Artes tablet pc

Bu konuyu okuyanlar

uA23uA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Artes tablet hakkındaki yorumlarınız nelerdir?

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Artes i701 kullanan biri olarak, müşteri hizmetlerinden çok memnunum, aldığınız yere verirseniz sizi en az 1 bekletirler eğer direk müşteri hizmetlerini arayıp adresi alıp, karşı ödemeli olarak gönderirseniz cebinizden bir kuruş çıkmadan yapılıp geri gelecektir, 3 sefer gönderdim,

1. Dokunmatik ekranını değiştirmek için, ücret ödemedim
2. sd kart girişini düzeltmeleri ve yazılım hatası için, ücret ödemedim
3. Kendim ekranı kırdım, 60 tl müşteri hizmetlerine vererek yapılıp geri geldi ve şu anda memnunum bir sıkıntı yok, ekranı parlak ekran, filmlerde oyunlarda iyi.

Ben cebimden bu tablet için para çıkmadığı için, memnunum :) eğer tablet alacak olurlarsa bu artes i701 almasından.

thetech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artes y.dışından ürün alırp getirip markasını basan veya direkt marka bastırıp getirten bir firma. Ürünlerin kaliteleri düşük.
Teknik servis olarak çalıştığım dönemde çok webcam ve 478 anakartını sattım. 10 kameradan 2-3 ü arızalı çıkardı veya 1 hafta geçmeden geri dönerdi. 478 Anakartta o dönemde piyasada bulunmadığı için mecbur kalıp almıştım. 10 anakarttan 6-7 arızalı çıkınca kargodan bıktım hepsini göndermiştim.

desaine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tablet hakkında sorun yaşayan arkadaşlar kafaya takılacak yada sizi uğraştıracak hiçbir neden yok ..
Benim Tabletimin Ekranında çizgi oluştu. Teknik Servis ile görüştüm ücretsiz kargo ile göndermemi söylediler. Belirtilen adrese gönderdim ertesi gün servisten beni aradılar Ekranda sorun olduğunu ücretsiz olarak değişim yapıldığını ve tableti kargoya vereceklerini söylediler.
Tablet dün elime ulaştı ve hiç bir sorun yok.
Yaşadığınız sorun nedeniyle Markayı kötülemek bence haksızlık olur. Cihazdan zaten mennundum fakat servis olayının bu kadar hızlı ve iyi olacağını beklemiyordum. Ben mennun kaldım ve sizinlede paylaşmak istedim

godzila34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhaba,

artesi701 tablet ilk ciktigi zaman aldim. almadan once epeyi bir arastirma yaptim. cok fazla olumsuz yorum gordum. fakat o zaman piyasada en ucuz ve kategorisinde en yuksek ozelliklere sahip olan tek tablet artesİ701 di. uzun zamandir kullaniyorum. tablete indirmedigim oyun,uygulama kalmadi. en basit oyunda bile takilmalar yapiyor. 200 den fazla oyun indirdim. oynadigim butun oyunlarda kasma oldu. root destegi olmadigi icin ne android cynojen mod yukleyebiliyorsun. nede oyun ve uygulamalarda istedigin her seyi yapabiliyorsun. bunlari sadece root destegi olmadigi icin yapamiyorsunuz. 500 mb lik uygul
ama veya oyun yukluyorsunuz. tableti acip kapattiginiz zaman bazi uygulama veya oyunlarda uygulama yuklu degil hatasi aliyorsunuz. sirf bu hatasi icin 1 hafta arastirma yaptim. denemedigim, yol kalmadi. en sonunda 10 dan fazla hata ilen garantiye yolladim .1 ay sonra yolladigim gibi geri geldi. guyya versiyonunu yenilemisler. ben zaten tableti garantiye gondermeden once versiyonunun en guncel surumunu yuklemistim. hic dikkate alinmadan aynen geri gonderildi. sonra musteri hizmetlerini aradim. sorunlarin hepwini tek tek anlattim. adamin tek dedigi sey bu. BUNLWR SORUN DEGİL. simdi tabletin sorunlarini yazmaya kalksam 2 saatten fazla surer,

simdiye kadar hep kotu yanlarini yazdim. cunku iyi yoruma i yok dencek kadar az. sadece donmadan hd film izliyebiliyorsunuz.

