Masaüstü pc'me format atılmıyor nedendir ?

Bu konuyu okuyanlar

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba herkese ...

Masaüstü pcme format filan atılmıyor hdd simi bozulmuştur ki format atıyorken hata verioyr c/windows .../../ dosya bulanamıyor gibi hatalar veriyor sistemim
2 gb ram
1gb ekran kartı
işlemciyi hatırlamıyorum :(

win 7 orjinal cd de denedim olmuyor xp denedim olmuyor hiç biri olmuyor %70 filan olunca hata veriyor neden olabilir ? ?

(Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.. )

Jura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle başkar bir cd ile dene aynı hatayı verecek mi? daha sonra imkanın varsa başka bir hdd ile dene. Biostaki bazı ayarlarda bunu sebep olabilir default ayarlara dönüp deneyebilir misin?

yasko0o

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Buyuk bi ihtimal hdd ile bir sorun , bir hiren cd si edinip hdd scan yapniz ve sonucu paylasirsaniz degerlendirebiliriz.

karaca_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer Harddisk'te bad sektör varsa ondan kaynaklanıyor olabilir.Harddisk biçimlendirmeyi yavaş olarak yapıp tekrar denedin mi?

exantric

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Nerede hata veriyor onu tam yazsan iyi olurdu
ilk formatlama mavi ekranlarda iken dosya kopyalamasında yapıyor ise Dvd-Cdrom dan, yada cd den kaynaklanıyor olabilir.

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
başka bir hdd yle deneme şansım yok - başka cd-rom filan takıpta denedim-birsürü format cd si denedim (win 7 diler orjinal) büyük ihtimal hdd bozuldu yarında arkadaşın dediği gibi bios ayarlarını sıfırlayıp deneyim bakalım..

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
denedimde biosa geçemiyorum biosa geçmek için tuşa bastığımda sim siyah bir ekranda kalıyor..

Reaksiyon puanı
4
ne yazıkki komple diskteki verileri silip yenıden cd ayırıp oyle format atmak gerekıyor gıbı.bir live cd ile açıp bilgilerini kurtarıp dedıgımı yapabılırsın.

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ne olduysa artık format cd lerinide görmüyor :s

CAMBAZ

Asistan
Reaksiyon puanı
7
kurulum yapmadan live cd ile açılış yapmaya çalış. eğer masaüstüne ulaşırsan sorun ram'inde olabilir. 2x1gb ram kullanıyorsan, ramlerin yerlerini degiştirerek kurulumu dene. bu arada iki ramin üzerine bak bakalım dikkat çeken bir siyahlık yani yanma olayı var mı? imkanın varsa arkadaşından ram alıp onunla deneme yap.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Ya hdd çöp olmuş yada optik sürücü bazı diskleri okumuyor.

thesavarona

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Dostum Cd-Rom Okuyucun dozlanmış olabilir.diğer ihtimal Hdd Bad sector vardır.Hdd sök git başka bi pc jumper bağlantısını düzgün yap 2.cil olarak göster Windows yüklü olan kısmı biçimlendir sonra Disk birleştirme ve hata ayıklama yaptır .Bi daha dene . ben birçok böyle bi sorunla karşılaştım çözüm bu

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3 tane cd-rom denedim hiç biri görmedi eskiden görüyordu biosada girlmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm kardeşim benim pc me format atıyorum önyükleme geliyor tuşabas ve basıyom ve f6 f2 yükleniyor sonraduruyor mai ekranda cvp yazarsan sevinirim