Sony Xperia U mu, Samsung Galaxy W mi?

Bu konuyu okuyanlar

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar bütçem 760 lira. Sony Xperia U (Siyah) Fiyatı= 759.08 TL / Samsung Galaxy W Fiyatı= 729 .00 TL'dir.

4zUMw.png

Not: Sony Xperia U 'da 4 gb dahili hafıza var ve sd kart desteği yok. Bu benim için eksi değil, Dropbox ve Yandex.Disk kullanıyorum. Yandex.Disk : 10 gb + Dropbox : 2 gb + 4 gb = 16 gb hafıza etti Sony Xperia U 'da :lol:

Samsung galaxy'de zaten sd kart var. :yes:

Siz bana yardım edebilirsiniz. Çok az zamanım var ve hangisini alacağım karar veremiyorum :wink:

stbrkkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle sony xperia u derim müthiş telefon donanımıda güçlü şarj konusunda iyi ekran kalitesi mükemmel

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Düşüncen için çok teşekkürler :)

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eyer 4 gb sorun olmuyorsa tabi sony xperia u al derim hiç galaxy w ye bulaşma...

senbilme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hocam SONY XPERİA U' yu iyi inceledinmi...Güzel telefon ben kullandım..fakat sana eksilerini söyleyim sen artılarını düşün..Telefonun 4 GB hafızası var ve sd kart takma yeri yok yani ekstra hafıza kartı takamazsın resimler oyunlar ve depolama yapacaksan pek önermem...bir eksisi daha var 3g görüntülü konuşmayı sadece internet üzerinden yapabiliyorsunuz.Şebeke üzerinden görüntülü yapılamıyor..Sağlık açısından Sar değeri dediğimiz Radyasyon oranı ise 1.6 biraz yüksek..Limit 2 olarak belirlenmiş dünya standardı olarak..Örnek vermek gerekirse Samsunglarda bu değer 0,3 ve 0,9 arasındadır...Ben Sony XPERİA U' sırf bu nedenlerle verip yerine Samsung S2 ALdım... Diğer telefon hakkında kullanmadığım için bir bilgim yok Kullanan biri yazarsa daha anlamlı olur..Onun dışında Sony kullanımı görüntüsü olsun şık ve güzel bir telefon..Android 4.0 güncellemeside çıkacak yakında..Ekranı net güzel..Hafıza kartı takılamıyor olması bir yana GB ile kısıtlı olması telefonun bütün albenisini öldürüyor malesef....iyi düşünün araştırmadan almayın...Sıkıntı veren bir durumda Turkcell uygulamarı ile geliyor haliyle dağıtıcısı turkcell ve silemiyorsunuz bir çoğunu Turkcell Muzik Turkcell Online gibi uygulamaları beni sinir etmişti..ben Avea kullandığım için:))

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hocam şöyle söyliyim ben bulut depolamaya çok güveniyorum o yönden bir sorun teşkil etmiyor. 3Gli telefonu olan bir yakınım yok :D Ve bluetooth kulaklık alacağım o yüzden sorun teşkil etmiyor ve yanlış hatırlamıyorsam 1.6 en yüksek sar değeri yani olabilecek en yüksek. Yani telefonun SAR değeri o değil galiba. Bak sorunlar çözüldü :D

Evet garantisi bitsin başka rom yükleyeceğim rootlayıp :D bende AVEA kullanıyorum :)

senbilme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hayırlısı olsun hocam sen kararını vermişsin zaten... :)

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Verdimde sizlerede danaşayım dedim malum burada herkesin yorumu önemli :)

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
xperia u bir gün kadar kullandım 4 gb sorun olmazsa tavsiye ederim özellikle tek elle kullanımı şahane diyebilirim.

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Teşekkürler bir şey soracağım 3G internetle kullanılıyor derken 3g dediğiniz görüntülü konuşma değil mi?

senbilme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu sorunların çaresini bulduğuna göre gönül rahatlığıyla alabilirsin..:) Telefon Çift çekirdek işlemcili oyunlarda gayet iyi..kendine has bir arayüzü var.Tema seçimlerinde alttaki şerit şeklindeki Işık alanıda seçilen temaya göre renkleniyor.Şayet bahsettiğim sıkıntılar olmasa ki bunlar bana göre sıkıntı sayılır..değiştirmezdim...Boyutu gayet iyi şahsen Samsuns S2 güzelde taşıması zor bide benim gibi sony den samsunga geçince samsung bayağı büyük geldi..Güneşte ekranı simsiyah kesinlikle hafif bir gölgeyede gitsem gözükmüyordu bir nedenide buydu sonyden vazgeçmemin..Samsung da ekranı görebiliyorum...Yakından gör hocam telefonu bir ışık denemesi yap derim alacağın yerde gerçi onada bir çözümün vardır..el feneriyle ışıkmı tutarsın yoksa başka çözümlermi sağlarsın o senin pratikliğine bağlı :))

Evet 3 G görüntülü konuşmadan bahsediyordum.. sadece...

