Ubuntu internet sorunu

Bu konuyu okuyanlar

talia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar. Ben ubuntuyu yeni kurdum bilgisayara ve pek linux hakkında pek bilgili değilim. İnternete bağlanamıyorum. USB modem kullanıyorum. Xpden bağlandığımda hiç sorun olmuyor. Sanırım modemi tanımadı. Eğer başka Conexant çipsetli USB modem kullanan bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa lütfen cevap yazsın. Bu arada nette bulduğum çözümlerin hiçbiri işime yaramadı. Yardımları bekliyorum.

talia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunu aynen uyguladım hatta en son pppoe-start komutunu verdiğimde connected dedi ama hala hiç bi siteye girmio.

talia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba dns ayarlarını yapmam gerekio olabilir mi? Eğer öleyse ayarları nerden bulucam?

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Peş peşe mesaj yazma forum kuralları

Modemin marka ve modeli nedir?

talia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pardon yeniyim kusura bakma... Hicomm ADSL modem

MtHan

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Sen bence Pardus kur resmi olmayan forumunda bayağı bilgi var hem Tam Türkçe olması işi daha da kolaylaştırıyor.

talia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ubuntuya o kadar da ısınmaya başlamştm... :p Neyse artık olmazsa pardus kurarım napalım...

talia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Erthon saol. Verdiğin iki linki de eksiksiz uyguladım. Sonra denemek için konsoldan yahoonun ip adresine ping attım çalışıodu. Ama sitelere giremiodum. Yani sorun DNS adreslerini yanlış girmemdi. Telekomun DNS adreslerini girdim sorun çözüldü. Çok teşekkürler.

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Bişey değil talia kolay gelsin sana ;)

Son mesajlar