Windows 7 Silinen Dosyalari Geri Getirme

Bu konuyu okuyanlar

ardabeyaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Forum admin; yeni başlık açamadığım için maalesef sizin başlığınızın altına konuya devam ettim. Bilginize.

Silinen dosyaları kurtarma programları arasında en çok tercih edilen programlardan biride, Recover My Files programıdır. işlemi hiç bir zaman %100 başarı ile sonuçlanmamakla beraber, özellikle silinen resimleri geri getirme konusunda başarı yüzdesi, Recover My Files programı için %70 olduğu söylenmektedir.

Silinen Dosyaları Kurtarma
Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programının güncel versiyonları içinde bizim test ettiğimiz en kararlı versiyonu, Recover My Files Pro v4.9.4.1343 Full versiyonudur.

Bu program sayesinde formatta silinen dosyaları geri getirme nasıl yapılmaktadır. Kısaca anlatalım…

silinen dosyaları kurtarma programının kurulumu ve kullanımını resimli olarak anlatalım.

Aşağıda size sunduğumuz iki alternatif linkten herhangi birinden, silinen dosyaları kurtarma programımızı indirdikten sonra,

Recovery My Files LETİTBİT’ ten indirmek için; ****
Recovery My Files TURBOBİT’ ten indirmek için ****

indirdiğiniz dosyayı açtığınızda aşağıdaki resimde olduğu gibi iki adet program karşınıza çıkacaktır.
Silinen-dosyalari-kurtarma-300x42.jpg

silinen dosyaları kurtarma
Öncelikle Recover My Files programını çalıştırmalısınız.

Karşınıza çıkacak olan ekranda NEXT yazan yere tıklayıp devam ediyoruz.

Recovery-My-Files1-300x229.jpg

Bu bölümde Download Update Now yazan yer seçili olarak gelmektedir. Ama biz Recover My Files programını güncellemek istemiyoruz, bu yüzden Skip Update bölümünü seçiyoruz.
Recovery-My-Files2-300x229.jpg

Daha sonra karşımıza çıkan ekranda I accept the agreement ( sözleşmeyi kabul ediyorum ) seçeneğini seçip NEXT diyoruz.

Recovery-My-Files3-300x229.jpg

silinen dosyaları kurtarma programımızın bilgisayarda kurulacağı yeri otomatik olarak belirtmekte olduğundan bu bölümde değişiklik yapmadan NEXT diyoruz.

Recovery-My-Files4-300x229.jpg

Daha sonra karşımıza çıkan ekranda hiç bir işlem yapmadan NEXT diyoruz.

Recovery-My-Files5-300x229.jpg

Daha sonra Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programının bilgisayarımızın masaüstü’ne kısayol oluşturmasını istiyorsak, Creat a desktop icon seçeneğinin başına bir tik koyuyoruz.

Recovery-My-Files6-300x229.jpg

Ve İNSTALL diyip kuruluma başlıyoruz. Recover My Files Pro v4.9.4.1343 programının kurulumu ortalama 10-15 saniye sürüyor ve FİNİSH butonuna basıp kurulumu bitiriyoruz.
Recovery-My-Files7-300x229.jpg

Sıra geldi silinen dosyaları kurtarma programımızı tam sürüm yapmaya, tam sürüm yapmadan kullanırsanız programımız yine normal olarak çalışır yalnız dosyalarınızı bir ortama kayıt etmek istediğinizde programı satın almanız gerektiği uyarısını alırsınız.

Peki Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programını nasıl tam sürüm yapacağız, onuda hemen anlatalım.

Öncelikle Recover My Files programımızın masaüstü’nde oluşturduğu icona sağ klik yapıp en alttan özellikler sekmesini seçiyoruz.
Silinen-dosyalari-kurtarma1-244x300.jpg

Karşımıza çıkan pencereden, HEDEFİ BUL butonuna tıklıyoruz ve programın kurulu olduğu dizine ulaşıyoruz.

Silinen-dosyalari-kurtarma2-217x300.jpg

Daha sonra indirdiğimiz dosyanın içinden çıkan CRACK dosyasının içindeki dosyayı kopyalıyıp, programın kurulumunun yapıldığı klasöre yapıştır diyoruz.

Size bu dosya zaten mevcut üzerine kopyalama yapayım mı diye soracaktır Microsoft … EVET diyip Crackleme işlemini bitiriyoruz.

Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programımız artık kullanıma hazırdır.

Recover My Files Pro Programının kullanımı;

Recover My Files silinen dosyaları kurtarma programını çalıştırdığınızda karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibidir.

Recovery-My-Files-silinen-300x200.jpg

Burada Recovery Files menüsünden silinen dosyalarınızı, Recovery Drive menüsünden silinen programlarınızın driver’larını kurtarmak mümkündür. Biz silinmiş olan resimleri veya herhangi bir dosyayı kurtarmak istediğimizden, Recovery Files menüsü seçip NEXT diyoruz.

Recovery-My-Files-silinen11-300x200.jpg

Daha sonra hardisk’imizin hangi bölümünde arama yapmak istiyorsak o bölümü seçiyoruz, ve NEXT tuşuna basıyoruz.

Karşımıza çıkan ekranda bize iki seçenek sunmaktadır.