sonuc; su anda piyasada bu tabletten kat kat iyi tabletler var. tablet almadan once mutlaka piyasayi iyice arastirin. benim tavsiyem sakin artes tablet almayin. sakin ve sakin. tabletin girilmedik yeri kalmadi. her ozelligini bildigim icin bu kadar yazdim. bu yaziyida artes i701 tablet ilen yaziyorum. bazen dokun,atigi iyibolmadigi icin kelimeleri tam anlamiyla yazamadim. google android marketten turkce klavye indirmeyi denedim root destegi olmadigi icin bi boka yaramadi. tekrar soyluyorum bu tableti alarak paranizi cope atmayin.

artesteknik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Şu anda herhangi bir şekilde Artes ürünleri ile alakalı sorun yaşayan bir kullanıcımız varsa lütfen bizimle iletişime geçsin en kısa sürede sorunu çözebiliriz.
Artes Ailesi olarak her zaman kullanıcılarımızın yanında olduğunu ve bundan sonra her türlü sorunda bizimle irtibata geçebileceklerinin bilgisini vermek isterim.
Sorun yaşayan arkadaşa da PM attık, eğer bizimle iletişime geçerse kendisinin de sorununu %100 çözeceğimizin garantisini vermek istiyorum.

Teşekkürler...

artesteknik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artes Ürünlerinin dışarıda tamir edilmesi gibi bir durum gerçek değildir. Yıllardır tüm ithal ettigimiz ürünler deneyimli Teknik Servis personelimiz tarafından tamir edilmektedir. Bu konunun iyi niyetle yapılmadığını tüm kullanıcılarımıza beyan ederiz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar 1hafta önce artes i9701 modelini aldım gayet memnunum fakat kamera ve foto çekiminde sd kart yok diyor bir türlü ayarları beceremedik yardıcı olurmusunuz...Şimdiden teşekkürler.

artesteknik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Pm'den size ulaşabileceğimiz bir numara verirseniz sizi arayıp yardımcı olabiliriz.
Teşekkürler...

cdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu yazısı malesef I703 tablet aldıktan sonra gördüm.
Malesef diyorum. Tablet'in dokunmatik hassasiyeti çok kötü.

Hani dialog kutularında ki tamam hayır, menülerde vb ekranlardaki algılamalarındaki, sorunları geçtim.
Ana ekranda yapılan ve en basit ve gerekli işlemlerden biri olan, ikonları bir yerden bir yere taşımak, tam bir ÇİN işkencesi.

Telefonumda bir ikonu tutuyorum, ekranın bir o köşesine bir bu köşesine taşıyorum,
İisterse 3 dakika ikonu hiç bırakmıyayım, ordan oraya taşıyayım, ikon hala parmağımın altında oluyor.
(Haa telefonumda Iphone, Galaxy S3, HTC gibi üst düzey telefon falan değil. Huawei ideos X5 )

Ama tablette, daha ikonu biraz yana çeker çekmez, pat diye taşıma işlemi sona eriyor.
İkon ya olduğu yerde kalıyor yada biraz yana gidiyor.
Sn. servis yetkilisi elinizdeki tabletlerde bir deneyin.
Benim telefonda yaptığım gibi, ordan oraya dakikalarca taşımanıza gerek yok.
Bir köşeden diğer bir köşeye tek seferde sorunsuzca taşıyabilicekmisiniz bakalım :lol:

Haliyle birde bu halde Angry Birds oynadığınızı düşünün.
Kuşlar daha istediğiniz yönü ayarlayamadan fırlıyor gidiyor.
Kızım üstün gayretleriyle biraz oynamayı beceriyor.
Onunda yakında bu sinir harbine yenik düşeceğini sanıyorum.

Düşünebiliyormusunuz; dokunmatik işletim sistemlerinin simgesi haline gelmiş,
Angry Birds'ü oynatamayan bir tablet..