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
Teşekkürler bir şey soracağım 3G internetle kullanılıyor derken 3g dediğiniz görüntülü konuşma değil mi?

bazı telefonlarda şebeke ile görüntülü konuşma olmuyor internetten bazı programlarla oluyor bu yüzden samsung galaxy s2 alırdım ben sony xperia u alacağıma

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bütcem 760 lira hocam siz iki katını söylüyorsunuz :D

Dışarda dokunmatik telefonla sadece konuşurum bir şey olmasın diye :D Korkarım ben :D

Şaka bir yana gerçekten simsiyah mı oluyor hiç bir şey görünmüyor mu ya :crying:

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
sadece sony abi bende sony ericsson xperia x8 var hayatımda onu bu kullandım en iyisi sony sony japon malı samsung bilmem ne malı. :)

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Teşekkürler fakat sony xperia u'da wifi sorunu varmış ve güncelleme yapınca telefon çekmiyormuş sorun oluyormuş vs. kafam karıştı ama o telefonu almak istiyorum. :S

Birde bir şey soracağım, sony xperia u'da wifi'a bağlanmadan, aveanın kendi interneti ile sörf yapabiliyoruz değil mi? (HATTIM AVEA)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
xperia u'nun tasarımı çok dandik geliyor bana. keşke arc s 'deki tasarımı devam ettirselerdi

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Tasarım neden dandik gibi geliyor anlamadım? Ayrıca bir önceki sorumu cevaplayabilirmisiniz

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Xperia U'ya sahibim arkadaşlar samsung nerde sony nerde şimdi ben de çok araştırdım ayrıca kimse o simsiyah kalıyor diyen yalan söylemiş telefonun ekranı otomatik parlaklık ayarlıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar sar suresinden bassedi yosunu da daha telefonlarda oluşan radyasyonun insana zarar verdiği daha kanıtlanmadı.bana sorar sanız bir zararı yok.suna da aklınız alamıyacağı kadar uydu var.eğer zarar verseydı su an da bunu yazamaz olurduk anca 100 tane telefonu getirir ararsanız belki zararı olabilir ama bitelefonun bu kadar zararvericeğini sanmıyorum.anca kısa sürelik baş ağrısı falan olabilir bu da normaldır yani kalıcı bir zarar vermez.

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Teşekkür ederim içimi rahatlattınız :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bakın size tek bişey söyliyeceğim karahan iyi dinle
paran cebinde kalsın ben almayadan şu an 150 €ya getitiriyorum bu ne demek en fazla taş çatlasın 320 tl demek geriya kalan 400 cebinde kalacak en iyi yöntemi bu bide bu telefon hakkında saçma sapan konuşmayın telefon süper hızlı 1 ghz işlemcisi var denedim alt daki xperia yazan kısım değişebiliyor 1 adet gönderiyolar yanında toplam 2 adet bak sana diyorum git al ama param cebimde kalsın diyosan git bi boş telefon kayıtlı olmayan bi teyzenin pasaportuna çak telefonu sakın kırdırma imei felan başın belaya girer telefon süper almanyadan gettirilenlerde 5 gb hafıza var şahsen halam kullanıyo almanyadan getirdi sana mutlaka öneriirim kardeşim bu telefon bi harika zaten müziklerinin tutacağı 1 gb resim video 1 android işletim sistemi 1,5 al sana 1,5 gm uygulama boşluğu 1gb : 1000 mb markette en yüksek uygulama 150 mb o da navigasyon !!! bakın telefon süper parası da süper helal olsun ericson tm ye

DangeRWoLL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4 Gb hafıza sorun olmassa xperia u iyi seçim olur hem teknik özellik olarak hem ekran olarak hemde görünüş açısından galaxy wonderden güzel

S

SDN Okuru

SDN Okuru
4gb sorun olmazsa tabikide sony hem diğer telefonlara göre daha şık

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Sağolun :) Reklam vermek olmasın hizlial'dan alacağım. Güvenli mi?

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bu telefonu almak için haftalardır araştırıyorum, bir kaç arkadaş şebeke gitme sorunundan bahsetmiş. Koskoca telefonun şebekesimi gidiyor?

+ Wifi'da gidiyormuş. Böyle sorunlar varsa almam. Kullananlar veya bilgi sorunu olanlar Şebeke ve Wifi hakkında bilgi verirse çok memnun olurum. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sebeke gıtmesı basıma gelmedı ama
wifi ıp alırken zorlanıo buda vakıt alıo ılk zamanlar baya cıldırtmıstı benı