Videoda çalan şarkıyı bulma

Bu konuyu okuyanlar

QZER34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir çok arkadaşımın bunun nasıl olduğunu sormasını üzerine buraya böyle bir makale açayım dedim.

Ben youtubeda ezberlenmesi en zor şarkı adlı video da çalan saçma şarkıyı bulacağım :yes:

Videoyu indirme:

1.Yöntem-Chrome YouTube Downloader linkindeki google chrome youtube downloader eklentisini chrome'a ekleyip videoyu normal indirebilir bunun yanında mp3'e çevirerekte indirebilirsiniz.

2.Yöntem-Chrome kullanmayan arkadaşlar ise idm vb programlar , keepvid gibi online siteler kullanarak videoyu indirip çeşitli mp3 convert programlarıyla çevirebilirsiniz.

3.Yöntem-Videoyu indirmemek isteyen arkadaşlar video linkini http://www.youtube-mp3.org adresine atıp mp3 olarakda direk indirebilirsiniz.

Eğer video youtube da değilse videoyu idm ile indirip bir mp3 convert programıyla mp3 çevirebilirsiniz.

Neyse artık videomuz mp3 olarak elimizde bulunduğuna göre bu videodaki müziği nasıl bulacağız. Hemen mp3 dosyamızı winamp ile açıyoruz playlist'e gelerek mp3 dosyamıza sağ tıklıyarak dosya bilgisini göster seçeneğini seçiyoruz açılan pencerede sağ altta bulunan otomatik etiketle butonuna basıp şarkının araştırılmasını bekliyoruz ve artık şarkının ismini bulduk.

Şarkının ismi de Otomania - Levan Polkka :thumbup:

Makale bana aittir alıntı değil.:sleeping:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
first sensations city reklamında bu işlemi yaptım ama şarkının adı hangisi bulamadım ?

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
onun yerine shazam kullanmak cok daha pratik genede teşekkürler.

SmH51

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Alternatif olarak TrackID™ de denenebilir.

nsgnc

Müdavim
Reaksiyon puanı
10
Soundhound'a dinletirim o da bana hemen soyler.

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Shazam,TrackID ve SoundHound bunlar zaten mobil işletimler için üretilmiş yazılımlar haliyle emülatör olmadan pc'de kullanamazsınız. Bu iş içinde Bluestack yeterli bence
[video=youtube_share;LbE5Vz2QiCY]http://youtu.be/LbE5Vz2QiCY[/video]

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Shazam,TrackID ve SoundHound bunlar zaten mobil işletimler için üretilmiş yazılımlar haliyle emülatör olmadan pc'de kullanamazsınız. Bu iş içinde Bluestack yeterli bence
O zaman sen Windows 8' deki shazam uygulamasını görmedin. :)

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
O zaman sen Windows 8' deki shazam uygulamasını görmedin. :)

Haklısın görmedim çünkü 8'i kurmamla kaldırmam bir olmuştu
e207.gif

QZER34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
windows 8 sürümüyle birlikte windowsta shazam olması sebebiyle dediklerininiz doğru mikrofon ayarlarından stereo karıştırıcı varsayılan olarak ayarlanırsa kolayca bulunabilir :)

phoenix_

Doçent
Reaksiyon puanı
0
midomi mikrofon düzgün çalışıyorsa çoğunu buluyor. hem soundhound hem midomiyi denedim gayet başarılı. ikisi aynıydı sanırım.