Laptop leke ve iz sorunu

Bu konuyu okuyanlar

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar laptopumun dış plastigi biraz parlak oldugundan galiba dokundugum yerde ışıgı açınca parmak izim leke gibi gözüküyor (elim temiz olsa bile) sadece bezlen çıkıyor temizlemesem 2.el gibi gözüküyor acaba bir çözüm yolu varmıdır ? lütfen yardımcı olun ...

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
arkadaşlar laptopumun dış plastigi biraz parlak oldugundan galiba dokundugum yerde ışıgı açınca parmak izim leke gibi gözüküyor (elim temiz olsa bile) sadece bezlen çıkıyor temizlemesem 2.el gibi gözüküyor acaba bir çözüm yolu varmıdır ? lütfen yardımcı olun ...

Elini temiz tut :D

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
maalesef bir yolu yok ama değişik yüzey kaplayıcıları vardır biraz araştırmak lazım o plastiğin adına "piano black" diyolar bi araştırmak lazım google da yabancılar ne yapıyor :)

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

kardeşim bu sorundan dolayı laptopumu takas etmeyi bile düşünüyorum sorun ciddi yani elim ne kadar temiz olursa olsun iz bırakıyor nasıl bir plastigi varsa anlamıyom napsam sizce boya felanmı atsam üstüne

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
kardeşim bu sorundan dolayı laptopumu takas etmeyi bile düşünüyorum sorun ciddi yani elim ne kadar temiz olursa olsun iz bırakıyor nasıl bir plastigi varsa anlamıyom napsam sizce boya felanmı atsam üstüne

Dell notebook kullanıyorum. Bazen bir hafta silmediğim oluyor klavye aksanını. Sonra bir ıslak mendil ile siliyorum ilk aldığım gün gibi oluyor :/

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
maalesef bir yolu yok ama değişik yüzey kaplayıcıları vardır biraz araştırmak lazım o plastiğin adına "piano black" diyolar bi araştırmak lazım google da yabancılar ne yapıyor :)
kardeşim galiba yüzey kaplayıcıdan kastın bu arkasına ve touchpadın etrafına yapışkan felan yapıyorlarmış sticker adında onlardan yaptırcam galiba başka çarem yok keşke gri alsaydım çok pişmanım

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
kardeşim galiba yüzey kaplayıcıdan kastın bu arkasına ve touchpadın etrafına yapışkan felan yapıyorlarmış sticker adında onlardan yaptırcam galiba başka çarem yok keşke gri alsaydım çok pişmanım

ya ne marka ne model bu alet ?

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14

Koruyucu film alır, yapıştırırsın olur biter. Gri rengin de zamanla boya atma sorunu vardır; çok da pişman olma.

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Koruyucu film alır, yapıştırırsın olur biter. Gri rengin de zamanla boya atma sorunu vardır; çok da pişman olma.
hocam o dedigin koruyucu filmi hiç bir bilgisayarcıda bulamadım bulduklarımda sadece klavye için var diyorlar ben tüm laptop için arıyorum nerden bulabilecegimki bu touch padin ordan tut hoparlörün oraya kadar sizin dediginiz sadece ekran için olmasın ?

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
casper tamam kızcaksınız casper aldım diye ama laptopumda bu sorun hariç hiç bir sorunum olmadı bu sorunda bu dış yüzeyindeki jelatinleri çıkınca anladım
http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/notebook/63/125032245/casper_cn_tki2450d_notebook

niye kızalım ya ne var bunda :)
şu telefonların üstüne yapışan jelatinler var ya onlardan yapabilrisin mesela tablet için olanlardn al 2-3 tane ucuzundan sadece touchpad ve kenarlarına yapıştırsan yeter baktın güzel duruyor klavyenin de yan taraflarına yaparsın :) aklıma gelen tek çözüm yolu bu şuanda benim oraları alüminyum ben mikrofiber bezle siliyorum azcık ıslatıp bi sorun olmuyor :)

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
niye kızalım ya ne var bunda :)
şu telefonların üstüne yapışan jelatinler var ya onlardan yapabilrisin mesela tablet için olanlardn al 2-3 tane ucuzundan sadece touchpad ve kenarlarına yapıştırsan yeter baktın güzel duruyor klavyenin de yan taraflarına yaparsın :) aklıma gelen tek çözüm yolu bu şuanda benim oraları alüminyum ben mikrofiber bezle siliyorum azcık ıslatıp bi sorun olmuyor :)
onlardan laptop için çok aradım ama her yerde olumsuz yanıt aldım senin dedigin gibi alırsam parça parça kesip yapıştırcam oda çok çirkin bi görüntüye sebep olcak napcam bilmiyom :S

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Şayet tüm laptop için öyle bir ürün yoksa büyük ekranlar için olan filmlerden alırsın. Biraz zor olur ama düzgünce keser yapıştırırsan sorunun hallolur gibime geliyor. Bilgisayarcılarda bulamazsan internetten de pekala bulabilirsin.

