Tablet ne işe yarar ?

Bu konuyu okuyanlar

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi soru gayet açık,Tablet ne işe yarar ?

Tablet kullananlar kullanıcı görüşlerini-deneyimlerini-neden tablet kullandıkları ve yaşlarını+mesleklerinide yazarlarsa bir çok arkadaş için referans olur düşüncesindeyim ?

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar başlıkta da gördüğünüz gibi soru gayet açık,Tablet ne işe yarar ?

Tablet kullananlar kullanıcı görüşlerini-deneyimlerini-neden tablet kullandıkları ve yaşlarını+mesleklerinide yazarlarsa bir çok arkadaş için referans olur düşüncesindeyim ?

telefonların büyütülmüş hali gibi düşünün.. dizi film izlemek , mobil uygulamalar kullanmak, 3g, wifi ile internete girebilmek için kullanılır.. öğrenciyim ve ainol aurora II kullanıyorum, öğrenciler için fiyat - performans ürünü :)

Merty24

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
daha önceden iphone kullanıyordum (3g) ve en son çıkan iphone olan 4slere baktığımda fiyatının 2500tl olduğunu öğrendim fiyatı 1300tl olan ipad2 aldım hem fiyat hem özellik olarak en iyisi

Jubei

Müdavim
Reaksiyon puanı
477
Yani tablet aslında gezinti insanlar için ideal diyebilirmiyiz ?

çaylakemo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende de laptop var ainol elf tablet aldım taşıması çok kolay cebime atıp heryere götürüyorum bilgisayarın yüzüne bakmaz oldum

balcis

Doçent
Reaksiyon puanı
0
herhangi bir klavye veya çizim işin yoksa bilgisayarın neredeyse yüzüne bakmıyorsun gibi bir şey. hafif, taşınması kolay, kullanımı rahat.

konsept

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tablet'lerin internet bağlantıları laptop'lar kadar iyi değil, yanılıyor muyum? Bir de 7-inçler hesap makinasına benziyor, en iyisi 10-inç almak.

Dorukaan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tablet'lerin internet bağlantıları laptop'lar kadar iyi değil, yanılıyor muyum? Bir de 7-inçler hesap makinasına benziyor, en iyisi 10-inç almak.

kişisine göre değişir diye dusunuyorum bana göre 7-8 ideal 10da fena deil ama biraz büyüyk

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tablet bilgisayar; tablet şeklindeki bilgisayardır işte :) (Ve en başta dokunmatik olması onu diğer bilgisayarlardan ayıran özelliği...)

çaylakemo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
telefonların büyütülmüş hali gibi düşünün.. dizi film izlemek , mobil uygulamalar kullanmak, 3g, wifi ile internete girebilmek için kullanılır.. öğrenciyim ve ainol aurora II kullanıyorum, öğrenciler için fiyat - performans ürünü :)

hocam tabletin şarjı internet kullanımında ne kadar gidiyor

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben kitap okumak için kullanıyorum. 7" lik ucuz bir tablet. arada internete bağlanıp geziniyorum lakin rezistif olduğu için dokunmatiği zor oluyor. kapastif olaydı süper olacaktı. kitap okuduğum için şarjı epey uzun gidiyor. bekleme konumunda 4-5 gün kadar rahat gidiyor

Ümitt

Müdavim
Reaksiyon puanı
52
Bende tablet düşünüyorum amacım parkta misafirlikte müzik,dizi,oyun,ebook,internet bide biryere gitti mi net paketim alırım sınırsz süper olur diye düşünüyorum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba nasıl kitap okuyabiliyorsunuz...pdf uzantılı kitaplarm var harici diskimde tablette acmadı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:w00t: peki tabletleri telefon gibi kullana biliyomuyuz ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Eğer android cihazınız varsa Adobe Reader indirmeniz gerek başka türlü pdf açamazsınız ipad için böyle bir şey var mı bilmiyorum ama appstore da vardır elbet. Mesela ben bu cevabı Android tabletimden yazıyorum internet ve sosyal medya takibi için gayet hafif ve hızlı bir cihaz. Concord smartpad 8 kullanıyorum ve kapasitif ekran ayrica fiyati da 300-500 tl arasında gayet uygun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb arkadaşlar acaba tableti tlfn niyetinde kullan ma şansımız var mı hani tablet almayı düşünüyoru da o açıda

E

erhannnnn

SDN Okuru
hediye alacaklardı ne istersin dediler tablet istedim. seyahatte kullanmak için özel bi şirkette çalışıyorum. yaşım 37 fakat 10 inch 16 gb casper nirvana ctm modeline bir türlü cihaza uygun kılıf bulamadım... bulan olursa mesaj atarsa sevinirimm

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Tablette sadece wi-fi nin yeterli olduğunu düşünmüyorum. Mutlaka sim kartla desteklenmesi gerekiyor. Bilakis bulunduğunuz konumda bir wi-fi ağı olmayabilir..

Hariçten 7 inç tabletler ile yapılabilecekler 10 inç lere oranla zordur. Çünkü 10 inç tabletler ekran açısından büyük olduğundan kullanımı daha rahattır.

Sonuç olarak 10 inç ve sim kart destekli bir tablet her şeyi yapmanıza yetecektir.

