Galaxy s3 şarj olmuyor

Bu konuyu okuyanlar

tcranberries

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bugün telefonun şarjı bitmek üzereyken prize taktım ve şarj olmadığını fark ettim işin ilginç tarafı usb ile bilgisayardan şarj oluyor ama prize takınca olmuyor. 3 saniye oluyor sonrasında iptal oluyor. böyle bir durum yaşayan var mı acaba ?

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende bi sorun yok ama sorun priz girişinden kaynaklanıyor gibi o adaptörde sorun olabilir yada taktığın prizde bi sorun olmasın
benim prizden çok hızlı şarj oluyor

desperadotr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bugün telefonun şarjı bitmek üzereyken prize taktım ve şarj olmadığını fark ettim işin ilginç tarafı usb ile bilgisayardan şarj oluyor ama prize takınca olmuyor. 3 saniye oluyor sonrasında iptal oluyor. böyle bir durum yaşayan var mı acaba ?
SAçma olucak ama başka başka prizlerde şarj cihazını denedin mi ?

tcranberries

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yere yakın bir priz var kablosu kısa olduğundan sürekli orayı kullanıyordum. Bugün şarj etmediğini görünce başka prizleri denedim tabiki ama durum aynı. Başka binada da denedim sonuç aynı. Şu durumda aldığım yere götürüp garantiye gitmesini isteyeceğim. İlginç olan tarafı ise usb den şarj ediyor acaba prize takılan aparatta mı sorun var ama şöyle bir durumda vardı kardeşimdede samsung telefon var onun şarj aletini deniyeyim dedim yine şarj etmedi ben kendi şarj aletimi kardeşimin telefonuna taktım şarj ediyor. Telefonu aldığım yere yarın götüreceğim garanti için. Ben sadece böyle bir durum yaşayan var mı diye öğrenmek istemiştim teşekkürler arkadaşlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu alalı ne kadar oldu ?
Önceden adaptörle şarj ediyormuydun ?
Birde en son ne zaman güncelledin telefonu?

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
konunun sonucu hakkında bizi de bilgilendirirsen seviniriz :D [MENTION=280527]tcranberries[/MENTION]

tcranberries

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Telefonu alalı 20 gün oldu. önceden hep adaptör ile şarj ediyordum. telefonu ilk aldığımda bir yazılım güncellemesi olduğunu söyledi ve telefona yükledim. 2. güncelleme henüz yükleyemedim daha türkiyede kimse yükleyemedi sanırım o konuda bilgim yok. Sonuç olarak garantiye gitti telefon daha doyamadan gitti yani 15 gün dedi birde telefoncu beklemedeyiz bakalım :(

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Telefonu alalı 20 gün oldu. önceden hep adaptör ile şarj ediyordum. telefonu ilk aldığımda bir yazılım güncellemesi olduğunu söyledi ve telefona yükledim. 2. güncelleme henüz yükleyemedim daha türkiyede kimse yükleyemedi sanırım o konuda bilgim yok. Sonuç olarak garantiye gitti telefon daha doyamadan gitti yani 15 gün dedi birde telefoncu beklemedeyiz bakalım :(
saçmalık garantiye gitmesi sonuçta cihazda arıza yok
adaptör arızalıdır.
başka adaptörle denemeden mi gönderdiniz?

tcranberries

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardeşimde samsung champ var onun adaptörü ile denedim olmadı. Telefoncuya götürdüğümde oda başka bir adaptörle denedi ama yine olmadı. acaba kendi adaptöründen başka adaptörle şarj etmiyor mu desem çok saçma olucak. sonuç olarak bu şartlarda garantiye gitti.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende de boyle bir sorun var. Bazen taktigimda sarj oluyor. Bazen olmuyor. Bilgisayardan usb ile bagliyorm sarj oluyor diye gosteriyor. 5 dakka sonra bakiyorm sarj isareti ortadan kalkmis sarj olmuyor. Prize takiyorm aksmdan. Sabah %100 olmasi gereken pil %73 gosteriyor. Eskiden boyle bir sorun yoktu. Yeni guncellemeyi aldiktan snra oldu. (Farkli sarj aletleri ve farkli ortamlar denedim yinede ayni sorunlarla karsilatm)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende prizden şarj edemiyorum usb den şarj ediyor her yolu denedim olmadı bu sorunu çözen varsa Allah için cevap versin.

tcranberries

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yarın garantiden geliyor telefon bakalım neler olmuş neler bitmiş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar aynı sorunu biraz önce yaşadım ne usb ne priz şarz ediyordu şimdi telefonu güncelledim ve şarz sorunu düzeldi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Düzeldi gibi yapar 2 gün sonra gene aynı yapar kernel dahi değiştirdim nafile mecburen servise gondericez artık napalım

tcranberries

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Evet telefon bugün elime gelmiş bulunmakta şarj ediyor sıkıntı yok şuanda ilerdeki günlerde ne olucak bilmiyorum. Garantinin yazdığı açıklama: Onarıldı. Bataryanızı tam şarj etmeden kullanmayınız.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
baya uzun bi süre ama sonunda gelmiş ya ne diyeyim kazasız belasız kullan :D

tcranberries

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aynen baya oldu ya özledim valla telefonu şimdi doya doya kullanıyorum umarım böyle bir sorun yaşamam bir daha :)

tcranberries

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Derken bu sabah yine aynı sorun ile güne başladım yine şarj etmiyor kafayı yiyeceğim!

