İntel HD Grapichs 4000

Bu konuyu okuyanlar

Mrfurkans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nasıl bir ekran kartıdır? 2 GB paylaşımsız ayrıca ram desteğiyle yükselebilen bir ekran kartı ? i5 işlemcide sorunsuz battfield 3 call of mw3 gibi oyunları sorunsuz açarmı? şimdiden teşekkürler.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Onboard bir ekran kartından bu oyunları oynamasını beklemek hata olur. Belki oyunlar açılır ama en düşük detaylarda ve düşük FPS ile. Bu arada herkesin düşük FPS anlayışı farklıdır diyerekten kendiminkini söyleyeyim, bana göre 60 FPS'nin altı düşüktür :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
insan gözü en fazla 25 fps algılar yani 25 fps nin üstü gereksiz.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
insan gözü en fazla 25 fps algılar yani 25 fps nin üstü gereksiz.

25 FPS ve 60 FPS iki görüntüyü izleyen bir insan aradaki akıcılığı çok rahatlıkla fark edebilir :) Oyun gibi şeylerde 60 FPS olması gereken en düşük FPS çünkü etkileşim ile işleyen bir şey olduğu için yüksek FPS her zaman daha iyi bir oyun deneyimi sunar...

O.Z.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sanırım fotoğraf makinelerindeki mp olayı gibi ekran kartında da ram'in anlanış tarzı aynı. ne kadar yüksekse o kadar iyi.
peki hiç düşündünüz mü, terabaytlarca veri depolayabiliyorken neden ramler düşük, yapamıyorlar mı?
çünkü önemli olan optimum performans. kimi ekran kartlarının 2 gb ram ile yaptığı performansı kimisi 1 gb ram ile de sağlayabiliyor. yine cpu'da olduğu gibi grafik işlemcilerinin frekanslarında da aynı şey geçerli. frekansın yüksek olması her zaman daha iyi olması değildir, daha düşük frekansla da yüksek performans sağlayabilenler var.
bunların ölçümü benchmark denilen programla sağlanır.
bence bunun gibi bilgiler forumda kitapçık şeklinde dağıtılmalı çünkü bu yanlış bilgiye sahip kişi sayısı ciddi düzeyde.

soruna gelince; birşeyi kullanmadan yorum yapmak saçma olacağı için hazır i7+hd4000 bilgisayarda oynanmışı var, (1080p'de izlemelisin). http://www.youtube.com/watch?v=RiGmiRKTtoI
fakat oyun performansı beklememek gerekli, o amaçla üretilen bir kart değil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
intel hd 4000 i hic de hafife alma 128 bit lik vede paylasilabilir ile 4 gb a kadar cıkıyo rami . clock hizi da gayet iyi.
adam gibi bi i7 islemcin de warsa istediqin performansi fazlasi ile alabilirsin dostum.. ;)

i5-3210;
8gb hyper-x 1600mhz;
500 gb hdd ;
610m;
intel hd 4000;

S

SDN Okuru

SDN Okuru
C.o.d MF2 Mf3 Craysis 2 - 3 metro last light bende intel hd 4000 ile radeon HD 7670M var intel ile bile oynuyorum yani ;)

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
o dediğin oyunları rahatlıkla açar ve oynarsın. hatta frame atlama ve takılma bile olmaz. evet daha düşük fps lerde oynarsın ama emin ol herkezin farkedebileceği bir farklılık olmaz. bu dediğin gpu i5 işlemcinin içinde bulunur ve yabana atılacak bir cpu değildir.

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
windows 8 de aldığı puan 5 günlük işleri çok rahat karşılıyor fakat oyunlarda sanmıyorum.oyunlarda 645m e geçiyor açacağını sanmam

tambjk

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
intel hd 4000 giriş seviyesi bir donanım, büyük beklentileriniz olmasın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
amd radeon 7670m ve intel hd 4000 ekran kartı var ama oyunlarda intel gözüküyo nasıl radeon'a geçilebilir?

