Samsung Galaxy S3 mü iPhone 5 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Rufat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar size bir sorum olacak bana dogum gunu hediyesi olarak telefon almak istiyorlar sizce Galaxy S3-mu aldiriyim yoksa iPhone 5de on siparismi veriyim.Bunu size bir Apple fani bir ios sever olarak soruyorum cunki hic bir zaman android telefon kullanmadim belkide 4.1 jellybean iyidir

ozgur79

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iphone 5 ortalama 3000'e gelicek. galaxy'i gittigidiyor'da 1650'e bulabilirsin. fiyat önemli değilse ve önceden başka bir iPhone veya iPad kullandıysan iPhone 5 al derim.

hakan043

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İkisinide alma ikisinide sonunda normal klasik cep telefonu olarak kullanacaksın en fazla 3 ay sonra bıkacaksın sadece gelen telefonlara bakıp yada arama yapacaksın o kadar hepsi bunların para tuzağı ve biz okadar zengin bir millet değiliz.

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=272344]Rufat[/MENTION] ios sever olarak diye başladığın sözcüğün sonuna android kullanmadım demişsin.
sormak istiyorum ios da android değil mi güzel kardeşim :)

Rufat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iphone 5 ortalama 3000'e gelicek. galaxy'i gittigidiyor'da 1650'e bulabilirsin. fiyat önemli değilse ve önceden başka bir iPhone veya iPad kullandıysan iPhone 5 al derim.
Ben Azerbaycanliyim ve bizde fiyatlar size gore cok ucuz mesela sizde iphone 5 3000 tlyeyse bizde 1400 tl.Fiyat onemli deyil ve iPad 3 kullaniyorum ama bu kadar android fani olduguna gore belkide android fena degil o bakimdan bekliyelim gorelim belkide iPhone 5 daha ust seviye bir donanim sunacak

@Rufat ios sever olarak diye başladığın sözcüğün sonuna android kullanmadım demişsin.
soruyu anlamadim iosda android deilmi ne demek?Tabiki de deyil ikiside cok farkli?

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim ben ne ios ne de android kullandım.. ama ikisinde biliyorum babamda galaxy s 2 var arkadaslarımda da 4 s var. bnde yakında s3 almayı duşünüyorum. şöyle başlıyalım :
işletim sistemlerine
bakacak olursak ios demek kapalı bir kutuda sıkışıp kalmak demek aslında hiç bir ayrıcalığı yok tamamen apple'ın sana sunabildiklerinle yetinmek demek. telefonda bluetooth bile yok :) Android ise tam tersi bir sistem. özgürlük sizin elinizde. istediğiniz gibi düzenleyebilir,geliştirebilir ve iletişim kurabilirsin.
tarayıcıya gelirsek bırakın s3 ü s2 ye bile ıphone 4s kafa tutamıyor. 5 gelirsede galaxy s 3 ün arkasnda kalacaktır bence.
donanımda ise şuan samsung dünya lideri. zaten ıphone a işlemci chipsetlerini samsung pazarlıycak daha ne bekliyorsun ki appledan:)
ıphone zaten işlemci hızı olarak asla s3 e yaklaşamaz..
ekranada şöyle bi durum var ıphone 4 s bile galaxy s 3 ten daha net gibi gözüküyor ancak 4 s in ekranı s3 ün ekranının yarısı nerdeyse bırakında netlik farkı olsun:) ama s3 ün ekranı HD bu bir avantaj. 4 s in ekranıda o kdr büyük olsa yanı 4.8 inç. görürüm ben o zaman ıphone'un çözünürlüğünü :) neymiş efendim yok retina display yok bilmem ne geçin bunları ya:)
kamerada belki s3 ü gecebilir yeni ıphone ancak özellik olarak gecemez s3 ün sıfır deklanşörü , en iyi fotograf özelliği, ISO'su vesaire bunların yanına yaklaşamaz apple. belki optimizasyon olarak gecebilir oda cok büyük bi sıkıntı değil.
batarya ise apple ın hep eksik olduğu bir konu. s 3 ü normal kulanımda 3G si Wifi ı kapalı durumda insanlar 2-3 gün kullandıklarını söylüyorlar ki bu dogruysa harika birsey bir akıllı telefon için ıphone da bu sure 1 gün.
özelliklerinden biraz bahsettim işte. yani bence galaxy S III' le ıphone 4 s kıyaslanamaz bile belki yeni ıphone donanımsal olarak kendini iyileştirir ancak yazılımsal olarak her türlü android her konuda cok daha fazla üstündür ios'dan ios tamamen kendını sınırlamak dmek hİç bir avantajı yok. sırf ıphone un kıçında ısırılmış elma var diye telefonu alanlara zaten söylencek bir şey yok zevkler ve renkler tartışılmaz tabi:)
umarım yararlı olur kardeşim şimdiden hayırlı olsun:)

