Bilgisayarda kitlenme

Bu konuyu okuyanlar

35_toll

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Son iki gündür -genelde video izlerken veya oyundayken- bilgisayar kitleniyor ve reset atmak zorunda kalıyorum. Kitlenme derken ekranda donma filan olmuyor bembeyaz bir ekran çıkıyor, dolayısıyla klavye veya mouse'dan müdahale etme şansım olmuyor. Formattan sonra çok sık olmaya başladı bu sorun nedense. Çözümü bilen varsa yazabilir mi?

Sistem özellikleri şöyle:
Intel i5 3.3 GHz
8GB ram
AMD Radeon HD 6900 S. - 1GB
W7 64 Bit

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Monitor ünde teknik bir hata olabilir.
Format da etki etmiyormuş bence sorunun monitör veya anakarttan kaynaklanıyor

Prof.Ex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya ekran kartı yada arkadaşın dediği gibi LCD veya anakart ama önce donarken CAPSLOCK tuşuna bas tepki geliyosa LCD Sağlamdır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede aynı sorun var 2-3 gündür. Kafayı yiyeceğim artık. Oyunu bile rahat oynatmıyor. Yeniden başlatıyorum bilgisayarı 15 dakka sonra aynı sorun yine başlıyor ne anladım ben bundan. Doğru bir çözüm bulan lütfen cevaplasın arkadaşlar. :(

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Sistem geri yükleme dene. Olmadı güvenli moddan çalıştırmayı dene. Bu gibi zamanlarda en etkili yol sistem başlarken sürekli f8 e basıp ana yeri açmak ve bir sorun olduğunda otomatik yeniden başlatmayı devre dışı bırakmaktır. Böylece bilgisayarın yeniden başlamak yerine mavi ekran hatası verecektir oradaki sayıdan sorun anlaşılır..