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
intel hd 4000 i hic de hafife alma 128 bit lik vede paylasilabilir ile 4 gb a kadar cıkıyo rami . clock hizi da gayet iyi.
adam gibi bi i7 islemcin de warsa istediqin performansi fazlasi ile alabilirsin dostum.. ;)

i5-3210;
8gb hyper-x 1600mhz;
500 gb hdd ;
610m;
intel hd 4000;
bi şey bilmeden konu açarlar birşey bilmeden mesaj yazarlar on boadr kartla bf4 oynayın siz:)

merterden19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

i5-3210;
8gb hyper-x 1600mhz;
500 gb hdd ;
610m;
intel hd 4000;

Kardeşim Nvidia 610M ekran kartın var bende de ondan var 1 gb sen oyunları o ekran kartıyla açıyosun tabikide hızlı olur. Onboard ile aç bakalım neler olacak.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

amd radeon 7670m ve intel hd 4000 ekran kartı var ama oyunlarda intel gözüküyo nasıl radeon'a geçilebilir?

Oyunun üzerine sağ tıkla. Grafik işlemciyle çalıştır diye bir seçenek var oradan hangi ekran kartıyla çalıştırmak istiyorsan onu seç.

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Kardeşim Nvidia 610M ekran kartın var bende de ondan var 1 gb sen oyunları o ekran kartıyla açıyosun tabikide hızlı olur. Onboard ile aç bakalım neler olacak.

Oyunun üzerine sağ tıkla. Grafik işlemciyle çalıştır diye bir seçenek var oradan hangi ekran kartıyla çalıştırmak istiyorsan onu seç.

gt610m o kadar iyi bir kart degil hd4000 den daha kötü bir kart:D

merterden19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gt610m o kadar iyi bir kart degil hd4000 den daha kötü bir kart:D

Saçma saçma konuşma kardeşim HD 4000 de MW2 açılmıyor 610M de ben MW3, BlackOps2 ve birçok oyunu çalıştırıyorum.

HD 4000 onboard bir kart sistemin gücüne bağlıdır. Fakat sistem ne kadar iyi olursa olsun 610M yi bırak Ati Radeon HD 3600 dan bile iyi değil.

Bu arada İntel HD graphics 4000 den bahsediyoruz. Sen galiba karıştırdın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen bende de hd 4600 var çatır çatır oynatıyor oyunları on board ekran kartı ama eski on boardlardan kat kat iyi ayrıca harici ekran kartı çipine yük binmediği için ısınma yapmıyor pc nin ömrünü de arttırıyor ayrıca gt 320m gibi harici 1 gb ekran kartını da geçiyor :))

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Nasıl bir ekran kartıdır? 2 GB paylaşımsız ayrıca ram desteğiyle yükselebilen bir ekran kartı ? i5 işlemcide sorunsuz battfield 3 call of mw3 gibi oyunları sorunsuz açarmı? şimdiden teşekkürler.
Bu ekran kartı pes 13 14 serilerini kesinlikle full de oynatır onu biliyorum

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Intel HD4000 16 GB RAM dahi içerse PES 2014'ü en düşük ayarda zorlana zorlana oynatır :D Battlefield, Call of Duty'i siz düşünün :)

Bir de ekran kartında "256-bit" kafasıyla hareket eden var. Gidip en eski 256-bit ekran kartını alıp hevesle oyun oynamaya çalışanlar var. Hangi kafayla?

Biz araştırmaktan kaçan milletiz. Biri birşey dedimi herkes sazan.avi gibi atlıyor. Biri "2GB iyi" demiş, herkes iyi sanıyor. Yazık valla :( Buna en iyi uyan söz bu galiba: "1 deli kuyuya taş atmış 10 akıllı çıkaramamış" :(

leanardo

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
tat vermez hem iyi bi kart olsa neden millet harici ekran kartına para dökerdiki

nano6824

Doçent
Reaksiyon puanı
0
25 FPS ve 60 FPS iki görüntüyü izleyen bir insan aradaki akıcılığı çok rahatlıkla fark edebilir :) Oyun gibi şeylerde 60 FPS olması gereken en düşük FPS çünkü etkileşim ile işleyen bir şey olduğu için yüksek FPS her zaman daha iyi bir oyun deneyimi sunar...
Hocam bende AMD A10 7660G+7670M Dual Graphics Kart var ama lowda bile 15 fps alıyorum.Nasıl oluyor bu?6 gb ekran kartı diyor paylaşımsız 2 gb paylaşımlı 4 gb

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Saçma saçma konuşma kardeşim HD 4000 de MW2 açılmıyor 610M de ben MW3, BlackOps2 ve birçok oyunu çalıştırıyorum.