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
tablette apple telefonda android en iyi android telefon su an icin s3 kanimca
s3 alana kadar 3 cesit iphone modeli kullandim en sevmedigim tarafi.sabit bataryasi.hafiza karti olmamasi.ve en onemlisi ekran kucuk olmasiydi benim icin.ama apple isciligi cok guzel .

yigot

Asistan
Reaksiyon puanı
5
kardeşim ben ne ios ne de android kullandım.. ama ikisinde biliyorum babamda galaxy s 2 var arkadaslarımda da 4 s var. bnde yakında s3 almayı duşünüyorum. şöyle başlıyalım :
işletim sistemlerine
bakacak olursak ios demek kapalı bir kutuda sıkışıp kalmak demek aslında hiç bir ayrıcalığı yok tamamen apple'ın sana sunabildiklerinle yetinmek demek. telefonda bluetooth bile yok :) Android ise tam tersi bir sistem. özgürlük sizin elinizde. istediğiniz gibi düzenleyebilir,geliştirebilir ve iletişim kurabilirsin.
tarayıcıya gelirsek bırakın s3 ü s2 ye bile ıphone 4s kafa tutamıyor. 5 gelirsede galaxy s 3 ün arkasnda kalacaktır bence.
donanımda ise şuan samsung dünya lideri. zaten ıphone a işlemci chipsetlerini samsung pazarlıycak daha ne bekliyorsun ki appledan:)
ıphone zaten işlemci hızı olarak asla s3 e yaklaşamaz..
ekranada şöyle bi durum var ıphone 4 s bile galaxy s 3 ten daha net gibi gözüküyor ancak 4 s in ekranı s3 ün ekranının yarısı nerdeyse bırakında netlik farkı olsun:) ama s3 ün ekranı HD bu bir avantaj. 4 s in ekranıda o kdr büyük olsa yanı 4.8 inç. görürüm ben o zaman ıphone'un çözünürlüğünü :) neymiş efendim yok retina display yok bilmem ne geçin bunları ya:)
kamerada belki s3 ü gecebilir yeni ıphone ancak özellik olarak gecemez s3 ün sıfır deklanşörü , en iyi fotograf özelliği, ISO'su vesaire bunların yanına yaklaşamaz apple. belki optimizasyon olarak gecebilir oda cok büyük bi sıkıntı değil.
batarya ise apple ın hep eksik olduğu bir konu. s 3 ü normal kulanımda 3G si Wifi ı kapalı durumda insanlar 2-3 gün kullandıklarını söylüyorlar ki bu dogruysa harika birsey bir akıllı telefon için ıphone da bu sure 1 gün.
özelliklerinden biraz bahsettim işte. yani bence galaxy S III' le ıphone 4 s kıyaslanamaz bile belki yeni ıphone donanımsal olarak kendini iyileştirir ancak yazılımsal olarak her türlü android her konuda cok daha fazla üstündür ios'dan ios tamamen kendını sınırlamak dmek hİç bir avantajı yok. sırf ıphone un kıçında ısırılmış elma var diye telefonu alanlara zaten söylencek bir şey yok zevkler ve renkler tartışılmaz tabi:)
umarım yararlı olur kardeşim şimdiden hayırlı olsun:)

Samsung Fanboyunu bulduuuk...

