E - postalar hakkında

Bu konuyu okuyanlar

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
arkadaşlar inş. doğru yere açmışımdır fazla vakit kaybetmeden sorularıma geçiyim:

1.e posta hesabı nereden açılır ve ne ile kullanılır(outlook vs.)
2.pop3 falan diyolar onlar nedir
3.ben e posta olarak msn kullanıyorum sizce ne kullanmalıyım
4.birde bazen bana e - posta ile arkadaşlarımın kişi lstesi geliyor? (şikayetçi değilim dolu manita var ;D :D) ama niye geliyor :#

her konuda olduğu gibi yine yardımlarını ve görüşlerinizi esirgemeyeceğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum ;)

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Çeşitli e-posta servislerinden açılır. Yada kendiniz bir tane mail server kurarsınız.
http://hotmail.msn.com
Outlook vb. programlar ile e-maillerinize bakabilirsiniz.
3.ben e posta olarak msn kullanıyorum sizce ne kullanmalıyım
Msn derken Hotmailden bahsediyorsunuz galiba. Eğer öyleyse devam edin değiştirmenize gerek yok.
birde bazen bana e - posta ile arkadaşlarımın kişi lstesi geliyor?
Arkadaşlarınıza sorun :)

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
sağolun outlooku açtığımızda e postanızın çalışacağı türü seçin diyor msnler ne tür?

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Ekran Görüntüsü yollayın ne demek istediniz anlıyamadım da?

Ekran görüntüsü için Print Screen tuşuna basın soran Paint programını açıp ctrl+v tuşlarına basın sonra kaydedip www.imageshack.us adresine gönderin açılan yeni sayfadaki direct link yazısının yanındaki url yi foruma yazın bizde resime bakıp öyle yardımcı olalım.

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Buraktuna dedi ki:
Ekran Görüntüsü yollayın ne demek istediniz anlıyamadım da?

Ekran görüntüsü için Print Screen tuşuna basın soran Paint programını açıp ctrl+v tuşlarına basın sonra kaydedip www.imageshack.us adresine gönderin açılan yeni sayfadaki direct]o kadarını biliyorum pc'yi ilk defa elime almadım :D

neyse ben guitar hero oynamaya gidiyorum yarın yeniden sorarım sağol ilgin için ;)

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Oyun hakkında bilgiler de verebilirim istersen :D

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
istediğim sorudan başlıyorum

2

pop3 desteği sağlayan adresler bilgisayarında local olarakta kullanabileceğin (outlook express, mozilla tunderbird vs. programlarıyla rahatlıkla ulaşabileceğin) adreslerdir. iol ün dediği gibi en basit gmail in pop3 desteği var

1

artık e posta almanın sınırsız yolu var hotmail, yahoo, gmail, mynet ilk akla gelenler

3

o sana kalmış. diğer mail adreslerinide msn messenger da kullanabilirsin

4

bahsettiğin muhtemel adres lisesi forfard maillerle gelmektedir. sana kalmış

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Alıntı
birde bazen bana e - posta ile arkadaşlarımın kişi lstesi geliyor?

Arkadaşların grup olarak atıyor mailleri hotmailin gizli yazan bölümüne yazılırsa toplu olarak atılan mailler birbirne görünmez.
ie777777lf9.png

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
cacar dedi ki:

2

pop3 desteği sağlayan adresler bilgisayarında local olarakta kullanabileceğin (outlook express, mozilla tunderbird vs. programlarıyla rahatlıkla ulaşabileceğin) adreslerdir. iol ün dediği gibi en basit gmail in pop3 desteği var

1

artık e posta almanın sınırsız yolu var hotmail, yahoo, gmail, mynet ilk akla gelenler

3

4

istediğim her şeyi söyledin süpersin ;)

recepyuksel

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam.
Benim hotmail, yahoo, gmail sitelerinden alınmıs mail hesaplarım var.
İçlerinde en kullanışlısı (erişimi hızlı, menüleri anlaşılır, ayarları çok kolay yapılan, adres defteri çok kullanışlı ve basit, takvimi çok güzel çalışan, spam filtreleme oturmuş, mailbox boyutu olarak çok yeterli ) yahoo dur.
Microsoft niye o kadar veripde almaya çalışıyorki. Adamların mail sistemi müthiş çalışıyor ona erişemediler alıp işi bitirmek istiyorlar.
firma içerisinde Microsoft ürünü Exchange server'ı kullanıyoruz buna bağlanıp mail atmak için outlook porgramını kullanıyoruz. Bence yahoo'nun bu ikisinden bile üstün özellikleri var.
Yani firma içerisinde kullanabileceginiz bir mail server'a yakın en güzel mail sisitemi yahoo da.
boşuna para verip pop3'le bildisayarıma indireyim diye uğraşmayın alın yahoo'dan bir mail hesabı olsun bitsin. Orada yeterinde boş alanınız olacak. Hiç mail silmek zorunda kalmayacaksınız merak etmeyin.
Herşey bedava...
Not:
Gmail hesabımda bir maili silmek için silme butonunu her seferinde 30 sn ekranda arıyorum. Adamlar tamaen insanları başka bir ekrana alıştırmaya çalışıyorlar. Ben alışamadım onların ekran kullanma mantığına. :(

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Join ME dedi ki:
cacar dedi ki:

2

1

3

4

istediğim her şeyi söyledin süpersin ;)

rica ederim o senin süperliğin ^^

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Bildiğim kadarıyla yahooo ya bir teklif gitmiş ama kabul edilmemiş diye hatırlıyorum (kesin değil)

Ayrıca bir maili ne kadar uzun kulanırsan o na okadar alışırsın ben hotmailin takvini googlenin hızını seviyorum :)

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
GMAİL mi alayım
mynet mi alayım
sdn mi alayım? acaba?

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
gmail=sdn gibi bir şey alt yapısı aynı..

Ben en çok gmail kullanıyorum şahsen. Outlookla da uyumlu.. Türkçe karakter probelemi de olmuyor..

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
tamam onu alıyım sağol

onunla msn ye girilebilir mi? girenler var galiba

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Join ME dedi ki:
tamam onu alıyım sağol

e-posta adresini doğruladıktan sonra tüm mail adresleriyle msn e girebilirsin

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Join ME dedi ki:
tamam onu alıyım sağol

Şöyle bir durum var ama gmaille MSN girdiğin zaman Messengerın bütün özelliklerinden yararlanamıyorsun.. [Aklımda kalan, çok da mühim değil de msnnin kendi içerisindeki oyunları oynayamıyordun galiba]

:p

cacar

Profesör
Reaksiyon puanı
13
iol dedi ki:
Join ME dedi ki:
tamam onu alıyım sağol

Şöyle bir durum var ama gmaille MSN girdiğin zaman Messengerın bütün özelliklerinden yararlanamıyorsun.. [Aklımda kalan, çok da mühim değil de msnnin kendi içerisindeki oyunları oynayamıyordun galiba]

bunu bilmiyordum :I

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yanlış bilgilendirme yokmuş öyle bir şey :S

Eskiden vardı da şimdi mi yok acep.. Yanıldım..

RE_6

Profesör
Reaksiyon puanı
10
msnden hiç oyun oynamadığım için sorun yok, sağolun yinede ;)

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Oyun da oynayabiliyormuşsun, benim aklımda yanlış kalmış.. Ya da önceki sürümlerinde msnin yoktu bu özelliklik sonradan geldi diğer adresler için..