HD 4000 onboard bir kart sistemin gücüne bağlıdır. Fakat sistem ne kadar iyi olursa olsun 610M yi bırak Ati Radeon HD 3600 dan bile iyi değil.

Bu arada İntel HD graphics 4000 den bahsediyoruz. Sen galiba karıştırdın.
Hicbirsey bilmiyorsaniz yorum yapmadan once bir arastirin. Millete burada yanlis bilgi vererek aklini karistirmaniz cok anlamsiz. İntel hd 3000 i neredeyse 2 katlayacak sekilde bir performans artisini yakaladigi hd 4000 nde 3d modellemede hd 7600 uzeri yongalara cesitli testlerde fark atmis bulunmakta, tabiki bu konular hakkinda en ufak bilgisi olmayan arkadaslarin onboard lafinin gectigi heryere ates puskurmesi normal. Konu su ki piyasada 128 bit lik mimariye sahip bir yonga setinin calistiramayacagi duzeyde bir oyun yok, ram ne kadar beslenirse goruntu kalitesi degismez frame performansi artar bu da demek oluyorki on board ekran kartini ne kadar beslersen yuksek fps yi o kadar alirsin. Bunun disinda call of duty modern wf 2 calismiyorda black ops 2 bende nasil calisiyor onu aciklayabildiginizde yazmis oldugunuz o yorumlarida sileceginizden eminim.

Hacimax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Intel HD4000 16 GB RAM dahi içerse PES 2014'ü en düşük ayarda zorlana zorlana oynatır :D Battlefield, Call of Duty'i siz düşünün :)

Bir de ekran kartında "256-bit" kafasıyla hareket eden var. Gidip en eski 256-bit ekran kartını alıp hevesle oyun oynamaya çalışanlar var. Hangi kafayla?

Biz araştırmaktan kaçan milletiz. Biri birşey dedimi herkes sazan.avi gibi atlıyor. Biri "2GB iyi" demiş, herkes iyi sanıyor. Yazık valla :( Buna en iyi uyan söz bu galiba: "1 deli kuyuya taş atmış 10 akıllı çıkaramamış" :(
Dostum sirf bilmeden yorum yapiyorsunuz diye usenmedim uye oldum, tahmini bilgilendirme yapiyorsunuz ve tahminleriniz yakindan gecmiyor
ben hd 4000 i 16 gb ddr3 ile besledigimde 1024/768 cozunurlukte hayatinizda gormediginiz 106.8 fps ye ulasiyorum. İnsanlarin kafasini bosa karistirmayin.

Su konuya aciklik getiriyorum. Bilmeyen ve bilgi isteyenler icin yaziyorum. İnsanlarin onboard lafini duyarduymaz ates puskurtmesi konuya hakim olmadiklarindan normal. Bilgiye ihtiyaci olan urunu almak icin karar vermeye calisanlar icin yaziyorum. Ben yaklasik 1 senedir hd 4000 i kullaniyorum ve gayet memnunum. Gozle gorulur bir fps problemi 4 gb ram takviyesi uzerinde kesinlikle yasamiyorsunuz. Urun intel gibi sektor lideri bir ureticinin sunumudur. Ayrica 3d modellemede eskiye donuk en son yonga setine yuzde elli gibi bir performans garki yaratmistir. Piyasadaki en iyi kart degil fakat orta seviye kartlarada gerekli ram takviyesiyle cesitli firmalarin testleriyle en az yuzde 40 lik bir performans fazlasi gostermistir. Bu kart internet kullanicilari icin degil genel oyuncular icin hazirlandigindan, bilip bilmeden gereksiz yere oyun oynamak mumkun degildir gibi aciklamalar yapmak yanlis bilgilerdir. Ve 128 bitlik bir mimarinin calistiramayacagi oyun henuz uretilmedi frame hizinizi iyilemek isterseni ram takviyesi yapabilirsiniz. Goruntu kalitesini iyilestirmenin ram ile alakasi yoktur. Beniz tavsisyem bu duzeydeki bir kart icin invidia ya 500 tl veriyorsaniz onboard takintiniz yuzunden ortalama bir mainboardun uzerinde 50 dolara geliyor, ramine para odemeden kendi ram takviyenizi daha ucuza yapiyorsunuz. Degerlendirin. Bir de calismayan dediginiz oyunlarin youtube da hd 4000 ile beraber arattiginizda insanlarin calistirdigini ve fps degerlerini gosterdiklerini kendinizde arastirip bulabilirsiniz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben parası 200- 400 tl arası 2 gb 128-bit ekran kartı arıyorum. Hangi ekran kartı iyi olur?:huh:

