Fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

benburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar fps nın ekran kartına baglı oldugunu biliyorum fakat ekran kartının neyine bağlı ilk sorum bu ikincisi ise nvidia geforce 9600m gs ekran kartım var oynadıgım oyun cs:go oyun gereksinimi 256mb ekrankartı fakat benm ekran kartım 512 olmasına ragmen fps 40-60 arası ne tavsiye edersiniz?:(

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
40-60 arası fps oldukça yeterli
yok, hayır, derdin ne ki fps ile akıcı oynuyorsun işte neden bu kadar takarsınız bu fps olayını anlamam

benburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
akıcı olmuyor o işte 100 fps den assada oyun oynanmıyor ates ederken bile bi değişik oluyor gercekten oyuncu olanlar anlar

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
akıcı olmuyor o işte 100 fps den assada oyun oynanmıyor ates ederken bile bi değişik oluyor gercekten oyuncu olanlar anlar
Doğru söylüyorsun özellikle counter gibi oyunlarda fps çok önemli sonuçta oyunda bir taktik yok nesneler, ögeler yok. Sadece düşmana odaklı bir oyun. Kim kimi daha önce görüp ateş ederse o öldürüyor. Sonuç olarak fps çok önemli duruma düşüyor. Sonuç 60 fps oyun akılcılığı çok güzel lakin cs gibi bir oyunda yetersiz kalabiliyor.

Sorun : Laptop... At çöpe masaüstü al bu kadar basit... :) Şaka şaka.. Bu ekran kartının yanında bir de intel hd grafik vardır. Senin yapman gereken nvidia ana menüye girmen, sonra 3d ayarlarından oyunu bul ekleye bas. Nvidia grafik kartıyla çalıştır seçeneği aktif olsun dikkat et.

Sistem laptop olduğundan batarya uzun süreli yetsin diyerek gereksiz durumlarda intel hd grafik kulanıyor. Dene cevabını bekliyorum.

benburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle öyle kardeşim dediğini yapmaya calıstım fakat nvidia grafik kartıyla calıstır seceneği gibi bişi yok
http://g1208.hizliresim.com/10/s/c6zun.png bide ekran kartı driveri yanında intel dosyasıda var ama onun setup ı yuklenmiyor :( kur işletim sistemini desteklemiyor diyor :S

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Nvidia denetim masasında 3D ayarlarının yönetilmesinde Genel Ayarlarda Tercih edilen grafik işlemci diye bir seçenek olur.Onu Yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi yap.
ciHqF.png

benburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uyumlu değil diyor olmadı yani ekran kartım nvidia geforce 9600m gs