Dell inspiron klavye ve fare çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

shevasheva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam arkadaşlar iki gün önce bilgisayarımda herhangi bi teknik sorun yoktu en azından bu benim fikrim.bilgisayarımı kapatıp açtıktan sonra sistem benim klavyeyi ve de touchpad görmemeye başladı.aygıt yöneticilerinden kontrol ettim klavye ve fare seçeneklerinin yanında ünlem işareti var.kod(10) ve kod (19) hatası veriyor.sürücüleri güncelledim belki olur diye herhangi bi değişiklik olmadı.aygıtları kaldırdım bilgisayarı yeniden açtım yine bi değişiklik yok:(.ne yapacağımı bilemiyorum doğrusu. format atmakta istemiyorum .bu arada win 7 kullanıyorum . yardımcı olursanız sevinirim .şimdiden tşkrlr:).

shevasheva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam gönderdiğiniz siteye baktımda pek benim anlayacağım türden bi şey değil o.beni aşıyor sanki.herhangi bir kurulum dosyası veya bir bilgi yok. başka önerileriniz varmıydı acaba ????tşkrlr

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Neyini aşıyor anlamadım. Sürücüleri kaldır ve verdiğim linkteki sürücüleri dene.

shevasheva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok hocam ya herhangi bi sürücü falan yok indirdiğim dosyada eksik olan bişeyler var sanırım .

YARDIMCI OLACAK YOK MU ARKADAŞLAR.!!!!!!!!!!!! ACİLL!!!!!!!!!!!!!!!

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Dostum setup halinde değil ki verdiğim sürücü :D Aygıt yöneticisinde aygıtı sağ tıkla sürücü yolunu göster. Kanser ettin beni :D :D

shevasheva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyvallah usta öncelikle ilgin için teşekkürler.ama dediğin şeyi şöyle yaptım . aygıt yöneticisinden özelliklere girdim sürücüyü güncelleştir dedim adres olarak indirdiğim dosyayı gösterdim ama yinede sürücü güncel deyip te bi değişiklik olmadı.hala çalışmıyor klavye:( şimdiden kusura bakma seni bayağı yordum :)

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Estağfurullah :) Mevcut sürücüyü kaldır öncelikle. Sonra sistemi yeniden başlat ve sürücüleri öyle tanıtmayı dene.

Ya birde nasıl yazıyorsun şuan :D

shevasheva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok usta ya oda olmuyor sistemi başlatınca zaten kendiliğinden yüklenmiş olarak açılıyor.sürücüyü tekrar yüklediğimde yine aynı şekil mevcut sürücü güncel diyor :( bu arada arkadaşın bilgisayarını kullanıyorum... diğer türlü virtual keyboard kullanıyom :D.aklına gelen başka bi yöntem var mı acaba ?? tşkrllr

ByBerk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ya abi bas formatı bi olmadı yolla servise belkide klavye uçtu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dell 2520 kullanıyorum herhangi bir müdahale oladı birden klavye mause devre dışı kaldı yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:crying:arkdaşlar ben dell inspiron kullanıyorum dizüsütndeki mouse çalışmıyor denetim masasndan devre dışı kalmış mı die baktım ama kalmamış o yüzden dondu yardımcı olur musunuzzz çokk acill ödevlerim var :( :( '(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben windows 8.1 kullanıyorum oyun oynarken fare çalışmamaya başladı başka fare taktım onuda görmedi ama ışığı yanıyo başka bilgisayara taktım çalışıyo usb yerlerde çalışıyo format attım yinede olmadı vidyolu anlatım yaparmısın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya arkadaş bende uyuz dell inspiron 3000 serisi aldım aldım. sorunsuz bir şekilde kapattığım bilgisayarımı yarım saat sonra tekrar açtığımda klavye çalışmıyordu. denetim masasına da baktım. sürücülere de baktım. heryerde herşey normal görünüyor. uğraş uğraş çözemedim. bari factory default yapayım dedim. dell backup and recovery programının da çalışmadığını gördüm. daha taksidini ödediğim bilgisayarımı kaldırıp yere vurasım geliyor. aptal bir mesele yüzünden servise göndereceğiz galiba. bu sayfadakı öneriler de işe yaramıyor.