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şayet tüm laptop için öyle bir ürün yoksa büyük ekranlar için olan filmlerden alırsın. Biraz zor olur ama düzgünce keser yapıştırırsan sorunun hallolur gibime geliyor. Bilgisayarcılarda bulamazsan internetten de pekala bulabilirsin.
ya ben laptopu ilk aldıgımda dedigim şeyler üstündeydi ama bir süre sonra çıkarttım attım böle bir sorun olcagını sanmıyordum :S sadece yeni laptopların üstünde veriyorlar onun haricinde hiç bir yerde bulamadım internettekilerde sadece ekran için felan ben touch pad kenarı diger yerler için olandanda istiyorum ama yok :S

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Bunu neden bu kadar sorun ediyorsun ki? Bu arada kardeşim de Casper marka gümüş renkli bir notebook kullanıyor. 3 yıl olacak sanırım. Yavaştan esmerleşmeye başladı :D

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
sen en iyisi bi mikrofiber bez al bir de lcd silinen solusyonlardan gün aşırı sil bişeyciği olmaz :D

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen en iyisi bi mikrofiber bez al bir de lcd silinen solusyonlardan gün aşırı sil bişeyciği olmaz :D
zaten mikrofiber bezim ve spreyim var ama siliyom 5 dakika sonra dokunuyom iz kalıyor bende zaten sürekli dakika başı bu temizlik sorunu ile ugraşmiyim diye bu kadar yardım istiyom şu tarz birşey yapcam başkada çarem yok

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
garantisi devam ediyorsa yapma ama bitmişse vernik spreyler var onlardan kullanabilirsin :)

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garantisi devam ediyorsa yapma ama bitmişse vernik spreyler var onlardan kullanabilirsin :)
laptop 2 aylık ödemeside başlamadı daha 3 ay erteleme ile aldım vernik sprey dedigin boya gibi birşey oluyor galibada onlar biraz riskli işler güzel yapim derken dahada berbat hala getirebilirim geri dönüşüde olmaz laptopun bilmiyorum kardeşim :S bu arada bu saatte bana yorum yapıyorsunuz hepinize teşekkürler

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
o zaman şöyle yap casper servisi ara deki böyle böyle bu çok leke yapıyo beni rahatsız ediyor o jelatinlerden göndersinler sana

gittim kardeşim rica ettim vermediler hatta bir tanesini köşeye sıkıştırıp bi 20 lik verim dedim olmaz felan deyip durdu artık en son çare gidip yeni laptop alan birinin jelatinin çalcam yemin ederim yetti ya :S

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
gittim kardeşim rica ettim vermediler hatta bir tanesini köşeye sıkıştırıp bi 20 lik verim dedim olmaz felan deyip durdu artık en son çare gidip yeni laptop alan birinin jelatinin çalcam yemin ederim yetti ya :S
geri ver laptopu o zaman başka bişey al :D ya da sat başka bi laptop al bu kadar çok kafaya takıyorsan bunu ama önce servisi bir ara numarsı aşağıda
[h=2]Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek[/h]
Telefon:0216 528 65 65

gunner92fb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geri ver laptopu o zaman başka bişey al :D ya da sat başka bi laptop al bu kadar çok kafaya takıyorsan bunu ama önce servisi bir ara numarsı aşağıda
Müşteri Hizmetleri ve Teknik Destek
Telefon:0216 528 65 65

hiç kimsede uyarmadı beni kardeşim ya parlak siyah alırsan böyle böyle sorunlar çıkar karşına diye :S geri almazlar daha 2 aydır kullanıyom laptopu satmakda istemiyorum daha taksitler ibile başlamadı

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
hiç kimsede uyarmadı beni kardeşim ya parlak siyah alırsan böyle böyle sorunlar çıkar karşına diye :S geri almazlar daha 2 aydır kullanıyom laptopu satmakda istemiyorum daha taksitler ibile başlamadı

sen yarın ara bu numarayı nedir ki onun masrafı bence gönderirler bir şansını dene önce servisten o jelatinleri almakla
aslında şöyle bilgisayarcı tanıdığın falna olsa anında çözer