Ayrıca ekranın aşağıda belirttiğim bölgelerinde, altan veya üstten,
hafif bile olsa baskı yaptığınızda, daha doğrusu doğal bir hareket yaparak,
tableti elinizde tuttuğunuzda bile ezilme oluyor. Sanırım anakart baskı yapıyor.
gpsqd.jpg

Bir ara dokunmatiği sapıttı, saçma sapan yerlere kendisi basmaya başladı.
Şu anda sorun yok gibi. Bir kere yaptıysa daha sonraları da yapacaktır diye düşünüyorum.

Keza klavyede bir şeyler yazabilmekte işkence oluyor çoğunlukla.
Telefondan alışmışım hızlı bir şekilde yazmaya çalışıyorum.
Bir bakıyorum, benim yazmaya düşündüğüm kelime ile,
tabletin benim için uygun gördüğü kelime arasında dağlar kadar fark var. :lol:

Aldığım alışveriş sitesinde Jely Bean güncellemesinin geleceği yazıyordu.
Tercih sebeplerimden birisi de buydu.
Çıktığı zaman kendim yüklerim dedim. Ama sitedeki yükleme rehberinde
"Uyarı: Tabletinizde meydana gelebilecek sorunlar sizin sorumluluğunuzdadır."
diyor. Yükleme yapılması için servise gönderilecek olması eksi bir durum.

Oyunlarda vb performansı çok kötü değil.
Meslea Most Wanted attım çalıştırdı.
Sensörü iyi ama dediğim gibi dokunmatik sorunları çok fazla.

Yakında bu sorunları belirtip servise göndermeyi düşünüyorum.
İnşallah yukarıda anlattığım sorunlar tabletin kronik sorunları değil;
Sadece benim cihaza has sorunlardır ve serviste çözülür.
Aksi takdirde, üye olduğum her forumda, bu sorunları anlatacağım ki, başkaları da sorun yaşamasın.

artesteknik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Arzu ederseniz ürünü Teknik Servise gönderin. Ürünü inceleyelim sorun neyse halledelim.
Ürün gönderimi hakkında [email protected] 'a mail atmanız halinde sizi yönlendireceklerdir.
Teşekkürler...

cdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[email protected] 'a mail attım 3-4 gün geçti cevap yok.
Şaşırdım mı ??? Hayır :D

Umursamazsanız umursamayın. Aldığım yere gönderip ordan servise gitmesini sağlayacağım.

Tablet'in dokunmatiği 1 gün önce normale döndü gibi oldu.
İkonlar düzgün taşınabiliyordu. Angy Birds sorunsuzca oynanıyordu.
Ama bu fırtına önceki sessizlikmiş. Yada ölmeden önceki son iyi günü.
Şu anda iyice sapıtmış durumda. Kendi kendine saçma salak biçimde dokunmalar yapıyor.
Belli bir süre de değil, tablet açık olduğu sürece bu şaçmalıklar devam ediyor.

Cihazda fabrika çıkışı sorun olabileceğini umarak garanti sonrası dönüşünü bekliyeceğim.
Garantiden yine bu şekilde gelirse. Artık şikayet var dahil üye olduğum forumlarda bu durumu belirtip Artes marka ürünlerden uzak durmalarını yazacağım.

artesteknik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;
[email protected] adresine gelen bütün mailler cevaplanmaktadır.
Arzu ederseniz pm'den mail adresinizi yazınız tekrar bir kontrol edip size dönüş yapalım.
Ürünü Teknik Servisimize gönderim ile ilgili bilgileri pm'den size mesaj olarak attım.
Teşekkürler..

cdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Spam kutusunu da kontrol ettim orda da yoktu. Neyse ek bilgi için teşekkürler.

netmaniac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Benim D821 im neden facebook uygulamasında hata veriyor ? ey artesteknik sana soruyorum.

