Photoshop cs6 yükledim ama kullanmayı bilmiyorum

Bu konuyu okuyanlar

iakt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayarıma yükledim ama kullanmayı çok az biliyorum, sizce ortalama bi kullanıma rahatlıkla logo banner vs yapabilecek bir seviyeye neler yaparak ve ne kadar sürede gelirim dersiniz, siteme logo banner kendim yapabilecek seviyeye gelmemi kolaylaştırmak için sizce neler yapmalıyım, kendimi geliştirmenin yolları nelerdir, teşekkür ederim şimdiden arkadaşlar

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Öncelikle katmanlar,seçim araçları, stiller ,cetvel kullanımı bunları çalışmalısın. Ama sana söyleyeyim programı kullanmak sorun değil sorun logo veya banner tasarlarken o tasarım ışığını görmek :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Torentt kullanıyor isen photoshop dersleri bulunan torentt siteleri var video dersler seyredip bilgini geliştirebilirsin.

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bununla ilgili içinde ayran da geçen atalarımızın çok güzel bir lafı da var ama neyse :)

lksz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu senin nasıl bir seviyeye gelmek istediğine bağlı bir şey. Atıyorum sadece logo ve banner olsun yeter diyorsan bunu çok kısa sürede programı kullanarak başarabilirsin. Ama yok ben gerçekten iyi olmak istiyorum diyorsan bu işin teorik bilgisinden sonra başka şeyler de katmalısın. Photoshopla birlikte logo için Illustrator de kullanmalısın ki daha iyi sonuçlar almalısın. Bu program bilgilerin seni tatmin ettikten sonra bol bol örnek incelemelisin, incelediğin çalışmaları yapmaya çalışmalısın ve sevdiğin tasarımları bilgisayarına kaydetmeni öneririm.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
öncelikle gidip 4 yıllık bir grafik bölümüne kayıt olman ve burada derslere devam etmen gerekli. Logo,logotype,amblem,simge,piktogram...vs. nedir öğrenmen gerek.Ritim denge,kompzisyon,renk bilgisi,tipografi gibi konularda ders alman gerekiyor.Tabi bu arada çıkaracağın tasarımın bir altyapısı oluşabilmesi ve neyi neden yaptığını az biraz öğrenebilmen için sanat eğitimi,sanat tarihi,grafik tarihi,insanlık tarihi gibi dersleri görmen gerekir.

Ne yazık ki photoshop'u yükleyip hadi logo yapayim dersen ancak taklit işler çıkartırsın.

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[h=3]Aurora 3D programlarına bir göz at. Kendin yapana dek sana terimlerin ne işe yaradığını öğretir. Medya'da da oldukça yaygın olarak kullanılır.[/h]