İmax ve Real3D??

Bu konuyu okuyanlar

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
konuyu doğru yeremi açtım emin değilim ama sizlerin bilgi ve tecrübelerinizi merak ediyorum imax ve real3d arasında ne kadar fark vardır ben imax tecrübem olmadı real3d bulunduğum bölgedeki sinemalar real3d ama merak ediyorum imax bir filmiz izlediğimde real3d farkını ayırt edermiyim ?

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben resident evilin son filmine gidicem real3dmi imaxmi hangisi kararsız kaldım ? testere5i real3d de izlemiştim çok etkileyiciydi imaxi merak ediyorum imaxmi real3dmi hangisi

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
imax cok daha iyi.christopher nolan imax i tercih ediyor.imax perdesi normal perdelerden 4 kat daha buyuk.salonun akustik yapisindan oturma duzenine kadar hersey ozel olarak imax standardina gore dizayn edilmis ozel imax salonlarinda izleniyor.3D sinemalar benim kanaatimce berbat.hicbir zevk alamiyorum 3D sinema izlerken.real 3d ninde bir farki yok.herseyden once 3D gozlukler gorus acisini ciddi derecede dusuruyor ve sinema perdesini ufaltiyor.imax sinemasi Turkiyede iki tane var.Biri istanbul istinye parkta digeri ankarada...

TBM

Dekan
Reaksiyon puanı
358
imax tv de film izlemiştim anadolu poladyum du sanırım,deniz anası kolları yüzüme kadar geliyordu,küçük canlılar dibimdeydi,real de adana da izledim xpan dan farkı yok gibiydi

maxtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Imax tabiki de :) setlerde özel kameralar ile çekiliyor. Sinema salonları özel olarak ayarlanıyor.

Imax sinema gösterimi tr'de sadece 2 yerde mevcut. (ankamall, ankara & istinye park, istanbul)
Res.Evil'in son filmini real3d olarak seyrettim. Aşırı şekilde 3d içeriyor. B*kunu çıkarmışlar anlıycan. Olmasa da olurmuş.
O yüzden 3d olayına bu film için pek takılma. Normal olarak izlesen de farketmez.

Avatar'ı Imax olarak izleyemedim hâlâ ona yanarım. (imkansızlık)

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
imaxin üzerine 3d tanımam. farkı daha film başlamadan hissediyorsun.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
avatarı real 3d izledim ve pişman oldum. keşke normal versiyon izleseydim dedim. 1-2 sahne hariç, etkileyici 3d efekt göremedim. üstelik gözlükleri de renkleri solduruyor. normalden daha mat, cansız hale getiriyor.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Rtsbora'ya katılıyorum. Hatta filmde bazı sahneler (çoğusunda) çıkar gözlüğü öyle izle yani :) idi :D