Digiturk Play HD Görüntüsü

Bu konuyu okuyanlar

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
https://www.digiturkplay.com.tr sitesinden sezonluk lig paleti aldım. İlk maç bu akşsam :D Lig TV HD görüntüden kareler altta.

screenshot1wq.png

screenshot2hi.png

screenshot3xo.png

screenshot4vz.png

screenshot5sw.png

KamaChi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lig TV Kanallarında görüntü gerçekten çok iyi ama diğer ulusal kanallarda 16:9 ekran boyutunda izlenemiyor.Bu kanallarda görüntü kalitesi bazen oldukça düşüyor.

Detected

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Görüntü güzel.Takılma var mı?İnternetin kaç mbits?

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
tivibu dan daha iyi bu görüntüler digitürk abi fazla söze gerek yokki

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Dünkü maçta görüntüde herhangi bir aksaklık olmadı. Lig TV dışındaki kanalların görüntüsü korkunç :D İnternet hızım ortalama 5-8 mbit arası değişiyor.

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Hatırladğım kadari ile şuan alt yapı olarak birinci sırada daha sonra'da trt geliyor. En son kı yayın ıhalesin de telekom da batırmış idi

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
benim hem ligtv hemde diğer kanallar adına hiç bir sıkıntım yok. valla tv den net o derece :D hızım 16mbit belki ondandır. dün nerdeyse bi 6-7 saat açık kaldı ligtv 1 kere bile donmadı. aynı arkadaşın görüntülerdeki gibi netti. ben çok memnunum ayda 20 liraya evimde rahatça bir lig keyfi yaşayacam :)

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=71554]cobra11[/MENTION] [MENTION=282333]cngzkyz[/MENTION] şu indirim kodlarinı verinde ilerleyen günler de alayim :D

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
@cobra11 @cngzkyz şu indirim kodlarinı verinde ilerleyen günler de alayim :D

o indirim kuponu para indirimi değilmiş ya :D ilk aldığımda sadece türkiye ligi vardı. aldığım pakette ingiltere ligi basketbol ligi vs yoktu. ayrıca ligtv yi izleyemiyordum sadece maçtan 1 saat önce açılıyodu. promosyon kodunu girince herşey açıldı :D

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
[MENTION=71554]cobra11[/MENTION] sana göstersin :)

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
bugün trabzon maçıyla siftahı açıyoruz İnşallah donma falan olmadan Helal olsun bütün maçları on numra gösterdiler deriz.

SKMBlake

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dünkü maçta görüntüde herhangi bir aksaklık olmadı. Lig TV dışındaki kanalların görüntüsü korkunç :D İnternet hızım ortalama 5-8 mbit arası değişiyor.
Bende bütün kanallar harika netlikte ve ATV, FOX, TRT1 ve NTV SPOR HD yayinlari bulunuyor.

ibrahimakyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Görüntüler süper fakat TTNET ile takılmadan izleme olasılığı düşük :)

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu sene maç yayınları bile 4:3 formatında 16:9 yapınca yanlar siyah :)

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
ben 2 senedir kullanıyorum. eskiden daha çok karşılaşırdık donma sorunlarıyla ama özellikle anonymous falan saldırıp birkaç kez bizi mağdur ettikten sonra canavar gibi server'lara geçtiler, süperkupa'da bile bütün maçları sorunsuz izledim valla :)

edit: tabi 20mbit superonline var onun da etkisi tartışılmaz ama eskiden yine kasmalar olabiliyordu bu bağlantı ile

bayadres

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Maçı izledim görüntü gayet iyiydi.Hızım 2 mb.
Tek beğenmediğim yanı yayındaki gecikme,normal yayınla arasında en az 30 saniye oynuyor.Bu sorunuda halletseler harika olacak. :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
MTU girince izlenebiliyor mu? :mrgreen: Malum 8mbit değil hızımız her daim.

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hocam onun bir çaresi yokmu yanlar dediginiz gibi siyah ilk açılışta full oldu ama sonra 4:3 formatına döndü yokmudur çaresi ?

Ben HDMI dan plazmaya vererek seyrediyorum maçta kumandanın aspect tuşundan ekran format çeşitleri çıkar orada 4:3 Tam şıkkını seçtim ekrana tam oturdu görüntü..

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
:) Zaten dışardan bağrışları duymamak için kapatıyom heryeri açıyom sesi :) kulaklıkla olmuyo stad havası olması lazım yüksek ses :)

Evet o bağrışmalar derbi maçlarda oluyor genelde tüm hevesi kaçıyor insanın :D

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Bu sene farklı olucak sebebi:

Digiturk Turkiye Super Lig karşılaşmalarının online yayınları için Octoshape firmasıyla anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre Digiturk, futbol yayınlarının internet üzerinden yayınlanmasında Octoshape Infinity HD-M servisini kullanacak. Octoshape daha once ~8 milyon izleyiciye aynı anda ABD Başkanı Obama’nın açılış seramonisi için altyapı hizmeti vermişti. Yakınlarda ise Eurovision Şarkı Yarışması’nın online yayın hizmetinde rol alan Octoshape, piyasada altyapı ve PC player ürünüyle tanınmakta.

Octoshape’in dikkat çeken bir özelliği ise kullanıcılara yüksek HD çözünürlükte (1280×720) video sunabilmesi. Bu sene broadband uzerinden HD Super Lig servisi bakalım Octoshape ile kaç kullanıcıya ulaşacak? Müşteri memnuniyeti ne olacak?

Octoshape HD-M, OTT ile walled garden IPTV mimarilerini birleştirerek, multicast ozelliği olan ağlarda multicast, olmayan ağlarda ise klasik linear OTT olarak çalışarak ağ trafiğini minimuma indirmeyi hedeflemekte. Burada yola çıkarak Digiturk’un Superonline altyapısını kullanarak OTT/multicast, diğer ISP firmalarının altyapısında ise unicast yayın yapacağını varsayabiliriz.

okanic

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Ben HDMI dan plazmaya vererek seyrediyorum maçta kumandanın aspect tuşundan ekran format çeşitleri çıkar orada 4:3 Tam şıkkını seçtim ekrana tam oturdu görüntü..
Aspect tuşu yok benim televizyonda ama samsung D5000 onunla ilgili bir bilgin var mı ?

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@okanic
Hayır bilgim yok ama o tuşun görevini yapan muhakkak vardır bir tuş..üzerinde sağa sola,yukarı aşağıya ok işareti olan bir tuş bende panasonic..

@SiaivuS

Chrome da bende açılmadı 1. kanal Explorer ile sorunsuz seyrettim..