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
galaxy tab 10.1 de telefon özelliği var

Witcher

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bence çok da gerekli olmayan bir cihazdır lükstür. Onun yerine 4-4.5'' ekranlı bir akıllı telefon daha iyi iş yapacaktır. Not: iPad 3 kullanıcısıyım :)

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>tablet dediğin şey lüzümsüz bir vakadır..
>>Pc den aldığın zevki mahveden bir araçtır..(pc ile ağdan senkron edemezsin,Blue-ray gibi cd leri oynatamazsın...say say bitmez..)
>>Kısacası cacık yani göz boyamaca...

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
>>Pc den aldığın zevki mahveden bir araçtır..(pc ile ağdan senkron edemezsin,Blue-ray gibi cd leri oynatamazsın...say say bitmez..)

hiç bluray alıp kullandın mı?

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9

kullanıma göre değişir
ağdan senkronda yapabiliyorum 1080p filmleri hiç takılmadan sıkıntısızda izliyorum
blue-ray leri zaten pc de izliyorsanız bence tv de izlemin vakti gelmiş demektir. :)
ainol aurora 2 gayet başarılı tüm işleri yapıyor.

northpower

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tablet mobil durumda kullanılacak bir bilgisayardır. dokunmatik işlevi kolaylık sağladığından dizüstülerden fazla rağbet gösterilir. uzun pil ömürleri de artısıdır. temel seviye işlemlerinizin hemen hepsini yapabildiğiniz nette takılıp her yerde her an takip edilebilir takip edebilir durumda olduğunuz için süper bir alettir diyebiliriz :D

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
benim için sadece oyun ve net gerisini salla

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
>>Bluray den bi habersiniz galiba..
>>Benim bluray kullanıp kullanmadığımı çok merak etmiş arkadaş.Öncelikle bluray alınmaz(sınırsız interneti olan için..) İndirilir...(Kaldıki bir çok pc kullanıcısının yaptığı gibi bende indiriyorum..)
>>İkincisi Gerekince yazdırılır...
>>3.sü şuan hiçbir tabletin cd-romu yok ve görünen oki olmayacakta...
>>4.sü micro kartlada seyretseniz o görüntüyü (3d)oynatamaz...
>>o nedenle haticeye değil neticeye bakılır...
>>Masaüstü veya laptopların yaptığı bütün işleri tabletler yapamaz..

addariyos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tablette sadece wi-fi nin yeterli olduğunu düşünmüyorum. Mutlaka sim kartla desteklenmesi gerekiyor. Bilakis bulunduğunuz konumda bir wi-fi ağı olmayabilir..

Hariçten 7 inç tabletler ile yapılabilecekler 10 inç lere oranla zordur. Çünkü 10 inç tabletler ekran açısından büyük olduğundan kullanımı daha rahattır.

Sonuç olarak 10 inç ve sim kart destekli bir tablet her şeyi yapmanıza yetecektir.

Kesinlikle katılıyorum. Sonuçta tableti her zaman yanımızda taşıyoruz. Yeni bir tablet aldım 3g simcard özellikli 7" çift çekirdek, GPS vs ekran çözünürlüğü ideal 1024*600 reedpad4n tavsiye ederim.

Tablet demek özgürlük demektir. Her yerden internete bağlanabilemek gerekir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bende tablet düşünüyorum amacım parkta misafirlikte müzik,dizi,oyun,ebook,internet bide biryere gitti mi net paketim alırım sınırsz süper olur diye düşünüyorum :)

tavsiye ediyorum.
http://www.bimeks.com.tr/urun/126957/reedpad4n-3g-gps-data-bundle.aspx

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
>>Bluray den bi habersiniz galiba..
>>Benim bluray kullanıp kullanmadığımı çok merak etmiş arkadaş.Öncelikle bluray alınmaz(sınırsız interneti olan için..) İndirilir...(Kaldıki bir çok pc kullanıcısının yaptığı gibi bende indiriyorum..)
>>İkincisi Gerekince yazdırılır...
>>3.sü şuan hiçbir tabletin cd-romu yok ve görünen oki olmayacakta...
>>4.sü micro kartlada seyretseniz o görüntüyü (3d)oynatamaz...
>>o nedenle haticeye değil neticeye bakılır...
>>Masaüstü veya laptopların yaptığı bütün işleri tabletler yapamaz..

50 gb filmi indirecegıme 2 gblık mkv filmler indirir izlerim şu bluray takıntın niye bizde biliyoruz laptopun yerini şu anki haliyle alamaz

by10ur

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Çokta gerekli olmadığını düşünüyorum bende internet bağımlısı ve sürekli seyahat eden biri veya iş adamı değilseniz çokta gerekli değil iyi bir akıllı telefonla tabletle yaptığınız çoğu şeyi yapabilirsiniz daha fazlasını yapmak istiyorsanız pc'niz yada laptop'ınızın yerini tutamaz benim için iş haricinde kullanıldığı sürece lüks tüketim.

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
50 gb filmi indirecegıme 2 gblık mkv filmler indirir izlerim şu bluray takıntın niye bizde biliyoruz laptopun yerini şu anki haliyle alamaz

>>Mkv le mutluluklar dilerim size.
>>Allahtan pc ye donanım üretenler ve tv üreticileride sizin gibi düşünmüyor.. Yoksa bu mantıkla hala siyah beyaz yada tüplü tv seyrediyor olurduk...