294 siteye giriş engellendi

Bu konuyu okuyanlar

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren İnternet Dairesi Başkanlığı'na 4 ayda 4 bini aşkın ihbar yapıldı...

Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek, dairenin çocuk istismarı, kumar ve Atatürk aleyhine işlenen suçlar sebebiyle 294 siteye erişimi engellediğini bildirdi.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda, vatandaşların şikayetlerini iletebildikleri bir ihbar merkezinin bulunduğunu belirten Şimşek, İnternet Dairesi Başkanlığı'nın faaliyete başladığı günden bu yana bilgi ihbar merkezine telefonla ve web adresine 4 bin 185 ihbar geldiğini bildirdi. İhbar edilen adreslerin bin 896 farklı alan adına ait olduğunu, bazı sitelerin mükerrer olarak ihbar edildiğini kaydeden Şimşek, şöyle devam etti: "İhbarların yarısından çoğu müstehcenlik suçuyla ilgili. Bunu Atatürk aleyhine işlenen suçlar, fuhuş, kumar, çocukların cinsel istismarı, intihara yönlendirme, sağlık için tehlikeli madde temini ve uyuşturucu kullanımını kolaylaştırma takip etmektedir." Bazı sitelerin vatandaşlarca defalarca ihbar edildiğini dile getiren Şimşek, şunları kaydetti: "Başkanlığımız, öncelikle yoğun ihbar edilen sitelere ilişkin ihbarlar hakkında işlem yapmıştır."

Şimşek, faaliyete başlamadan önce ihbar merkezine ait telefon numarasının kolayca akılda kalabilmesi için '155 polis imdat' hattı gibi 3 rakamlı bir numara çalışması yapıldığını, bu gerçekleşmeyince '0312 5828282' şeklindeki pratik kullanılabilen bir numaranın ihbar merkezine tahsis edildiğini kaydetti. Şimşek, vatandaşların ayrıca 'www.ihbarweb.org.tr' ve elektronik postayla '[email protected]' adresinden faaliyet alanlarına giren suçları içerdiği şüphesi bulunan web sitelerini ihbar edebileceklerini dile getirdi.

Kaynak

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
kapatmaya çok kızıyodum ama netlog un engellenmesine sevindim :D

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bu ihbar merkezi bana iş verir mi acaba? :*

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
sendemi işsiz kaldın benim gibi :D

serhatoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
- Alo adres ihbar hattımı
- Evet buyrun
- Biri forumda bana küfür etti
- Hemen adresi alıyım
- www.___.com
- Tamam efendim hemen işleme koyuyorum 2 dk. içinde erişim engellenicektir.
- Teşekkür ederim iyi günler

Reaksiyon puanı
188
internetteki engellemelerden nefret ediyorum. engellenen içerik ne olursa olsun...