Recovery-My-Files-silinen2-300x200.jpg

Search for deleted files ( Recommended ) { Silinmiş Dosyaları Ara }
Search for deleted files then search for selected ”Lost File” types { Silinmiş dosyaları ve kayıp dosyaları ara }
Bu bölümde daha detaylı olduğu için biz alttaki Search for deleted files then search for selected ”Lost File” types seçeneğini seçip NEXT diyoruz.
Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Biz en çok aranan bazı dosyaları seçiyoruz.

Recovery-My-Files-silinen3-300x200.jpg

Bizim aramasını yaptığımız dosyalarıda kısaca tanıtalım.

Seçili olan AVI uzantısı; silinen avi uzantılı video’ları aramak için,
Seçili olan JPEG uzantısı; silinen resim dosyalarını kurtarmak için,
Seçili olan XLSX uzantısı; silinen excel dosyalarını kurtarmak için,
Seçili olan DOCX uzantısı; silinen word dosyalarını kurtarmak için,
Evet silinmiş olan dosyamız neyse onun uzantısını seçerek START diyoruz. [ Not: Ne kadar çok uzantı aynı anda seçersek programın işlemi bitirme süresi o kadar uzayacaktır. ]

Recovery-My-Files-silinen4-300x239.jpg

Resimdede görüldüğü üzere, File Type yazan menü seçili olduğunda, tüm dosya uzantılarını ayrı ayrı görebiliyorsunuz. Bizim vakti zamanında sildiğimiz bir resmi %100 başarı ile geri getirme işlemi yapabiliriz. Bu resimler bazen tam olarak görüntülenmez, örneğin aşağıdaki gibi;

Recovery-My-Files-silinen5-300x239.jpg

Yukarıdaki resim için yapacak birşey yoktur. Bu resim tam olarak silinmemiş, ama üzerine veri yazıldığı için tam olarakta görüntülenemektedir.

Neyse; biz kaldığımız yerden devam edelim ve tam olarak görüntülenebilen silinmiş dosyamızı nasıl kurtaracağız onu anlatalım.

Pencerenin üst kısmında Save Files yazan yere tıklıyoruz, seçili resimleri ( yada resimi ) kaydedeceğimiz bölümü seçiyoruz ve kaydet diyoruz.

işlemimizin sonunda;

Recovery-My-Files-silinen6-300x144.jpg

Görüldüğü üzere bizim BELGELERİM klasörüne kayıt ettiğimiz resimimizi kurtarmış oluyoruz.

Saygılarımla.
Arda BEYAZ

Recovery My Files LETİTBİT’ ten indirmek için; *******
Recovery My Files TURBOBİT’ ten indirmek için ******

Orijinal Link : http://www.recovermyfiles.com/

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende o programını kullanıyorum. ama ben şöyle bi hata yaptım sildiğim dosyanın üzerine sistem geri yükleme yaptım. oyle bi gaflette bulundum dosyalar cok onemli benim icin nasıl yol izlememi önerirsiniz?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
az önce bi klasör sildim yanlışlıkla geri dönüşüm kutusunuy boşalltım klosör yok oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bikaç program denemesinden sonra bu proramı bulmam güzel oldu ful olması da süper elinize sağlık umarım işime yarar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeş sağol ben yaptım fakat kopyala yapıştır crec işinibeceremedim ama oldu ya anlatımında sorun var yada ben tam yapamadım emeğine teşekkürler sağol

emrecast

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bişey sorucam işlem bittikten sonramı fotoğraflar açılıyor?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iyi güzel de zamana göre geri yükleme olsaydı çok daha güzel olurdu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dosyaları buldum ancak save as dan geri yüklerken key filan istedi yardımcı olur musunuz?

aliunlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler ama linkler açılmıyor?

Konu eSa tarafından (26-11-2012 Saat 09:00 ) değiştirilmiştir. Sebep: İllegal içerik temizlendi..

bundan dolayı heralde :(((

realtitanium

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bir sorum olacak bilen varsa lütfen yardım etsin... 2 adet hard diskim var birtanesi 320gb diğeri yedeklerimin olduğu 1tb lık disk. 320 lik hard diskime format atıp windows 7 yi kurdum, yalnız format atarken 320lik diske ek bölüm oluşturmadı ve 1 tb lık diskimin içine windows un gereksiz (benim için) dosyalarını atmış. sistem açarken 2 tane sistem görüyor. bende 1 tb lık diskimi başka bir bilgisayara takıp unlocker yardımı ile sistem dosyalarını tek tek sildim (sistemle ilgili hiçbir dosya kalmadı). şimdi geleyim saadete 1tb lık diskim takılıyken "an operation system wasn't found. Try disconnecting any drives that dont contain an operation system" yazılı hatayı alıyorum ve sistemi açmıyor. 1tb lık diske format atamam yedeklerim 950 gb... nasıl düzeltebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çokk iyi programm ama exe yazan dosyalar önizlenmiyor neden ?? teşekkürlerrr emeğinizze sağlık...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Daha sonra indirdiğimiz dosyanın içinden çıkan CRACK dosyasının içindeki dosyayı kopyalıyıp, programın kurulumunun yapıldığı klasöre yapıştır diyoruz. o kısmı anlmadım lütfen yardımcı olun neyi koplamam gerekiyor ?? lütfen biri yardım etsin

Son mesajlar