Windows 7 Başlangıç onarma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

CHeLeP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarım şarjı bittiğinden kapandı. Tekrar açtığımda bilgisayar bana 2 seçek sundu;

1 bilgisayarı normal olarak başlat
2 bilgisayarı başlangıç onarma yaparak başlat (önerilir)

Her 2 seçenektede bilgisayar ekranında Windows dosyaları yüklüyor yazısı çıkıyor ve devamında Başlangıç onarma yapma başlıyor. Onarma yaparken aşağıda yazdığım hatayı veriyor ve HP recovery consoluna yönlendiriyor. HP recovery consolunda;

1 Bilgisayara format atma ( bütün dosyalar silinir )
2 Bilgisayara format atma ( resimleri simge halinde yedekler )
3 Dosyaları yedekleme
4 Kurtarma cmd konsolu

Bu seçeneklerden onarma gibi çözüm bulamayınca Hiren's boot CD sinden ( bir takım programlar ve mini sistemler barındıran kurtarma CD si ) yararlanarak bilgisayarı açmaya çalıştığımda Windows/system32/hal.dll bulunamadı. Bu dosyayı tekrar oluşturun gibisinden bir hata verdi. Bende Hiren's boot CD sinde bulunan mini xp yi kurdum ve oturumu açtım. ( mini xp CD üzerinden çalışan çok ilkel bir sistem videoları açamıyorsun ) Bu xp ile harddisk üzerinde bulunan bütün dosyaları görebiliyor ve müdale edebiliyoruz. D: bölümünün bulunana sistem recovery içindeki dosyalardan hal.dll i bularak gerekli yere kopyaladım ama zaten system32 nin içinde hal.dll vardı. Ben genede belki bozuktur diye yedekleyerek D: den aldım hal.dll dosyasını buraya kopyaladım bilgisayar gene sistem onarma yapmaya çalıştı ve hata verdi. Sonra belki bilgisayarımdaki bütün hal.dll bozuk olabilir diye netten bulduğum hal.dll leri denedim ama nafile çalışmadı gene bilgisayar.

Bilgisayarım HP marka windows 7 home kullanıyorum. Sorun nerde olabilir sistemi nasıl düzeltebilirim ? Yardımlarınız için şimdiden teşekürler herşeyi ayrıntılı olarak açıklamaya çalıştım.

NOT: Kurulum cd si yok yani vermediler ve format atmak istemiyorum.

BAŞLANGIÇ ONARMA SIRASINDA VERİLEN HATA;

Sorun imzası:
Sorunlu olay Adı: StartupRepairOffline
Sorun İmzası 01: 6.1.7600.16385
Sorun İmzası 02: 6.1.7600.16385
Sorun İmzası 03: unknown
Sorun İmzası 04: 21200385
Sorun İmzası 05: AutoFailover
Sorun İmzası 06: 41
Sorun İmzası 07: CorruptFile
OS Sürümü: 6.1.7600.2.0.0.256.1
YerEl Kimlik: 1033
ÇEvrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=1...cid=0x041f
Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
X:\windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

Reaksiyon puanı
2,146
Hacı bi live linux bul dosyalarını falan yedekle. Sonra format at ben olsam uğraşmazdım.

Reaksiyon puanı
2,146
bilgilerin silinmeden de windows kurabilsin aslında. Windowsu kurarken biçimlenir demeden kur.

CHeLeP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bak öyle bişey varsa iyi olur ama şuan format atabilceğim tek kaynak hp recoveryden ordada bütün bilgiler siliniyor diye uyarı vermiş.

Reaksiyon puanı
2,146
Hıı ben Windows dvd vardır diye düşünmüştüm. Recovery hakkında birşey diyemiyorum.

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
DVD olması şart değil canım usb bellekten kursun.. Yanii o sorun recoveryla düzelmeyeceğine göre ayrı bi medyadan kurması lazım..

CHeLeP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açıkcası format atma seçeneğini kullanmak istemiyorum sonu çözmeye çalışsak çok daha iyi olur benim için :)

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
İyide bilgisayar kendi recovery sistemiyle onarma yapılamıyorsa illaki başka bi medyayla yapacaksın bu işlemi oda ya dvd olur yada usb bellek..

CHeLeP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sistem onarma cd sini buldum ve onarma işlemini yaptım ve hatalar düzelti diye bir mesajda aldım ama bilgisayar tekrar restart attığında hiçbir şey değişmemiş yine başlangıç onarma yapıyor yine hata veriyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede o sorun var ama sonda

1 Bilgisayaraformat atma ( bütün dosyalar silinir )
2 Bilgisayaraformat atma ( resimlerisimge halinde yedekler )
3 Dosyaları yedekleme
4 Kurtarma cmd konsolu

yazıları çıkmıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı aorun bendede ar arkadaşlar çözemedim bir türlü olmuyor. acer aspire 5742z laptop

CHeLeP

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun çözülmedi mini xp ile dosyaları kurtardım ve format attım