1)Safari daha yavas ola bılır ama daha stabil...
2)Dunyanın en iyi gpu ları ıPhone ve ıPad de kullanılıyor ne donanımından bahsedıyon.
3)Yeni ıPhone a5x işlemci ile gelicek samsung felanda ügretmiycek mantık dısı bır olay zaten.
4)Apple ıPhone un ekranını buyutse bıle 300 ppi dan assagı ınmez ekranı buyutunce 960x640 piksel koycak degıller heralde.Vede dunyanın En iyi Ekranı Retine Display ...Samsung Gibi Pentail'dı galıba oyle ekranlar kullanmıyor.
5ıPhone a sarjlı bir kab al 3g sıyle wifi ını kapat durum aynı fanboyluk yapmaya gerek yok...

Bonney

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Başlığı gördüğümde, Galaxy S3 dedim.

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hangisine gönlün atıyorsa onu al derim 2 gün sonra aldığın cihazdan sıkılmada :D

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
tablette apple telefonda android en iyi android telefon su an icin s3 kanimca
s3 alana kadar 3 cesit iphone modeli kullandim en sevmedigim tarafi.sabit bataryasi.hafiza karti olmamasi.ve en onemlisi ekran kucuk olmasiydi benim icin.ama apple isciligi cok guzel .

yav [MENTION=264218]isveçli[/MENTION] özlemiştik seni!
buralarda görebilmek için yeni bir model telefonun çıkmasını mı bekleyeceğiz yani? :)

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
aslinda iosmu androidmi once bunu sorgulamak laxim

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

2)Dunyanın en iyi gpu ları ıPhone ve ıPad de kullanılıyor ne donanımından bahsedıyon.
3)Yeni ıPhone a5x işlemci ile gelicek samsung felanda ügretmiycek mantık dısı bır olay zaten.
4)Apple ıPhone un ekranını buyutse bıle 300 ppi dan assagı ınmez ekranı buyutunce 960x640 piksel koycak degıller heralde.Vede dunyanın En iyi Ekranı Retine Display ...Samsung Gibi Pentail'dı galıba oyle ekranlar kullanmıyor.
5ıPhone a sarjlı bir kab al 3g sıyle wifi ını kapat durum aynı fanboyluk yapmaya gerek yok...

bir kere bak güzel kardeşim samsung'un ekranı pentile falan değil HD super amoled ekran o senin dediğin pixel dizilimidir. bilmeden konuşmayalım. ve ekran büyüklüğü konusunda dediğim dogru ıphone un ekranıda 4.8 olsa retina fln hıkaye ama şuan retina o buyuklukte daha ıyı sonuclar veriyodur dogrudur. ve amoled ekrana da kullanılar mali gpu lar gayette yetiyo mrk etme hangı gpu daha iyi bilmiyorum ama ekran kalitesi arasında cok az fark var. oda buyuklukten. ayrıca samsung fanı falan değilim her türlü cihazi kullanırım ben objektif yorum yaptım. sadece ısırılmıs elma var diye arkasında o telefon daha iyi olmaz onu anlattım. saygılar.

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
yav @isveçli özlemiştik seni!
buralarda görebilmek için yeni bir model telefonun çıkmasını mı bekleyeceğiz yani? :)
beni ozlediginizi biliyorum yaz sexonu biraz yogundu isvecte.buralari toylara birakip gittik bir sure.yavas yavad firsat buluyorux artik

yav @isveçli özlemiştik seni!
beni ozlediginizi biliyorum yaz sexonu biraz yogundu isvecte.buralari toylara birakip gittik bir sure.yavas yavad firsat buluyorux artik:laugh::laugh:

kulman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

ayrıca bana yazmaya calıstıgın bu cevapla bnm samsung fanı değilde senın tam bır apple fanı oldgun cok acık bence uzatmayalım bu konuyu.