artesteknik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki Benim D821 im neden facebook uygulamasında hata veriyor ? ey artesteknik sana soruyorum.
Merhabalar;
Facebook uygulamasında nasıl bir hata veriyor?
Verdiği hatayı tam olarak söyleyebilirseniz size yardımcı olmaya çalışalım.
Teşekkürler...

cdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Geçen Pazartesi tablet servis tarafında teslim alındı. O günden beri hiç bir bilgi verilmedi.
Sorun nedir , işlemlere başladılar mı hiç bir bilgi verilmedi..

cdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TÜKETİCİ HAKLARI
MADDE 3 –

Malın arızasının 10 iş günü içerisinde giderilememesi halinde, imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

---

Yanlış hatırlamıyorsam. 24.ünde Teknik servis teslim almıştı. Bakalım yarın 10 iş günü doluyor yarın tabletin kendisi mi gelecek.
Yoksa hala tablet tamir olmadı da benzer bir tanesi geçici olarak kullanmam için mi gelecek. :D

Bence hiç biri..

İnsan en azından bir mail atar tablette şu şu sorunları tesbit ettik. Şu işlemler yapılacak vb..

artesteknik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar;
Göndermiş olduğunuz ürünün işlemleri tamamlanıp tarafınıza gönderimi yapılmıştır.

cdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim umarım sorunları çözülmüştür. :)

cdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabet bugün geldi.
Artes tabletlerden uzak durun....

Kendi kendine çözülmüş olan sürükle bırak sorunu yine gelmiş. İkonları bir yerden bir yere taşımak yine işkence

Anakart ekrana baskı yapıyor diye özellikle belirtmiş. Hatta video ve resim çekip CD' ye yazdırmıştım.

Sorun çözüleceğine . Eski yer yine baskı yapıyor.
Daha önce ekrana baskı yapmayan başka bir bölgede baskı yapmaya başlamış.

Madem ne yazdığımı anlayamadınız. ( Gayet açık yazmıştım. ) Gözleriniz de mi görmedi
Tableti öyle sıkıca tutmanıza da gerek yok. Normal bir şekilde tutunca baskı yapmaya devam ediyor.

Bakalım kendi kendine saçma sapan dokunma işlemlerini ne zaman yapmaya başlayacak.

Yeni yazılım yükle geri gönder. (Yeni de değil yanlış hatırlamıyorsam Android 4.04 tü 4.03 yüklenmiş şu anda)
Sonra tamir ettik... Yazılım atarak çok zahmet etmişsiniz söyleseydiniz. Yazılımı ben kendimde atardım..
Yorulmazdınız..

Nasıl olsa tüketici aptal salak. Servise gidip gelmiş ve sorunların çözüldüğünün bildirilmiş olması,
Tüketici üzerinde plasebo etkisi yapar. Anakartın baskı yapmasını görse bile hissedemez. İkonları taşırken ekranda uçuyormuş hissi alır..:mad:

Üye olduğum forumlarda ve şikayet var dahil heryerde yazacağım bu durumu.

Ne kadar az kişinin başı yanarsa o kadar memnun olacağım..

cdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yetkili arkadaş benimle iletişime geçti ve bir karışıklık olduğunu, sorunlu cihazı yenisiyle değiştireceklerini söyledi.

Biraz sıkıntılı bir süreç oldu ama mağduriyetim giderileceği için teşekkürler..

cdemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni tablet bugün geldi. Beyaz model yokmuş, siyah modeli geldi.

Başta Ufuk bey olmak üzere tüm Artes yetkililerine ve teknik servise teşekkürler.

Yeni gelen tablette yukarıda belirttiğim sorunların hiç biri yok.

Demekki ilk aldığım tablette fabrika çıkışı sorun varmış.

Hani biraz sıkıntılı bir süreç oldu ama sorun çözüldü o yüzden tekrar teşekkürler :)

diamondmax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16 GB HP marka hafıza kartım gönderilirken cihazda olduğu halde tarafıma gönderilmedi.Ayrıca cihaza format atılıp wirelessi (kesik kesik romdan dolayı) bozuk olduğu bilindiği halde cihaz öyle gönderildi.Ekran üst kısmıyla alt kısmı arasında renk farkı oluşturulmuş şekilde gönderildi.Sizin gibi insanlara güvenmek suç.Hakkımı size helal etmiyorum.

