Samsung Galaxy SII Jelly Bean Güncellemesi?

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Dante

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Mrb arkadaşlar ya SII için jelly bean güncellemesi ne zaman çıkacak bilgisi olan varmı?

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Mrb arkadaşlar ya SII için jelly bean güncellemesi ne zaman çıkacak bilgisi olan varmı?

kasim icinde gelecek. samsung tarafindan yapilan aciklama bu.

DevicesCurrentUpcoming Provisional Date
Galaxy S III4.04.1October/November
Galaxy S II4.04.1November
Galaxy S II LTE2.34.0Q4 2012
Galaxy S2.3.32.3.6October/November 2012
Galaxy S+2.3.6No Information
Galaxy Tab 8.93.24.0No Information
Galaxy Tab 8.9 LTE3.24.0No Information
Galaxy Tab 10.13.24.0Q4
Galaxy Tab 7.73.24.0September/October 2012
Galaxy Note4.0No Information
Galaxy Note 10.14.0No Information
Galaxy Xcover2.3.6No Information
Galaxy Nexus4.1No Information
Galaxy Mini2.3.5No Information
Galaxy Gio2.3.6No Information
Galaxy R4.0No Information
Galaxy Z2.34.0No Information
Galaxy Y2.3No Information
Galaxy W2.3.6No Information
Omnia W7.10.8107.7No Information
WaveBada 2.0No Information
Wave 2Bada 1.2Bada 2.0No Information
Wave 3Bada 2.0No Information
Wave 575Bada 2.0No Information
Wave 723Bada 1.2Bada 2.0No Information

(Source: Samsung Denmark Facebook)

Mr.Dante

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
kasim icinde gelecek. samsung tarafindan yapilan aciklama bu.

DevicesCurrentUpcoming Provisional Date
Galaxy S III4.04.1October/November
Galaxy S II4.04.1November
Galaxy S II LTE2.34.0Q4 2012
Galaxy S2.3.32.3.6October/November 2012
Galaxy S+2.3.6No Information
Galaxy Tab 8.93.24.0No Information
Galaxy Tab 8.9 LTE3.24.0No Information
Galaxy Tab 10.13.24.0Q4
Galaxy Tab 7.73.24.0September/October 2012
Galaxy Note4.0No Information
Galaxy Note 10.14.0No Information
Galaxy Xcover2.3.6No Information
Galaxy Nexus4.1No Information
Galaxy Mini2.3.5No Information
Galaxy Gio2.3.6No Information
Galaxy R4.0No Information
Galaxy Z2.34.0No Information
Galaxy Y2.3No Information
Galaxy W2.3.6No Information
Omnia W7.10.8107.7No Information
WaveBada 2.0No Information
Wave 2Bada 1.2Bada 2.0No Information
Wave 3Bada 2.0No Information
Wave 575Bada 2.0No Information
Wave 723Bada 1.2Bada 2.0No Information

(Source: Samsung Denmark Facebook)

bilgin için tşk. ederim kardeşim

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
samsung bu kafa da olduğu sürece takvimde belirttiği gibi kasım da çıkarırsa şaşarım. Çünkü güncelleme konusunda samsung çok tembel

dostum bir beta furyasidir gidiyor, hali hazirda en son cikan I9300XXDLI8 4.1.1 jelly bean romu stabil, eksiksiz bir rom, maksat kullanicinin karsisina bir bug olmayacak sekilde cikmak, iphone5 bak, lte versiyonlarinda anten sorunu oldugu konusuluyor, donanimda sorun olmasin da yazilimi duzeltirler,merak etme sen, jelly beani kur, emin ol iyi ki kurdum diyeceksin.

