Firefox çökme habercisi

Bu konuyu okuyanlar

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar selam

başlıktada ilettiğim gibi sürekli internette gezerken firefox'um çöküyor neredeyse 3 dk bağlı kalamıyorum delirmek üzereyim artık youtube olsun farklı siteler olsun direk çöküyor ama bu çökme sadece belli başlı siterlerde oluyor,onun haricindeki sitelerde genelde olmuyor ? bunun nedeni ne olabilir virüs bulmuyor arattığımda

p.s: firefox güncell durumdada aynı sorunu yaşıyorum ama şuanda tekrardan 3.17 ye indirdim

veyselcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1. donanım ivmelendirmesini kapatın. olmazsa
2. firefox portable deneyin sorun devam etcek mi.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bende de aynuı sorun var. 2 farklı makinada denedim. ikisinde de ff sürekli çöküyor. hatta programı kapatmaya (X) bastığım zaman bile çöküyor. artık vazgeçtim, kullanmıyorum ff...

Detected

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Firefox'da öyle bir sorun var ama bende neredeyse iki haftadır hiç çökmedi.

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
1. donanım ivmelendirmesini kapatın. olmazsa
2. firefox portable deneyin sorun devam etcek mi.
pardon dostum anlayamadım donanım ivmelendirmesi ne demek oluyor :)

bende de aynuı sorun var. 2 farklı makinada denedim. ikisinde de ff sürekli çöküyor. hatta programı kapatmaya (X) bastığım zaman bile çöküyor. artık vazgeçtim, kullanmıyorum ff...

aynen dostum evimde 4 tane makinam var hepsindede aynı sorun var delirmek üzereyim. ben firefox delisiyim diğerlerini hiç kullanmıyor gibi bişeyim ama bu sorun fena halde canımı sıkmaya başladı artık

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Bende de bir ara aynı şey oldu hem windows'da hem linux'de. Bunu profili sıfırlayarak çözmüştüm :)

Win7'e göre;

C:\Users\kullanıcı ismi\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\profil ismi.default içine girip yedekleriniz alın ve sonra komple silin. Sonrasında düzelecektir.

İkinci bir yol ise;

(about:support) yani Firefox-yardım-sorun giderme Bilgileri; Firefox tarayıcısını sıfırlayı tıklayınız... Bu yöntemi denemedim ama sanırsam yedeklerinizi almayı unutmayın.

LeAnDeK

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bende firefox çökmüyor ama firefoxda video film izlerken sürekli flash çöküyor. Chrome da ve explorer da aynı sorunu vermiyor çözümü varmıdır ?

tolga.ua

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Yan uygulamalara ve eklentilere bakın ve en son sürümü kullanın.

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Ben de devamlı Firefox kullanıcısıyım. Hiç sıkıntı verici çökmeler yaşamıyorum. Ramin ne kadar. Çökme ve donmalar genelde Ram le bağlantılı.

veyselcelik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pardon dostum anlayamadım donanım ivmelendirmesi ne demek oluyor :)

aynen dostum evimde 4 tane makinam var hepsindede aynı sorun var delirmek üzereyim. ben firefox delisiyim diğerlerini hiç kullanmıyor gibi bişeyim ama bu sorun fena halde canımı sıkmaya başladı artık

seçenekler>gelişmiş>mümkün oldugunda donanım ivmelendirmesi... tikini kaldırın. portable sürümü denediniz mi?

bir de seçenekleri bile açıp karıştırmadıysanız FF kullanmayın yahu :) sizler için ie var chrome var. chrome feyse de giriyo :)

sercangüler

Asistan
Reaksiyon puanı
1
dostum ie ve chrome ı sevmiyorum, portable da da sorun devam ediyor.

ram 4 gb işlemcim i7 olanda var amd x64 olan da var intel core 2 duo da var centrino olanda mevcut :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yan uygulamalarınızda sorun olabilir, bir kontrol edin, ve mümkün olduğunca kullanmayacaklarınızı deaktif edin..

örneğin java uygulaması aktifken, picasa uygulaması deaktif olsun (tabii picasa yüklediyseniz çıkacaktır bu yan uygulama)

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
4 yıla yakın firefox kullanıyorum toplam çökme sayısı 4 olmamıştır sanırım, nazara söze gelmesin diyelim :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çökmeyi bırakın çalışmıyor bile berbat bi tarayıcı chrome yeter.....

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Firefox ve Flash Player'ın en son beta sürümünü kullanın.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

çökmeyi bırakın çalışmıyor bile berbat bi tarayıcı chrome yeter.....

Anlamadığın bir konu hakkında saçma sapan yorum yapma!

MUSTAFAKUCUK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceki Kasadada Bende Aynı Hata Vardı Düşündüm Ram de Olabilirmi Die Çok Şükür Bende Hiç Çökmüyor. Kasayı Değiştirdim Tabi FF İçin Deil :D Çöktü Die Tüm Özellkikleri Aynı Pc nin Fakat Ramlar Değişik Acaba Ondanmı Çökmüyo Nazar Değmez İnaşallah