Bilgisayarım çok yavaş..

Bu konuyu okuyanlar

manisali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
​Arkadaşlar geçen günlerde bilgisayarım haddinden fazla yavaşladı bu duruma bi çare olarak internette bir sürü siteye girdim. Bir sürü farklı farklı programlar var. Denemediğimi kalmadı. Bazı programları yükledikten sonra daha da sorun arttı. Virüs mü girdi anlamadım. Benim gibi buna benzer sorunları yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarımn özellikleri

Corei5 işlemci
8 GB ram

laptop kullanıyorum.

devamlı format atmak istemiyorum. Bunun tek çaresi format mı? En son bir siteye girdim. Ordan ihiyacıma göre bir program seçip kurdum. Sorunlar baya azaldı gibi bakalım. Benim gibi sorun yaşayan akadaşlar şurayı denesin.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
dostum o tarz programlar kullanma pc nın anasını aglatıyor....sonrada en son care olarak format atıyoruz...gecmıstekı deneyımlerımden bahsedıyorum sana...format neden atmak ıstemıyorsun anlamadım...bı zararı yok merak etme..

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
cclaner programı indir
Başlat çalıştıra msconfig yaz çıkan ekrada başlat tıkla antivirüs dişında tümü tıkı kaldır pc yeniden başlat artık canavar olacak pc

manisali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
antivirus olarak ne önerirsiniz.

tşk ederim cevaplar için.

manisali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yanıtlar için herkeze teşekkürler

portorikolukere

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
​Arkadaşlar geçen günlerde bilgisayarım haddinden fazla yavaşladı bu duruma bi çare olarak internette bir sürü siteye girdim. Bir sürü farklı farklı programlar var. Denemediğimi kalmadı. Bazı programları yükledikten sonra daha da sorun arttı. Virüs mü girdi anlamadım. Benim gibi buna benzer sorunları yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olursa sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayarımn özellikleri

Corei5 işlemci
8 GB ram

laptop kullanıyorum.

devamlı format atmak istemiyorum. Bunun tek çaresi format mı? En son bir siteye girdim. Ordan ihiyacıma göre bir program seçip kurdum. Sorunlar baya azaldı gibi bakalım. Benim gibi sorun yaşayan akadaşlar şurayı denesin.

Sakın ama sakın önüne gelen her programı kurma.En iyisi elle çözüm.Olabildiğince az program kullan.Sonraları önemli işleri yaparken registry çöplüğü olmasın!

1-Çalıştıra(ara) %temp% yaz.Oradaki dosyaları sil.

2-Çalıştıra(ara) temp yaz.Oradaki dosyaları sil.

3-C:\WINDOWS\Prefetch teki tüm dosyaları sil.

4-Çalıştıra(ara) chkdsk.exe yaz ve çalıştır.(otomatik temizler)

5-CCleaner kur,tarat,temizle.

6-Disk Birleştirme yap.(Programsız !)

7-Antivirüs kullan.

8-Tehlikeli sularda dolaşma :)

9-Masaüstündeki dosyaları klasörle.Arkaplan resmi kullanma.

10​-Bilgisayarıma sağ tıkla.Özellikler.Gelişmiş.Performans sekmesindeki ayarlara tıkla.En iyi performans için ayarla butonuna tık.

11-Tarayıcı olarak Google Chrome öneriyorum.Diğer tarayıcılardan %20 daha az RAM tüketiyor.Daha fazla cache yapmasına rağmen bu dediğim işlemleri haftalık olarak uygularsan sorun kalmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben Kaspersky kullandım hiç bi faydası yok abicim bilgisayarı daha çok yavaşlattı:thumbdown:

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
merhabalar...

öncelikle malum yaz olduğu için bazı yavaşlamalar olabilir diye düşünüyorum sıcaklıktanda olabilir görev yöneticisnden performans CPU ve RAM kaynaklarına bakabilirsin.ayrıca diğer arkadaşlarn dediği gibi bazı temizleme modlarınıda kullanabilirsin bir bilgisayar kendi kendine yavaşlayamaz mutlaka onu yavaşlatan bir sebeb vardır. .
i5 +8 gb ram kullanıyorsunuz ileri düzey özellikli format atmak en son bırakılan olaydır pek taraftarı değilim bu konularda formatlamak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:mellow:deniyorum bakalım. ama benim bilgisayarım işlemleri de çok yavaş yapıyor:sleep:
birde çok yavaş açılıyor sorun nedir acaba :clap::thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
combofix indir güvenli mod da başlat bilgisayarı combofixi bul aç o sırada kahve iç film seyret ne yaparsan bitene kadar hiç bir şey yapma arada kontrol et bttiğinde yeniden başlat. denedim işe yaradı. (normal de başlatabilirsin ama güvenli modu seçiniz.) :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zararları varmı bunları yapmanın bilgisayarın içindeki dosyaları silermi ? vs ler varmı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ne windows kullaniyorsun? Vista? iki antivirus mu var? Windows Defender stop ettin mi? Repair cd kurmayi unuttum mu? Backup windows (Create system image) oldu mu? Defragmentation oldu mu? Servisleri bir kac tane stop oldu mu? Hard disk ne kadar kullaniyorsun?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
offf offf deli ediyo bu bilgisyar beni facebook dışında heryere çok güzel ulaşıyorum ama face ye giremiyorum yardııım :( daha yeni formattan geldi abii yaa

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim doğrumu temin et :confused1: olursa duanı eksik etmem inş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bıktım bn bu bilgisayradan ya biri yardım etsin girmiyor hiçbir yere yardım edin abi ya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dns degiştir internete dns yaz gerekli bilgilere ulaşırsın .

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
dns değiştirmek için sağ alttan ağ simgesine sağ tıklayıp Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni açın
Açılan pencerenin sol tarafından Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştir'e tıklayın
Açılan penceredeki ağ'a sağ tıklayıp özellikler deyin
Yine açılan pencerede internet Protokölü sürümü(TCP/IPv4) seçip özelikler deyin
Tekrar açılan pencerede Aşağıdaki DNS sunucusu adresini kullan'a tik atıp
Tercih edilen DNS'yi 8.8.8.8
Diğer DNS sunucusunu ise 8.8.4.4 yapın
internete veya sitelere bağlanamama sorununuz ortadan kalkacaktır.

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Bir çok hızlandırma tekniği yazılmış teşekkür ederim arkadaşlar.

vedocan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deepfreeze kullanın 12 yıldır bilgisayarıma hic format atmadım.

Arveron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ücretsiz anti-virüs olarak FortiClient kendisi harika affetmiyor,zararlı web sitelerini otomatikman devre dışı bırakıyor vb bir sürü özelliği var.