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
yatın kalkın samsung'a dua edin :) ya Lg'niz olsaydı nice olurdu hâliniz :)

halberhacker58

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar lg piyasanın yük karası olabilir ama optimus g çıkınca ne diyeceksiniz acaba..(ayrıca ben s3 kullanıcısıyım)

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
bu No Informationları nasıl alt edip güncelleme yapabiliriz acaba. yani kırmanın dışında çözüm yokmu babında soruyorum​

Mr.Dante

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
dostum bir beta furyasidir gidiyor, hali hazirda en son cikan I9300XXDLI8 4.1.1 jelly bean romu stabil, eksiksiz bir rom, maksat kullanicinin karsisina bir bug olmayacak sekilde cikmak, iphone5 bak, lte versiyonlarinda anten sorunu oldugu konusuluyor, donanimda sorun olmasin da yazilimi duzeltirler,merak etme sen, jelly beani kur, emin ol iyi ki kurdum diyeceksin.
custom rom mu yükleim diyosun :D

patientia

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
peki nie hiç HTC ve Sony den bahsetmiyorsunuz? Sonuçta güncelleme konusunda samsung dan daha iyi değillermi :D:D

Evet Mesela Hala Sony Xperia S için Jelly Bean yayınlamadı en azından ,Samsungun bir açıklaması var Sony daha iyi samsungdan güncelleme konusunda diyoduk Sony ' de öyle oldu -_-

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
custom rom mu yükleim diyosun :D

dostum custom roma hic bulasma, custom rom yapacam derken jelly beani katlediyorlar, ice creami custom olarak kurmanin atraksiyonu custom kernel ve toogle simgeleriydi, jelly beana tamamen adapte olamadi custom rom makerlar, sen asagida verdigim linkten orjinal 4.1.1 jelly bean firmware dosyasini indir ve odin pc programi ile telefonuna yukle.ice creamde root islemini yaptigimiz CF-Root-SGS3-v6.4.tar dosyasi jelly beande de oluyor, jelly beanin son surumu pre-release surumudur, orjinal veya test versiyonudur gibi cumlelerin disina cikiyorum, cunku buglarin tamamina yakini bitmis durumda, ekimde cikacak orjinal versiyondan tek farki kies destekli olmamasi. Driver,root,kernel,recovery gibi konular icin all in one dosyasini da asagidaki linkten indirebilirsin.

[SAMSUNG GALAXY S3 TOOLKIT V5.0] Drivers, Backup, Root, CWM, BusyBox + MORE [GSM]
Jelly Bean I9300XXDLI8 – Galaxy S III Android 4.1.1 BTU (United Kingdom) Firmware

Mr.Dante

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Evet Mesela Hala Sony Xperia S için Jelly Bean yayınlamadı en azından ,Samsungun bir açıklaması var Sony daha iyi samsungdan güncelleme konusunda diyoduk Sony ' de öyle oldu -_-

sony şöyle iyi. mesela sola modeline ICS güncellemesini veriyo ama samsung hemen hemen aynı donanımsal özelliklerde olan S advance güncelleme vermiyo. yani bu açıdan daha iyi

dostum custom roma hic bulasma, custom rom yapacam derken jelly beani katlediyorlar, ice creami custom olarak kurmanin atraksiyonu custom kernel ve toogle simgeleriydi, jelly beana tamamen adapte olamadi custom rom makerlar, sen asagida verdigim linkten orjinal 4.1.1 jelly bean firmware dosyasini indir ve odin pc programi ile telefonuna yukle.ice creamde root islemini yaptigimiz CF-Root-SGS3-v6.4.tar dosyasi jelly beande de oluyor, jelly beanin son surumu pre-release surumudur, orjinal veya test versiyonudur gibi cumlelerin disina cikiyorum, cunku buglarin tamamina yakini bitmis durumda, ekimde cikacak orjinal versiyondan tek farki kies destekli olmamasi. Driver,root,kernel,recovery gibi konular icin all in one dosyasini da asagidaki linkten indirebilirsin.

[SAMSUNG GALAXY S3 TOOLKIT V5.0] Drivers, Backup, Root, CWM, BusyBox + MORE [GSM]
Jelly Bean I9300XXDLI8 – Galaxy S III Android 4.1.1 BTU (United Kingdom) Firmware

peki hocam bunu yüklerken cihazın root lu mu olması lazım pek anlamadımda :(

bi de hocam bu linklerde S3 fln yazıyo benim cihaz SII :D

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
sony şöyle iyi. mesela sola modeline ICS güncellemesini veriyo ama samsung hemen hemen aynı donanımsal özelliklerde olan S advance güncelleme vermiyo. yani bu açıdan daha iyi

