum yani ben s3 ü pek araştırmam ben genelde i phon u araştırırım çünkğ dış görünüş olarak ağırlık felen alarok benim ı phone hoşumagdiyor yani ben alacagım telefonda tknik özellikler %40 etkiler beni diş girüüş ve tasarım %50 etkiler geri kalan %10 u kullanmam yoksa deli olurum:lol: çünkü ı phne beni o kadar etkiledi ki psikolaga gitmeyi bile düşündüm bunun için:crying::crying::crying::crying::(:(
Forumda ilk defa böyle biriyle karşılaştım:D teşekkürler [MENTION=292735]olumlu[/MENTION]