driver_dr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bendede var aynı sorunu yasayan kullanıcılar olarak ortak noktamızı bulursak sorunu cozeriz servis cozemedigine gore bunu bizden baska cozecek kimse yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bendede aynı sorun var benim telefonum samsung galaxy w bataryayı çıkarıp taktığımda tekrar sarj ediyor fakat bi kere çıkardığımda prizden bi daha sarj etmiyor ben bütün güzellemelerini yaptım telefonun o konuda bi sıkıntım yok fakat bu hale helmeden once mtp(usb) devre dışı diye bi bildirim geldi fakat tekrar açmayı beceremedim bence sorunun kaynağı sestemin kendini kapatması o mtp(usb) bildirimi telefonu bilgisayara bağladığımızdada geliyor . yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bendede var gecen gün usb kablosunu değiştirdim şarj etmeye başladı aletten ama 2 gün sonra ondada kesildi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar güncelleme yaptı s3 galiba ondan sonra oldu pirizden şarj etmeme olayı. bende çözüm arıyodum googleda shiftdelete formuna geldim konu hakkında fikirleri olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim de almanya'dan aldığım cihazımda bu sorun var. güncellemeyle de düzelmedi. 2 buçuk ay önce de bu sorun vardı şimdi de oluyor. ama belli bir düzende değil tabi. bazen 2 hafta bazen 3 gün sorunsuz kullanıyorum. ana ekranda pil simgesinde şarj işareti olmasına rağmen ve şarj ledi yandığı halde pil dolmuyor. bu sorun olmadığında ise bazen de çok yavaş doluyor pil veya bir süre sonra duruyor. 2-3 saate dolması gereken pil gece boyu şarjda kafasına göre bir yüzde'de kalabiliyor. yeni yazılımdan çok ümitliydim ama bir işe yaramadı. kısacası şarj etmede ben de sorun yaşıyorum.ilk zamanlar araştırdığımda hiç bir benzer şikayete rastlamamıştım bir tek benim telefonumda mı diye endişeleniyordum. gördüğüm kadarıyla şuan bir çok kişinin aynı sorunla karşı karşıya. umarım bir çare bulunur, pili uzun gidiyor derken şarj olmama işi çok can sıkıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlarım ben de 2 gün önce galaxy s3 aldım gece saat 22:00 da şarja koydum şuan saat 16:25 ve hala şarjım dolmadı :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de vardı. prizden şarj olmuyor bilgisayara takınca şarj oluyor. cihazı samsunga götürdüm 1aylık süre dolmadığı için değişim istedim. bugün cihazı teslim alırken test edildiğini ve sorun görülmediğini söylediler. cihaza format atılmış başka bir işlem yapılmamış. şuan şarj oluyor ama birkaç gün sonra aynı sorunun tekrarlamayacağının garantisi yok gördüğüm kadarıyla.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende s3 kullanıyorum telefonum prizden sarj oluyor ama çook uzun sürede bugün yaklasık 7 saatte fln doldu sarjı... ve şarj çok cabuk bitiyor gercekten çok sinir bozucu bi durum :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar 5 gun once aldigim galaksy s3 de ayni sorunla karsilastim. Bir turlu tlfnu sarj edemiyorum. Nette gezerken bu basligi buldum. Konu ile ilgili sikintisi olan arkadaslardan sorunu cozen olduysa ve nasil hallettigini eger burada belirtirse cok sevinirim

blackbatuhan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynısı bendede olmuşdu. Bi gece şarja bıraktım telefonu sabah kalkıp baktım şarj olmamış sonra elektrikler kesilmişdir demişdim fakat kesilmemiş çünkü aynı saattw babamda şarja koymuşdu onunki şarj olmuş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar 5 gun once aldigim galaksy s3 de ayni sorunla karsilastim. Bir turlu tlfnu sarj edemiyorum. Nette gezerken bu basligi buldum. Konu ile ilgili sikintisi olan arkadaslardan sorunu cozen olduysa ve nasil hallettigini eger burada belirtirse cok sevinirim

arkadaşım aynı sorun nedeniyle servise verdiğim cihaz şuan aynı arızayı tekrarladı usb den şarj ediyorum kafayı yemek üzereyim.

servistekilerin sorunu çözemediği açık. sadece format atmışlar belliki. cihazı teslim alırken kağıda "test edildi böyle bir sorun görülemedi" yazmışlar. (teslim alırken cihaz şarj oluyordu evet , ama sizinde bildiğiniz gibi bu arıza zaman zaman kendi kendine düzelen bir arıza)

bu yazıyı yazmalarının sebebi ise 4077 sayılı kanuna göre 1 ayı doldurmayan cihazdaki arızalarla ilgili tüketicinin birebir değişim hakkı olması. yani sizin anlayacağınız var olan arızayı yok sayarak bu hakkı elimden almış oldular.

sana tavsiyem cihazı 1.elden samsung servise götür şarj olduğunu görsen bile teslim alma değiştirilmesini istiyorum de.

konuyla ilgili yazan diğer arkadaşlarda konunun akıbetini veya çözüm yollarını yazarsa sevinirim...