rootlu olmasi gerekmiyor, jelly bean romunu odin ile kurduktan sonra ilk acilista jelly bean guncellemesi var olan ice cream romundan upgrade ediliyor, islem bittikten sonra telefonu kapat ve power+volume down ve orta butona uzunca tikla, telefon ekraninda download modu icin bir metin gelecek karsina, volume up butonuna tiklayarak download moduna gir, telefonu usb kablosu ile pc ye tak ve odin programini ac, pda butonuna tikla ve yukarida bahsettigim CF-Root-SGS3-v6.4.tar dosyasini goster, start butonuna tikla, root islemi kisa surede baslayip bitecek, telefon tekrar acildiginda root isleminin tamamlandigi ms dos ekrani gibi bir ekran cikacak ve kayan yazilar goreceksin,telefon kapanip acilacak ve root islemi bitmis olacak.Telefonun ayarlarina girip about status bolumunde en altta modified yazisini gorursen islem tamamlanmis demektir.orginal yazisini gorursen islemi tekrarla.

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
rootlu olmasi gerekmiyor, jelly bean romunu odin ile kurduktan sonra ilk acilista jelly bean guncellemesi var olan ice cream romundan upgrade ediliyor, islem bittikten sonra telefonu kapat ve power+volume down ve orta butona uzunca tikla, telefon ekraninda download modu icin bir metin gelecek karsina, volume up butonuna tiklayarak download moduna gir, telefonu usb kablosu ile pc ye tak ve odin programini ac, pda butonuna tikla ve yukarida bahsettigim CF-Root-SGS3-v6.4.tar dosyasini goster, start butonuna tikla, root islemi kisa surede baslayip bitecek, telefon tekrar acildiginda root isleminin tamamlandigi ms dos ekrani gibi bir ekran cikacak ve kayan yazilar goreceksin,telefon kapanip acilacak ve root islemi bitmis olacak.Telefonun ayarlarina girip about status bolumunde en altta modified yazisini gorursen islem tamamlanmis demektir.orginal yazisini gorursen islemi tekrarla.
bu işlemle garanti dışına itilmiş oluyoruz değilmi?

Mr.Dante

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ya telefonum zaten garantili değilde. Ben cihazımı rootlamak istemiyorum orjinalliği kaçmış gibi oluyo en iyisi resmi güncellemeyi bekleyim :D

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bu işlemle garanti dışına itilmiş oluyoruz değilmi?
hayir dostum, garanti disi kalmaz, samsungun telefon romu uzerinde islem yapildigini gosteren bir kac yonerge var, birincisi download mod sayfasindaki counter sayisi, ikincisi isletim sistemi ayarlar hakkinda durum sayfasindaki modefied - orginal yazisi, kisacasi her ikisi de asilabiliyor, bir kac dakikalik islemlerden sonra telefon orjinal haline donuyor.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
ya telefonum zaten garantili değilde. Ben cihazımı rootlamak istemiyorum orjinalliği kaçmış gibi oluyo en iyisi resmi güncellemeyi bekleyim :D

root islemi yapmana gerek yok, istersen yaparsin,istemezsen yapmazsin, bu romu kurduktan sonra root islemi yapmazsan tum yeni versiyon romlar ota kanaliyla telefonuna gelecek, telefonunu root yaparsan ota kanaliyla samsungtan gelen guncellemeleri alamayacaksin, bir problem yasamazsin yani.kolay gelsin.

bi de hocam bu linklerde S3 fln yazıyo benim cihaz SII :D

kusura bakma, s3 kullanicilari yararlanir . Su anda s2 icin jelly bean cok da stabil degil, kasimi beklemen en iyisi.

Mr.Dante

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
mecbur bekleyeceğim kasımı :D

sadoece.

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[video=youtube;kA320rvBFcs]http://www.youtube.com/watch?v=kA320rvBFcs[/video]

Doğru mu :D

salihbicak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben leak olanı yükledim gayet stabil hızlı ve görsel olarak da mükemmel olmuş s3 e görsel olarak yetişmiş. Bence sizde odins ile kurun gitsin beklemeye gerek yok

Salih Bıçak
[email protected]