Windows 7 İnternete Girmiyor

Bu konuyu okuyanlar

esplendor1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncellikle Merhaba,

benim bilgisayarda iki işletim sistemi var windows xp den yazıyorum şuan windows 7 de internete girmiyor, sorun ne olabilir...ellede yazdım otomatikde almayı denedim ip yi ama olmuyor. İnternet Erişimi Var diyor ama girmiyor

Not : İnternet Driveri Yüklü

Lütfen yardım edin.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
biraz net bilgiler verebilirseniz yardımcı olabilirim.
*bağlantı kablolu / kablosuz?
*xp işletim sistemli bilgisayardanda aynı bağlantı yolunu mu kullanıyorsunuz?
win7 'de ağ paylaşım merkezi >Yerel ağ bağlantısı > tanıla. yapıp hatayı bulmayı denediniz mi?

esplendor1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bağlantı kablolu evet xp de de aynı bağlantı yolunu kullanıyorum .... tanıla dediğimde hata oluştu diyor kapanıyor

virüs programını kapatıp denedim sonuç yok

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Windows 7 yeni çıktığında xp ile girebiliyoken nete Win7 kestimi gidiyodu öyle.. Tcp ip den ipv6 nın yanında tiki kaldır sadece ipv4 kalsın bide öyle dene ben öyle çözüyodum...

esplendor1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöle bi logla karşılaştım 03.09.2012 11:27:06 WRN 0 3760 Log opened @d:\k2ie4fre\webpost\wp15\providers\crswpp\sclapi.cpp 47

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Yerel Ağ Bağlantısına gel sağ tıkla devre dışı bırak de sonra tekrar sağ tıkla etkinleştir de girmeyi dene.

veyselgunduz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Böyle birşey olamaz . Photoshop ile ilgili sorun olmaz. Sadece virüs bağlantıyı sonlandırıyor veya engelliyor olabilir .
bende cs3 orginal dvd var ordan yükledikten sonra internete girmiyor Bonjour Servis diye bir servis var windows 7 çakışıyor onu kapatman gerekiyor . google cs3 ve windows 7 internet diye bi arat herkes de aynı sorun var.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bende cs3 orginal dvd var ordan yükledikten sonra internete girmiyor Bonjour Servis diye bir servis var windows 7 çakışıyor onu kapatman gerekiyor . google cs3 ve windows 7 internet diye bi arat herkes de aynı sorun var.
Sonuçta engelleyen birşey var. Bende bundan bahsediyorum . Bağlantıyı sonlandırıyor veya başlatmasına izin vermiyor.

veyselgunduz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
üstad sen photoshopla ilgili sorun olamaz demişsinde ondan dedim. Bonjour Servis cs3 ün bi azizliği evet sonuçta aynı kapıya çıkıyor. dediğin doğru.

esplendor1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki bu bonjour Servis cs3 falan bunları nasıl kapatacagım ?

internette bu bonjourla ilgili araştırma yaptım, adobe photoshop programından bulaşıyormuş

esplendor1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birkaç sorunla karşılaştım :

1- Windows 7 Orjinal Degil
2- Bilgisayar ara sıra eski televizyonlarda olan karıncalanmalar oluyor mavi bi ekran geliyor ve resliyor kendini
3- Teamspeak 3 programı normalde internet olmasada açılıyor ama servera bağlanmıyordu, şimdi hiç açılmıyor

esplendor1997

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaptığınız yardımlar için teşekkürler, format attım şuan win7 den yazıyorum. Yardımlar için çok teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kullandığınız ağ bağdaştırıcısı problemli (Aygıt Yöneticisi içinde). Güncellenemeniz bile bu sorunu çözemeyebilir. Mühim olan sürüm olarak uygun ağ bağdaştırıcısını bulmak. Win 7 kullanıyorum ağ bağdaştırıcım atheros güncelledim. Kabuslar başladı. Yaklaşık 15 gün sorunu tespit ile uğraştım. Sonunda anladım ki atherosa en son güncelleme çektikten sonra bozulma oldu. Tarayıcım internet bağlanma hızı çok düştü. Bende eski sürüm bir ateros buldum. Sorun çözüldü.