Modeme Şifre Koymak

Bu konuyu okuyanlar

salpsalp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba,

modemim uzun zamandır şifresiz gelen geçen giriyor ben buna bi dur demek istedim ve bildiğim kadarıyla modeme şifre koymak için önce kablolu bağlantı

yapmak gerekiyor.bunun üzerine hemen bir ethernet kablosuyla laptop modem arası kablolu bir bağlantı yaptım ama sanki arada hiç kablo yokmuş gibi

yine kablosuz bağlandı.bi ayar yapmam mı gerekiyor lütfen yardım edin!!

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Öncelikle "Lütfen yardım edin" diye konu başlığı olmaz, sorununuzu özetlemelisiniz. Mesela "Modemimde şifre yok, herkes bağlanıyor" yapabilridiniz.

Sorununuza gelecek olursak, modeminizin arayüzüne erişmeniz gerekmektedir, bunu da 192.168.1.1 ipsini tarayıcınızın adres satırına yazıp erişebilirsiniz. Bu noktada sizden şifre isteyecektir; eğer ttnet'ten aldığınız bir modem ise genellikle kullanıcı adı: admin şifre: ttnet oluyor; eğer ttnet'ten almadıysanız modemi http://www.adslteknikservis.com/default.asp?sayfa=adsl_modem_sifre bu sayfadan bakın şifresi neymiş. Daha sonra işlem basit yan da menü vardır hepsinde ordan "kablosuz" ya da "wireless"i bulmanız gerekmektedir şifre kısmı mevcut olmalı modeminizin marka modelini bilmediğim için şuanda tam bilemiyorum menüleri ama herhangi bi siteye üye olur gibi 2 kere yazıyorsunuz şifreyi harf sayı ve simge kullanabilirisiniz.

baaydin

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
teamwiever üzerinden yardımcı olabilirim isterseniz.

S

SDN Anonim 291487

SDN Okuru
Öncelikle bize modemin modelini söyle sonra sana yardımcı olalım zira modemlerin giriş arayüzüne erişimi farklıdır örnek:benim modemim 10.0.0.2 ile bağlanıyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pikatel airmax-101 kablolu modem kullanıyorum ve şifre koymak istiyorum lütfen yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Net master uydunet C-669 kullanıyorum.Şifrem ne acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kablosuz modemi ortak kullandığımız kişiyi, istediğimiz zaman engelleyip istediğimiz zaman da kullanmasını sağlamak... bunu nasıl yaparız acaba....

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Modeminizin kullanma klavuzunu internetten indirip bunları öğrenebilirsiniz.

Kablolu modeme ne şifresi koymak istediğinizi anlamadım.

Kablosuz modemi ortak kullandığımız kişiyi, istediğimiz zaman engelleyip istediğimiz zaman da kullanmasını sağlamak... bunu nasıl yaparız acaba....
Modem markasını bile bilmeden nasıl bir cevap verebiliriz ki?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Modeminizin kullanma klavuzunu internetten indirip bunları öğrenebilirsiniz.

Kablolu modeme ne şifresi koymak istediğinizi anlamadım.

Modem markasını bile bilmeden nasıl bir cevap verebiliriz ki?

marka huawei echolife hg521

EnginneRmz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya herkes iyi güzel yorum yapmış fakat ben de bahsedildiği gibi bir sayfa açılmıyor yani yan menude kablosuz veya wireless diye bir menü yok. yani bahsettiğim sey de bu
ktq90.png

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar;

Ayarlar ile hiç uğraşmayın arayın müşteri hizmetlerini oradan değiştirebiliyorlar. Öğrenmek istiyorsanız kabloyu takın kablo yokmuş gibi davranması bağlantıyı kaldırmamış olmanızdır ilk olarak bağlantıyı kaldırınız . Şu yönergeleri uygulayın ; Ağ ve internet > Kablosuz ağları yönet > Kullandığınız ağ üzerine sağ tık > ağı kaldır. Daha sonra kablo takılı olduğu için direk bağlanacaktır. http://192.168.2.1/login.html adresinden modeminize giriş yapıp değiştirin. Eğer giriş şifresini unuttuysanız reset atın şifreler sıfırlanır zaten. Standart şifre ve kullanıcı adı : admin'dir. Kablosuza bölümünden > kablosuz ağ ayarları zaten gerekli bilgileri görürsünüz. ( airties'e göre anlattım modeminiz ney bilmiyorum)

@EnginneRmz sizinde olması lazım gelişmiş sekmesinin içeriğini bilmiyorum ancak kurcalar iseniz bulacağınızı umuyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
modeme şifre koymak istiyorum nasıl koyacam onu öğrenme istiyorum

Hakan_E_Deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
modeme şifre koymak isteyen arkadaşlar çok fazla fakat isteyene teamwiever ile yardımcı olabilirim.. onun dışında da forumda soranlar..

Modem marka ve modelini forumda paylaşırsa daha hızlı yardımcı oluruz

Son olarak arayüzü login kullanıcı adı ve şifresini öğrenip yardım isterseniz daha güzel olur..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şunu tane tane anlatırmısınız anlamadım bu şifre nerden koyuluyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
airties air 4310 access point aldım daha yeni kurdum şifreli değildi birden şifreli oldu birilerinin şifre koysa olasılığı nedir?

LeventM.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar hepinize bu cevap.

İlk başta modeminizin kutusunu alın ve modelini falan öğrenin daha sonra eğer cd ile bişiler kurduysanız zaten pc nizde modem paneli vardır eğer cd ile kurmamışsanız kutudan çıkan kullanma kılavuzunda herşeyi açık açık anlatır buna rağmen sorunu olanlar hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsa ona başvurabilirler.