Anakart Bip Sesleri ve Anlamları

Bu konuyu okuyanlar

Johnny_

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1526964331525.png

Biliyorsunuz ki bilgisayarda anakartı bağlı bir hoparlör var hatta bilgisayarı açtığınızda 1 kez kısa bip sesi verir. İşte o ses bazen bize çok şeyler anlatır. Mesela:
Sürekli Ses Güç kaynağı arızası
Birçok kısa bip Anakart arızası
1 uzun Bellek tazelenmesinde hata
1 uzun 1 kısa Anakart veya BIOS çipi arızası
1 uzun 2 kısa Ekran kartı arızası (Genellikle eski kartlardaki DIP switch kaynaklıdır)
1 uzun 3 kısa Ekran kartı arızası
2 uzun 1 kısa Ekran kartı arızası (RAMDAC kaynaklı (?) )
2 kısa Bellek parity (eşlik) hatası
3 kısa Belleğin ilk 64klık bölümünde hata
4 kısa Timer hatası
5 kısa İşlemci hatası
6 kısa Klavye işlemcisi hatası
7 kısa İşlemci hatası
8 kısa Ekran kartı belleğinde okuma/yazma hatası
9 kısa BIOS ROM hatası
10 kısa CMOS okuma/yazma hatası
11 kısa Tampon Bellek Hatası

Alıntıdır.

Son düzenleyen moderatör:
S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnm bi uzun bi kısa ötüyor düzeltmek için ne yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Böyle şey olmaz kardeşim. benim pc sürekli bipliyor şuan bile. ekran arada bir gidiyor geliyor monitörde dalga yapıyor .aslında monitör iyiydi . bilgisaray da . ne oldu anlamadım . şimdi pc yimi değişeceğim. ama pc de adwcleaneri başlattığımda bilgisaray da monitör de 5 dk lığına düzeldi. yardımcı olur musunuz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşler bendede aynısı vardı bu kesin çözüm işletiminizi güncelleştirin ve yeniden başlatın tamamdır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benım bilgisayardan hic ses cıkmıyor :/ ekran goruntusude yok elektrık gıdıp geldıkten sonra boyle oldu .

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Büyük ihtimalle anakart ta ya da diğer bileşenlerinde kısa devre olmuştur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benimki 1 kısa bip yapıyor çok yüksek sesle korkutuyor beni:( aradasıradada tık diye ses çıkarıp 3 kere kapanıyor:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler benimki hiç açılıyordu ugraştim şimdi açılıyor fakat sürekli uzun bupliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ARKADAŞLAR Öncelikle S.a Ben Pc me Yıllık Bakımını Yaptıktan Sonra Pc yi Açtım Ve Hiç Susmayan Bip Sesiyle Karşılaştım Sonra Pcyi 1.2 Kez Kapattım Ramların Slotunu değiştirdim Ve Açtım Ama Yine Bip Sesi Vardı Pwer Supply e 2 .3 Kez Vurdum Sinrden Sonra ses Gitti Ama 30 sn İçinden Yine Başladı Sonra Bip Sesi 2 Dk durduktan Sonra Pc Kapanıyor Pls Yardım Edin :(

sametbatur22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bendede baya bip bip sesi geliyor sonra kendini kapatıyor. Benimki laptop ram lardan deyil denedim

sametbatur22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bip seslerinizin sayısını ve ritmini söyleyebilir misiniz?
Böyle hep yapıyor 10-15-20 ye yakın yapıyor sonra kendini kapatıyor acaba systrm mrmory denmi fiyorum 4 gp ram ım var system memory 633kb diyor acaba ondanmı?

Son mesajlar