Arkadaslar size bir sorum olacak bana dogum gunu hediyesi olarak telefon almak istiyorlar sizce Galaxy S3-mu aldiriyim yoksa iPhone 5de on siparismi veriyim.Bunu size bir Apple fani bir ios sever olarak soruyorum cunki hic bir zaman android telefon kullanmadim belkide 4.1 jellybean iyidir
yukarda da acıkca yazdım ama bir de şunu eklemek istedim 4.1 jelly bean gelince dikey senkronizasyon iki katı hızına cıkcak.telefonda ekran gecıslerı arasında ıkı kat fark olcak yanı hızlancak. bunun yanında cok daha baska kullanışlı özellikler de gelcek. ıphone'un işi zor.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
JB yapmazsan iPhone'dan bir süre sonra sıkılabilirsin. Ama yok ben kurcalarım dersen ve JB yapacaksan şu an herhangi bir android telefonda olan her şeyi iOS'a da ekleyebilirsin.

Tema istersen çeşit çeşit. Bluetooth dosya aktarımı mı istiyorsun yine JB yaptıktan sonra sisteme entegre çalışır bir şekilde eklenebiliyor.

İşletim sistemi zaten şu an en stabil işletim sistemi. Ayrıca kernel'i OS X ile aynı kernel. Yani bir iOS cihaz bir Windows bilgisayardan bile daha stabil çalışır.

Tarayıcıda hız olayına takılmış arkadaşlar, onu da JB yaptıktan sonra bir yama ile Nitro JavaScript Engine'i aktif edip 3 kata varan hız artışı sağlayabiliyorsun. Kaldı ki Androiddeki tarayıcılar ile iOS'daki tarayıcılar arasındaki tek fark bu.

Retina display olayına da fasa fiso denmiş ama ona da açıklık getireyim. Retina display demek pixeller arası boşluğu retinanın algılıyamaması demek. Yani cap-canlı görüntü demek. Fasa-fiso olsa yeni MacBook Pro'da kullanmazlardı sanırım. Yeni iPhone'un ekranı da bu arada yine retina display olup daha büyük olacak.

Kamera olayına gelecek olursak fotoğraf konusunda olay tamamen yazılımda bitiyor açıkçası. Donanım olarak çok fark fazla dişe dokunur eden bir şey yok ama video çekimlerinde iPhone üzerindeki çift mikrofon yüzünden profesyonel kayıttaki ses kalitesini alırsın iPhone'da ama SIII'ün dandik mikrofonu ile bu mümkün değil.

Ama şu da var iPhone kullanıyorsan bir tane de OS X cihazın olmalı. Apple bu ekosistemi öyle güzel kurdu ki bunun tadına ancak bir OS X cihazla kavuşabilirsin...

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Sen en iyisi iphone al, android cemaatine girmek zordur. :-D

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Haci cok guldum, apple firmasinin gecenlerdeki konusmasini dinlememissin sanirim, ios un guclu bir degisime ihtiyaci var, iphone arayuzu bile hepten ofsayt, nesini savunuyorsun ki, retina metina guzel, samsung ve lg kendi donanimlarini kendileri yapiyor, samsung super amoled yerine retina yapamaz mi, iphone u kac dakika kullaniyorsun, gece gunduz sarj, apple ilk once kendi vatandasina yaptigi kolayligi herkese yapsin, cini somuruyor, ucuza uretiyor, milletini sevindiriyor, az bir kar marji ile satiyor, millete de altin tepsi de takozu sunuyor, androidin mimarisini demiyorum, ios windowsun security layerinin yanina bile yaklasamaz, gecen gordun rusun iosun market lisansini nasil gectigini, omur boyu lutfen android kullanma, :-D

barbunyaza

Asistan
Reaksiyon puanı
0
al s3 al ıkı gun sonra arka kapagımda catlaklar olustu dıe aglamaya baslarsın. al s3 al 3 gun sonra fiyatı 1500den 1200e ınınce bosa verdık 300 lira diye ağlamaya başlarsın. al s3 al 4 gün sonra android güncellemesi neden benim telefonuma gelmiyor die ağlamaya başlarsın. bence bi iphonun yeni modelini gör sonra karar ver. beğenmedinmi git 4s al kafan rahat.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Haci cok guldum, apple firmasinin gecenlerdeki konusmasini dinlememissin sanirim, ios un guclu bir degisime ihtiyaci var, iphone arayuzu bile hepten ofsayt, nesini savunuyorsun ki, retina metina guzel, samsung ve lg kendi donanimlarini kendileri yapiyor, samsung super amoled yerine retina yapamaz mi, iphone u kac dakika kullaniyorsun, gece gunduz sarj, apple ilk once kendi vatandasina yaptigi kolayligi herkese yapsin, cini somuruyor, ucuza uretiyor, milletini sevindiriyor, az bir kar marji ile satiyor, millete de altin tepsi de takozu sunuyor, androidin mimarisini demiyorum, ios windowsun security layerinin yanina bile yaklasamaz, gecen gordun rusun iosun market lisansini nasil gectigini, omur boyu lutfen android kullanma, :-D

