Nvidia kernel mode hatası

Bu konuyu okuyanlar

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar

Acer 9572G laptopum da windows kurduktan sonra saat simgesinin orada "Nvidia Windows Kernel Mode Driver ,Version ***.** görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." şeklinde hata veriyordu. Sitesinden güncel versiyonu indirip kurdum ama sorun devam etti. Bende Nvidia görüntü özelliklerinden physx ayarlarından otomatik olanı cpu ya çevirdim. Ancak bilgisayarı yeniden başlatınca sistem ekran kartının kaynak ayarlarını yok etti ve bilgisayar 16bit'te çalışmaya başladı. Şimdi tekrar format atıyorum ancak bilgisayar hala 16bitte renkler karma karışık. Nasıl düzeltebilirim..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ekran kartını tanımıyor. Laptopu açtım ekran kartını çıkardım temizliğini yaptım, yeniden format attım ama tanımıyor, aygıt yöneticisinde sarı ünlem çıkıyor. Nvidia GeForce 8600M GS özelliklerinde ise sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu (kod :43) hatası veriyor. Ayrıca kaynak bölümünde bu aygıt kaynak kullanmıyor çünkü bir sorunu var yazıyor. Ama ben yukarıda yazdığım gibi physx'ten ayarı otomatikten Cpu'ya çevirmeden önce normal tanıyordu ancak kırmızı yazılı olan hata çıkıyordu. Fikri olan yok mu?

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar format attım bios güncelledim ama şimdi ekran kartını tanımıyor. Aygıt yöneticisinde kod:43 hatası veriyor ayrıca kaynaklar bölümünde kaynak kullanmadığı sorun olduğunu yazıyor. Ama ben yukarıdaki physx'ten ayarı otomatikten CPU'ya çevirmeden önce tanıyordu fakat yukarıdaki kırmızı yazılı hata çıkıyordu. Servise mi göndermeliyim.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Eski versiyon driverları kurmayı dene. Eğer olmazsa gönderirsin servise

efka_vasi

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birde şu var windows kurma ekranında bile renkler 16bit