Casper Nirvana NB Wireless sorunu

Bu konuyu okuyanlar

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
merhaba sdn üyeleri, bir sorunum var yeni bir casper Nirvana aldım fakat bilgisayarı her başlattığımda wireless kapanıyor ve herseferinde tekrar açmak gerekiyor. yokmu bunun bir çözümü makine açıldığında açık dursun wireless

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bendede var sanırım tüm casper laptoplarda var :S bazen açarken 2-3 dk ugrastırıyo komut dinlemiyo fn tuslarıylada.
bende sag altta proset sıfırla diye bişe gordum ona tıklayıp yapıyorum sürekli.

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
çok kötü bir özellik eğer ayarlanamıyorsa.
her açılışta kapanması çok kötü

bilen birarkadaş olursa ve yardımcı olursa sevinirim

Reaksiyon puanı
31
Eğer açılışta güç tasarrufu modu etkinse wireless,web cam gibi aygıtları kapatıyor bunu bir kontrol edin.

YouKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driver cd/dvd deki driver ların kuruldugundan emin olun ilgili yazılımları kurdugunuz takdirde FN tuşuda wifi de kendiliyinden açılıcaktır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu bir sorun değil bende de casper nirvana bir leptop var ve hiç sorun çikartmiyor wirelles ben de herseferinde açiyorum ama herseferindede kapatiyorum o yüzden bir problem olmuyo

flinces_boy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba sdn üyeleri, bir sorunum var yeni bir casper Nirvana aldım fakat bilgisayarı her başlattığımda wireless kapanıyor ve herseferinde tekrar açmak gerekiyor. yokmu bunun bir çözümü makine açıldığında açık dursun wireless

sizin de casper nirvana nb sahibi olduğunuzu açtığınız bir konudan öğrendim.
ben de yeni satın aldım casper nirvana nb cihazına bu benim satın aldığım ilk
laptopum aslında önceden masaüstü kullandığım için laptop nası olur hiç bir fikrim yok
şikaytçi olduğunm konu şu bilgisayarı açıyorum ve bir süre sonra kalvye altı kısmında(daha çok mouse ve çevresi)
hafif bir sıcaklık daha çok bir ılıklık geliyor ama bu ısı öyle el yakacak kadar çok büyümüyor normal kullanımda 2 2.5 saate kadar bir ılıklık oluyo zaten daha uzun süre kullanma fırsattım olmadı bu ılıklık zaman geçse de artıyor ama öyle ağaç şağam bir artış deil bu diyeceğim o dur ki bu durum siz de de oluyor mu yani bu hafif ılıklık her laptop ta oluyor mu umarım yakın zamanda cevap verirsiniz şimdiden teşekkür ederim sağolun

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
bios tan kontrol edin kesin orada dır ayarı. bendede var samsung benim laptop

YouKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O ısınma benim bilgisayarda da var hatta benim bilgisayarda yakmasada ciddi şekilde ısınıyor tacpad i kullanmadıgımdan sorun yok servisden yeni geldi işlemci ısınma problemi çözülmüş ama tacpad kısmı ısınıyor.

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sizin de casper nirvana nb sahibi olduğunuzu açtığınız bir konudan öğrendim.
ben de yeni satın aldım casper nirvana nb cihazına bu benim satın aldığım ilk
laptopum aslında önceden masaüstü kullandığım için laptop nası olur h............

öncelikle belirtmem gereken şey her lapton ısınır ısınmasa bile ısınacak :)
hocam şimdi 2 laptopum var. birisi MSI gx600 digeri casper nirvana.
sana ısınma olayını şöyle anlatayım.
1-MSI da isllemci klavyenin sağ ust kısmında kalıyor ve fan sıcak havayı arkadan atıyor böylece ısınsa bile laptopun sağ ust kısmı ısınıyor buda sen makinayı kuallnırken hiçbir problem yaratmıyor.
2- Casper böyle degil. işlemcii klavyeye göre sol ortada kalıyor. normal kullanımda bir sorun olmuyor zaten pek ısınmıyor. ama oyunlarda ısınma baslıyor ve sol eliniz çok yanıyor çunkü oyunlarda WASD tusları hayati oneme sahip bu yuzden oyunlarda ben cok rahatsız oluyorm Casper la bu sebeple extra bir USB klavye kullanıyorum elim ısınmasın diye.

dedigim gibi bir laptop ısınmıyosa bile illaki bi zaman sonra ısınacaktır. sana diger tavsiyem laptopu devamlı düz yüzeylerde kullan mümkünse bir adet sogutucuyla birlikte kullan. kesinlikle yatak koltuk gibi yüzeylerde kullanma cünkü alt taraf direkt kapanıyor.

flinces_boy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu cihazı kullanıyorum her yerde ayarlanabiliyor fanı da var dediğim gibi ben sadece ısınmanın normal olup olmadığını öğrenmeye çalışıyordum saolun iyi forumlar :D

Cuslaw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Casper servisinde çalışan biri olarak çözümü açıklıyorum :)
Hotkey diye bir yazılım var , onu kurun düzelir :)