Apple'ın tüm keynotelarını baştan sona izlerim ama Apple'ın kastettiği değişim ile senin anladığın şey bir değil :) Ayrıca o beğenmediğin arayüz benim çok hoşuma gidiyor :) Ben sadelik seven insanım ve beni fazlası ile tatmin edebiliyor. Güvenlik olayı için bir şey demedim dikkat edersen. Sistemin stabilitesinden bahsettim. Güvenlik olayında kullanıcı kendi kaşınmadığı sürece Apple cephesinde sıkıntı olmaz kolay kolay, çünkü yazılım kısmı olabildiğince Apple'ın kontrolünde.

O rus'un yaptığı şey de proxy üzerinden yanıltma ki her sistemde yapılabilecek bir şey ve hiç bir sistem için güvenli değil, çünkü proxy üzerinden (proxy server kurduysan bilirsin) her türlü bilginiz her türlü cihazdan çalınabilir ve yanıltma yapılabilir.

Mimari olarak iOS çok daha az kaynak ile çok daha yüksek performans verebiliyor. Android (WP'un da aşağı kalır yanı yok) VM üzerine VM çalıştırınca ancak 1.2 Ghz ve üzeri sistemlerde seri çalışmaya başladı. Gereksiz güç tüketiminden başka hiç bir şey değil.

Bu arada merak etme Android gibi optimizasyondan bihaber bir cihaz kullanmaktansa gider 3310 kullanırım daha iyi :)

M.Uzun

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
@Rufat ios sever olarak diye başladığın sözcüğün sonuna android kullanmadım demişsin.

öyle olsa ne yazar android kasmıyor mu donmuyor mu ? oyunları ne alemde uygulamaları çok mu iyi hadi onu bunu geçtim dokunmatiği iphone a göre ne kadar iyi samsung un ? ciddi ciddi cevap ver sonra konuşalım güzel kardeşim :)

konuya gelecek olursak, bana göre bekle 5 i gör sonra ona göre verirsin kararını acele etme bu işlerde :cool:

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

İos neden mi kotu,

Sen hangi stabiliteden bahsediyorsun haci, crittercism ceosu forbese verdigi roportajda aynen sunlari demis, iOS cihazlarda uygulamaların yüzde 0.51'i çökerken, Android cihazlarda bu oran yüzde 0.15.,

2. Diğer nedenler ise internete bağlanan uygulamaların 3G-WiFi değişimi sırasında çökmesi ya da GPS, kamera gibi çok donanımla koordine çalışan uygulamaların daha çok çökme potansiyeli olması.

3.ios programlari objective c ile kodlaniyor, android ise hem java ile kodlanabiliyor hem de objective c kodlarini barindirabiliyor, acikcasi hangi dili bilirsen bil objective c syntax i cok farkli, hic bir dil bilmesen daha kolay ogrenirsin, sozu android kisa zamanda neden bu kadar tutuldu, programlarin kendini kanitlamis java ile yapılmasından dolayi, ios kendini degistirmek zorunda,

4.ios cok hizli ve stabil, widget gibi nesneleri koymasa android ucar o zaman, jellybean zaten ucuyor ama widgetsiz degil,

5.iosda güvenlik denince akla gelen iphoneu bilgisayara tak, telefondan resimleri kopyalayabilirsin fakat bilgisayardan iphone kopyalayabilir misin, kopyalayamazsin, bu mu guvenlik, oysa android acik kaynak Ekosistemine sahip bir mobil os, guvenlik acigi yok, tak bilgisayara usb bellek olsun, web camera olsun,

