Modemimi router olarak nasıl kullanırım?

Bu konuyu okuyanlar

delece23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar 2 adet modemim var ve 2 kişi kullanıyoruz interneti 1. kattan 5. kata gelen bir kablom var ve ben sürekli kablolu takılmaktan bıktım labtopum var ve kablolu kullanıyorum asıl hat aşağıda ve hata bağlı olan modemden bende 1 tane var aynısından aşağıda olan modem markası Zyxel P-660W-Tx series aynısınndan bende var onu bağlıyorum dhcp yi kapatıyorum modemden bağlanıyor internete kablosuz ama bu seferde aşağıdaki giremiyor 2. modemimde Netmaster CBW-700V Modem/Router 2 side router destekli yazıyor diğeri Zyxel P-660W-Tx series NE YAPMALIYIM ?

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Hocam öyle bir karışık yazmışın ki işi bilmeyen birisi dakikalarca okur durur.

Öncelikle ana hat 1. katta ve sen o hattan kablo çekerek bağlantı sağlıyorsun.

Sana tek cümle yazacağım o kadar basit. Yok router yok switc olaylarına girersen teknik bilginde yoksa işin içinden çıkamazsın.

Bu ürünü alacaksın.

http://www.hizlial.com/u30.026.9250.0087/tp-link-tl-wa830re-300mbps-kablosuz-n-menzil-genisletici

Sonra senin katına bağlayacaksın üstündeki tuşuna basacaksın ve sinyali aldığın an sana tam sinyal vererek ister kablolu ister kablosuz şekilde internete girebilirsin.

Soracakların varsa buradan yardımcı olabilirim.

Tavsiye ettiğim ürünün sinyal yakalama kapasite çok iyidir.

delece23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yani benim modemler işe yaramazmı diyosun ?

Laqdi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eyw hocam bende öyle bi ürün Arıyordum ..

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Merhaba arkadaşlar 2 adet modemim var ve 2 kişi kullanıyoruz interneti 1. kattan 5. kata gelen bir kablom var ve ben sürekli kablolu takılmaktan bıktım labtopum var ve kablolu kullanıyorum asıl hat aşağıda ve hata bağlı olan modemden bende 1 tane var aynısından aşağıda olan modem markası Zyxel P-660W-Tx series aynısınndan bende var onu bağlıyorum dhcp yi kapatıyorum modemden bağlanıyor internete kablosuz ama bu seferde aşağıdaki giremiyor 2. modemimde Netmaster CBW-700V Modem/Router 2 side router destekli yazıyor diğeri Zyxel P-660W-Tx series NE YAPMALIYIM ?

Adsl hattı bağlı olanın DHCP özelliği açık kalsın diğerini kapatın bir sorun olmaması lazım.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Access Point olarak kullanacağın kendine ait olan Zyxel modemin IP adresini değiştirmen gerekiyor. İki modemin de IP adresi aynı olduğundan, çakışma olur. IP adresini değiştirdiğin modemin DHCP özelliğini kapatıp Arayüz Ayarları -> İnternet -> Enkapsülasyon bölümünü "Dinamik IP" olarak ayarlayıp kaydedersen sorunun kalmaz.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben 1 moedem üzerınden 2 kişi baglaniyorum bir gun netin şifresini degişrdekn fabrika ayarlana don dedim ilk once benim pc baglanmadı nete sonra netin fişini çektim taktım benimki çalişti fakat ark. çalişmadi modeme ilk kimin portu grese onda net oluyo ama diyerinde olmyo sari renkli üçgen şeklinde bi işret çikyo ve ortasuında ünlem işreti oluy nasil yapabilir bi yarınçı olsaniz
ACİL

fear_bjk1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu konuda benimde yardima ihtiyacim var 1 air ties rt 111 kablolu modemim var 1 de tplink tl-wr740n router var Modem bilgisayara bağlı ve çalışıyor. Airties modemimin 2. ethernet portundan tp link routerin wan portuna bağladım o da çalışıyor wifiyi görüyor ve bağlanıyorum telefonumdan ama internet yok galiba modemim interneti router a aktarmiyor .. ayarlar yapmam lazim diye düşünüyorum tplink arayüzünden fakat tp link arayüzüne girmiyor bilgisayar. bilgisayar görmüyor tplink i. Problemim nerede ?

Son mesajlar