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Dostum sirf bilmeden yorum yapiyorsunuz diye usenmedim uye oldum, tahmini bilgilendirme yapiyorsunuz ve tahminleriniz yakindan gecmiyor
ben hd 4000 i 16 gb ddr3 ile besledigimde 1024/768 cozunurlukte hayatinizda gormediginiz 106.8 fps ye ulasiyorum. İnsanlarin kafasini bosa karistirmayin.

Su konuya aciklik getiriyorum. Bilmeyen ve bilgi isteyenler icin yaziyorum. İnsanlarin onboard lafini duyarduymaz ates puskurtmesi konuya hakim olmadiklarindan normal. Bilgiye ihtiyaci olan urunu almak icin karar vermeye calisanlar icin yaziyorum. Ben yaklasik 1 senedir hd 4000 i kullaniyorum ve gayet memnunum. Gozle gorulur bir fps problemi 4 gb ram takviyesi uzerinde kesinlikle yasamiyorsunuz. Urun intel gibi sektor lideri bir ureticinin sunumudur. Ayrica 3d modellemede eskiye donuk en son yonga setine yuzde elli gibi bir performans garki yaratmistir. Piyasadaki en iyi kart degil fakat orta seviye kartlarada gerekli ram takviyesiyle cesitli firmalarin testleriyle en az yuzde 40 lik bir performans fazlasi gostermistir. Bu kart internet kullanicilari icin degil genel oyuncular icin hazirlandigindan, bilip bilmeden gereksiz yere oyun oynamak mumkun degildir gibi aciklamalar yapmak yanlis bilgilerdir. Ve 128 bitlik bir mimarinin calistiramayacagi oyun henuz uretilmedi frame hizinizi iyilemek isterseni ram takviyesi yapabilirsiniz. Goruntu kalitesini iyilestirmenin ram ile alakasi yoktur. Beniz tavsisyem bu duzeydeki bir kart icin invidia ya 500 tl veriyorsaniz onboard takintiniz yuzunden ortalama bir mainboardun uzerinde 50 dolara geliyor, ramine para odemeden kendi ram takviyenizi daha ucuza yapiyorsunuz. Degerlendirin. Bir de calismayan dediginiz oyunlarin youtube da hd 4000 ile beraber arattiginizda insanlarin calistirdigini ve fps degerlerini gosterdiklerini kendinizde arastirip bulabilirsiniz.

Bana videoyla aldığın yüksek FPS'leri kanıtlamazsan sana inanmam. Sadece ben değil, hiçkimse inanmaz.

Hacimax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum biri bana inansın diye yazmadım, ihtiyacı olan faydalansın diye yazdım. Sana bir şey kanıtlamaya ihtiyacım olduğunu neteden çıkarıyorsun ve benden video istediğin için beni hiçbir fikrin olmadan burada salladığın konusunda haklı çıkarmış oldun. Ben daha ne diyeyim. 15 senedir bu sektörle uğraşıyorum ve sidik yarışına veya kendimi kanıtlamaya ihtiyacım varmış gibi mi yorum yazmışım tekrar oku birşeyler kazan :)

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Buyrun ben koyayım. Sol üstte fps değerini görebilirsiniz.
[video=youtube;rf2Sp0XYzQs]http://www.youtube.com/watch?v=rf2Sp0XYzQs[/video]