Sonuc: kafa karıştırmayan zoraki :-D guvenli bir cihaz istiyorsanız Ios alin, Ben kurcalamayı seviyorum, guvenlik, esneklik, ozgurluk, farklilik, donanımsal secim ozgurlugu isterim ve teknolojiden anlıyorum diyorsanız da Androidden sasmayin.

erenberk

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
100
iPhone 5 çıkmadan neyin kıyaslaması bu anlayamadım o_O

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
öyle olsa ne yazar android kasmıyor mu donmuyor mu ? oyunları ne alemde uygulamaları çok mu iyi hadi onu bunu geçtim dokunmatiği iphone a göre ne kadar iyi samsung un ? ciddi ciddi cevap ver sonra konuşalım güzel kardeşim :)

konuya gelecek olursak, bana göre bekle 5 i gör sonra ona göre verirsin kararını acele etme bu işlerde :cool:
jeli bon geldikten sonra getirin bakalım ıphone 5 i :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
İos neden mi kotu,

Sen hangi stabiliteden bahsediyorsun haci, crittercism ceosu forbese verdigi roportajda aynen sunlari demis, iOS cihazlarda uygulamaların yüzde 0.51'i çökerken, Android cihazlarda bu oran yüzde 0.15.,

2. Diğer nedenler ise internete bağlanan uygulamaların 3G-WiFi değişimi sırasında çökmesi ya da GPS, kamera gibi çok donanımla koordine çalışan uygulamaların daha çok çökme potansiyeli olması.

-mış, -miş, -muş ile değil raporlarla gel kardeşim. Ayrıca bu bahsettiğin olay hangi sürüme ait şeyler?

3.ios programlari objective c ile kodlaniyor, android ise hem java ile kodlanabiliyor hem de objective c kodlarini barindirabiliyor, acikcasi hangi dili bilirsen bil objective c syntax i cok farkli, hic bir dil bilmesen daha kolay ogrenirsin, sozu android kisa zamanda neden bu kadar tutuldu, programlarin kendini kanitlamis java ile yapılmasından dolayi, ios kendini degistirmek zorunda,

Programları sadece Objective-C ile yazmak zorunda değilsin. C++ ile de yazabilirsin, Adobe Flash ile de yazabilirsin, C# ile de yazabilirsin, HTML5 tabanlı da yapabilirsin, uygun derleyici bulursan java ile de yazabilirsin. iOS'un programlama kısmını yeteri kadar incelemediğin belli.

4.ios cok hizli ve stabil, widget gibi nesneleri koymasa android ucar o zaman, jellybean zaten ucuyor ama widgetsiz degil,

Widget lazımsa Cydia'da tonla var...

5.iosda güvenlik denince akla gelen iphoneu bilgisayara tak, telefondan resimleri kopyalayabilirsin fakat bilgisayardan iphone kopyalayabilir misin, kopyalayamazsin, bu mu guvenlik, oysa android acik kaynak Ekosistemine sahip bir mobil os, guvenlik acigi yok, tak bilgisayara usb bellek olsun, web camera olsun,

Bu konuda bir şey diyemem çünkü Apple kapalı kutu fakat bilgisayardan resim aktarımı için yine bluetooth transfer yazılımları kullanılabilir. Açıkçası şimdiye kadar cep telefonuma resim aktarma ihtiyacım da olmadı. Bu arada Apple'ın da açık kaynak kısımları yok değil. Mesela beğene beğene kullandığınız WebKit Engine'i Apple yazıyor ve open source dağıtıyor.

Sonuc: kafa karıştırmayan zoraki :-D guvenli bir cihaz istiyorsanız Ios alin, Ben kurcalamayı seviyorum, guvenlik, esneklik, ozgurluk, farklilik, donanımsal secim ozgurlugu isterim ve teknolojiden anlıyorum diyorsanız da Androidden sasmayin.

Emin ol iOS'un da kurcalanacak bir çok yanı var :) Göründüğü kadar sığ bir cihaz değil. Bence sen yeteri kadar kurcalamamışsın cihazı :)