Casper nirvana nb sıcaklık sorunu

Bu konuyu okuyanlar

flinces_boy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yeni casper nirvana nb aldım ama merak ettiğim bir konu var bilgisayarı açtığım 10-15 dk ka sonra mouse çevresi ısınıyo(işlemci bu kısımda bulunuyo sanıyorsam) aslında buna tam ısınma denmez ısı rahatsız etmiyo daha çok ılıklık gibi yani böyle el yakıcak gibi deil bu normal mi peki daha yeni ya sorayım dedim cevap verirseniz çok çok çok mutlu olacağım şimdiden teşekkürler

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle Allah yar ve yardımcın olsun. casper kullanıcısı olarak başını taşlara vuracağını şimdiden söyleyebilirim. ısınma sorunu casper ile özdeşleşen bir sorundur. soğutucu alsan da pek bir işe yaramıyor...

flinces_boy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yeni casper nirvana nb aldım ama merak ettiğim bir konu var bilgisayarı açtığım 10-15 dk ka sonra mouse çevresi ısınıyo(işlemci bu kısımda bulunuyo sanıyorsam) aslında buna tam ısınma denmez ısı rahatsız etmiyo daha çok ılıklık gibi yani böyle el yakıcak gibi deil bu normal mi peki daha yeni ya sorayım dedim cevap verirseniz çok çok çok mutlu olacağım şimdiden teşekkürler

sizin de casper nirvana nb sahibi olduğunuzu açtığınız bir konudan öğrendim.
ben de yeni satın aldım casper nirvana nb cihazına bu benim satın aldığım ilk
laptopum aslında önceden masaüstü kullandığım için laptop nası olur hiç bir fikrim yok
şikaytçi olduğunm konu şu bilgisayarı açıyorum ve bir süre sonra kalvye altı kısmında(daha çok mouse ve çevresi)
hafif bir sıcaklık daha çok bir ılıklık geliyor ama bu ısı öyle el yakacak kadar çok büyümüyor normal kullanımda 2 2.5 saate kadar bir ılıklık oluyo zaten daha uzun süre kullanma fırsattım olmadı bu ılıklık zaman geçse de artıyor ama öyle ağaç şağam bir artış deil bu diyeceğim o dur ki bu durum siz de de oluyor mu yani bu hafif ılıklık her laptop ta oluyor mu umarım yakın zamanda cevap verirsiniz şimdiden teşekkür ederim sağolun

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Keşke almadan sorsaydın ablama ne kadar dil döksemde gitti kandırdılar Casper iyi dediler ondan aldı şimdi eziyet çekiyo bu sıcaklarda allah yardımcın olsun ne diyeyim.

flinces_boy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında öyle elimi yakan bir sıcaklık yok sadece bir ılıklık hissediyorum öğrenmek istediğim şu benim ;bu ılıklık diğer marka bilgisayarlar da var mı yani bu hafif ılıklık normal mi yoksa soğuk mu olması gerekiyor tamamen yani böyle çok büyük bir sıcaklık değil bu

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
orda sıcaklık olması normal yani işlemci ve ekran kartının oldugu yerler

Şu kafadan da kurtulsun artık insanlar casper kötüdür şudur budur

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Isınması normal ama senin klavyede o sıcaklığı hissetmen malzeme kalitesinden kaynaklanıyor :) Seninde bildiğin gibi plastik :D

Reaksiyon puanı
31
Sizinki paronayaklık elinize - derecelerde casper verseler yinede sıcak dersiniz adı çıkmış bir kere nede olsa kötüdür casper.

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Sizinki paronayaklık elinize - derecelerde casper verseler yinede sıcak dersiniz adı çıkmış bir kere nede olsa kötüdür casper.
Gerçekten tarafsız olarak değerlendiriyorum bilmem hiç elinizde tuttunuzmu ama bilgisayar şişirilmiş hissi veriyor bana esniyor, gıcırdıyor malzeme kalitesi gerçekten çok düşük.

Reaksiyon puanı
31
Gerçekten tarafsız olarak değerlendiriyorum bilmem hiç elinizde tuttunuzmu ama bilgisayar şişirilmiş hissi veriyor bana esniyor, gıcırdıyor malzeme kalitesi gerçekten çok düşük.
Ben sana şöyle söyleyim kardeşim evimde iki tane casper bilgisayar var biri masaüstü 4 sene felan oldu alalı diğeri laptop oda 1 seneyi geçti ben daha ikisinide alıp herhangi bir donanım arızası yüzünden teknik servise götürmüş değilim laptopta genellikle oyun oynandığı halde o kadar abartılacak şekilde bir ısınma göremiyorum hangi laptop markasında hava çıkışı yapılan bölgenin soğuk olması beklenilebilirki şişirilmiş hissi vs gibi kavramlar bunlar görecelidir kişiden kişiye değişir.

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ben sana şöyle söyleyim kardeşim evimde iki tane casper bilgisayar var biri masaüstü 4 sene felan oldu alalı diğeri laptop oda 1 seneyi geçti ben daha ikisinide alıp herhangi bir donanım arızası yüzünden teknik servise götürmüş değilim laptopta genellikle oyun oynandığı halde o kadar abartılacak şekilde bir ısınma göremiyorum hangi laptop markasında hava çıkışı yapılan bölgenin soğuk olması beklenilebilirki şişirilmiş hissi vs gibi kavramlar bunlar görecelidir kişiden kişiye değişir.
Haklısın sonuçta insan yapımı şans işi diyorum ben birazda aslında :)