Azimboran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar valla sizin yuzunuzden bir daha forumlara guvenmeyecegim.

Bu konuyu acan ve cdemir isimli arkadas yuzunden artes d821 alacaktim vazgectim.
Daha pahalliya Baska bir marka aldim sizin yuzunuzden, su anda ismini soylemiyorum cunku umarim sorunumu cozecekler, 3 gundur yalvariyorum bunu okuyup vazgecmesinler.
Ama bu aldigim marka kargoyuda bana odettiler ve de olu pikseli kabul etmediler. Artes yapiyormus biraz gec de olsa ogrendim
Ama farkettim ki konuyu acan arkadas tamamen baska bir dunyadan geliyor cunku ondan sonra yazan bir cok kisi urunun serviste tamir oldugunu belirtiyor, baska forumlardaa ahsi geciyor oyle disarida tamir ettir gibi bir sey yok, ama sorunu cozulmemis olanlar var bu konuda oldugu gibi Fakat sonradan herkes markaya tesekkur mesajlari icinde mesela bu cdemir isimli arkadas bastan tahtakaleden mal almista sonra adamlar maydonuzu mudur bu kardesim derdini buraya anlat demisler gibiydi. Konuyu acan arkadas ile neredeyse ayni fikirdeydi sonra tesekkurleri uc uca baglayip adamlara resmen minnettar kalmis.

Simdide birisi 16gb sd kartini almislar, ekran renk farki olmus onu (merak ettim gercekten, bir resimle psylasirsa iyi olur,) vs. Acaba merak ediyorum firma ile gorustumu cevabini aldimi, yada uc-bes gundur cevap vermiyorlar ve sorunu cozulmedigi icin mi bukadar serzeniste bulunuyor. İs hakkimi helal etmiyorum noktasina kadar geldigine gore urunude cope atti bir dahada servise gondermeyecek servis bu arkadasa yardimci olursa yoksa o da tesekkurleri ucu ucuna baglayacak mi.
Ya arkadaslar bizede niyetinizi soyleyin bizde bilelim
Bu servis burada agir birseyler yazinca mi yardimci oluyor yoksa, sadece taktikmi yapiyorsunuz.

Ben ne markalarda sorunlar yasadim ama sorunumu derdimi bazen telefonla bazen maille bildirdim yaptilar. He yapmayip sinir oldugum firmalarda oldu onlarida anlattim cevremdekilere, ama adamlarin art niyetli olduklarindan emin olduktan sonra

Ama forum kullanicilarindan ricam lutfen markalarin urununde problem varsa ve cozme konusunda yardimci olmuyorlarsa emin olduktan sonra bildirin, yoksa bizim gibi okuyanlari yaniltip bosu bisuna daha kotu markalardan daha pahalliya almamiza sebep oluyorsunuz.

Ben simdi olu pikselli bir urun kullanmak zorundayim. Eger arkadaslar cihazimi tamir edip gonderirlerse. Gondermezlerse bende pazar tatilinden sora bir kac gun gecsin burada baslarim yazmaya.

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Marka isminide yazsanızda öğrensek.

Servislik olaya gelince bütün servisler aynı. Artes şöyle demişsinizde onlarda sık sık hatalı ürün çıkıyor diğer forumda görüyorsunuz onlarda bunun bilincinde 20 tl çinden getirdikleri ürünü 300 tl sattıkları için değiştirmek onlara zarar vermiyor.
Ülkemizde Alah servise düşürmesin, onuniçin servise düşmeyecek ürün alacağız, bunu bilebilirmiyiz evet iyi ürün al düşme.
Ben 50 yıllık hayatımda bir kaç kere servislik oldum oda kendi hatam kabul ediyorum.
Arçelik ve ariston alma hatasına düştüm mahkemelik bile oldum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
almayı düşünüyorum ama çok fazla olumsuz yorum var :/