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3
gece gece beni deli etceksiniz gene ulan hangi laptop ısınmıyo söyleyin 5 bin tl verdikten sonra ısınmaz tabi

her markayaı kullandım hepsi ısınıyo .asus bunu kullanıcıya yansıtmıyo metal koyuyo bilekleri koyduğun yere oda bi müttet sonra ısınıyo yapcak birşey yok almayın nb o zmn

bilmeden konuşmayın

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
gece gece beni deli etceksiniz gene ulan hangi laptop ısınmıyo söyleyin 5 bin tl verdikten sonra ısınmaz tabi

her markayaı kullandım hepsi ısınıyo .asus bunu kullanıcıya yansıtmıyo metal koyuyo bilekleri koyduğun yere oda bi müttet sonra ısınıyo yapcak birşey yok almayın nb o zmn

bilmeden konuşmayın
Tamam abi özür dileriz almayız birdaha Casper hata ettiysek affet.

flinces_boy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi ilk önce şunu belirtiyim aşağı yukarı 7 senedir casper masaüstü kullanıyorum ve daha bir kere format atılmadı veya bir problem çıkmadı bu yüzden laptop alırken casper tercih ettim ve cihaz canavar gibi çalışıyor allaha şükür :D bu konuda hiçbir problemim yok bahsettiğim hafif ılıklık paranoyaklığı ise daha önce hiç laptop kullanmadığımdan kaynaklı ne nasıldır bilmiyorum yani bu konuyu bir bilgisayarcıya sordum bir laptop ısınır dedi benim içim rahat ve casper dandiktir cümlesinin kelimesinin doğru olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirm herkese teşekkür ederim

mustafaa0133

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir casper kullanıcısı olarak "casper dandiktir" diyorum! 2009 şubatında almış olduğum casper cn bmt6400a model laptopum benim casper a lanetler okumama sebep olmuştur. İlk aldığım zamanlarda ısınıyordu fakat ben laptoptur ısınır diye dert etmiyordum. Ama gel gör ki bilgisayar 1-1,5 yıl sonra ısınmadan dolayı kapanmaya başladı. Şu anda altında soğutucu olmadan 20 dk zor dayanıyor. soğutucu olduğu zaman 3-4 saat dayanıyor ama yine kapanıyor ne yazık ki. Fanların kirlenmiştir arkadaş demeyin çünkü sürekli temizliyorum. Casper ın bu modelinde havalandırma delikleri alakasız bir yerde açılmış, bakır plakalara en uzak noktada havalandırma deliği açarsan hava akımı sağlıklı olmaz bilgisayar kolaylıkla ısınır. Laptop alırken mutlaka kapsamlı bir araştırma yapın öyle alın benim yaptığım hatayı yapmayın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler aynı sorun bendede var ve deli oluyorum metin 2 açıyorum pc 10 dk sonra kapanıyor sonra tekrar açıyorum pc yi bu seferde 2-3 dk gibi bi aralıkla kapanıyor bilgisayarda yarım saat vakit geçiremiyorum garntişsi devam ediyor ama 30 iş günü diyorlar bu da çok fazla geliyor :D yardım edin lütfen :D

emresan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
15 20 Liraya Fan Al Prizli Değil Ben 10 adet metin2 Online pazar açıyorum sıkıntı olmuyor bide notebook özelliklerine bağlı kardeşim
bu arada casperı kötülemeyin çoğu servislerden daha iyi hizmet sunuyolar
parçaları toplama sıfır dahi olsa
hangi note book toplama değilki çoğu öyle sonny < den dell den acerden daha iyi bence casper...

intel i7 işlemci i7-2450m

işlemci hızı 2.50 ghz turbo boast ile 3.10 ghz

8 gb ddr3 ram

500 gb sata

3 gb ddr3 nvidia gt540m ekran kartı

itsarmani

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende i7 işlemci Casper kullanıyorum hiç çalışıyomu çalışmıyomu belli bile değil hiç ısınmıyor Pc Ben gayet memnunum :)

15 20 Liraya Fan Al Prizli Değil Ben 10 adet metin2 Online pazar açıyorum sıkıntı olmuyor bide notebook özelliklerine bağlı kardeşim
bu arada casperı kötülemeyin çoğu servislerden daha iyi hizmet sunuyolar
parçaları toplama sıfır dahi olsa
hangi note book toplama değilki çoğu öyle sonny < den dell den acerden daha iyi bence casper...

intel i7 işlemci i7-2450m

işlemci hızı 2.50 ghz turbo boast ile 3.10 ghz

8 gb ddr3 ram

500 gb sata

3 gb ddr3 nvidia gt540m ekran kartı
Aynı Pcyi kullanıyoruz dostum :)

imosna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
5 Yıla yakındır Casper kullanıyorum. Ancak belirtmek zorundayımki Masaüstü kalitelerini dizüstünde yakalayamadılar ki bu yüzden bayağı bir reforma gittiler. ve şayet 2 yıl öncesi (2015) Öncesi ve sonrası casper marka bilgisayarlara , reklamlarına ve dizaynına bakarsanız Bunu rahatlıkla anlıyabilirsiniz. Laptop içerisindeki hava akımı düzensizliği ve bakır düzeneğinden kaynaklı olarak termal macun sürekli kurur. Ortalama 5 Ay'da bir Termal macun değişikliği yaparsanız sorununuza çözüm olur. Ancak Temelli bir çözüm isteyen arkadaşlara tavsiyem şudur ki yüksek bir yere çıkıp bilgisayarınızı aşağı atıp Exalibur (Casper) Segmentinde veya Toshiba Qosmio segmentinde bir bilgisayar almanız lazım.. Tabi paraya Kıymanız lazım.

Tabi Termal macun Casper lere özgü birşey değildir. Tüm laptopların başına gelebilir. Google amcadan sorarsanız ne olduğu hakkında detaylı bilgi alırsınız.

Teşekkürler...