Windows 8 Ati Ekran Kartı Sorunu Olanlara

Bu konuyu okuyanlar

misafir-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
W8 ATI HD 4600 EKRAN KARTI GÜNCELLENMESİ
(özellikle W8 e yeni geçenler için)

http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/catalyst126legacyproducts.aspx
Yukarıdaki linkten;
"ATI Radeon™ Video Card Drivers" kısmına tıklayarak AMD Catalyst 12.6 Beta Driver for Windows® 7 and Windows Vista® 64-bit Edition sürücüsünü indiriyoruz.

İndirdiğimiz dosyayı açıp kuruyoruz
Bundan sonra yapacaklarımız şöyle;

- Kısa bir şekilde windows gezgini açıyoruz
- gezginin sol tarafında bulunan kitaplıklar vs klasörleri gösteren kısımda bilgisayara sağ tıklayıp özelliklere
-Ve sol üst taraflarda bulunan Aygıt Yöneticisi ne tıklıyoruz
-Görüntü Bağtaştırıcının altında sarı renkli soru işareti bulunan "örn: ATI radeon HD4600 series" üzerine gelip mause ile sağ tıklıyoruz. Çıkan menüden;
- Sürücü Yazılımını Güncelleştire tıklayın
- ardından sürücü yazılımı için bilgisayarı tara
- bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver seçeneğine tıklıyoruz
- Model kısmının altındaki Disketi var butonuna tıklayın
- ardından Gözat
-C:\AMD\Support\12-6-legacy_vista_win7_64_dd_ccc\Packages\Drivers\Display\W76A_INF/C7142008
- Aç
- Tamam
-Çıkan listeden HD 4600 seçilir
- İleri
yüklenirken ekran kararıp bir iki aygıt giriş-çıkış sesi gelicek panik etmeyin normal
- Son

Windows 8 de ekran kartı güncelleme böyledir bilmeyenler içindir.Ben sorunumun çözümünü bulana kadar 5-6 saatimi aldı gerçi bulduğumda XP içindi o yöntemi W8 de denedim ve oldu.Özellikle photoshop cs6 da glopen sorununa birebir :p

eray1992

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ati ' nin windows 8 için çıkardıgı ekran kartı sakın yüklemeyin temel görüntü bağdaştırıcısına geçip tüm ekran driverlerını geçersiz bırakıyor kurtarma yaparak geri yükledim driverleri napmaya çalışıyo bunlar çözmüş degilim :S

Bu güncellemeyide yaptım birden yükleme için izin istedi yükle dedim yükleme yapmadı driver yüklemeside iptal oldu

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Ati ' nin windows 8 için çıkardıgı ekran kartı sakın yüklemeyin temel görüntü bağdaştırıcısına geçip tüm ekran driverlerını geçersiz bırakıyor kurtarma yaparak geri yükledim driverleri napmaya çalışıyo bunlar çözmüş degilim :S

Bu güncellemeyide yaptım birden yükleme için izin istedi yükle dedim yükleme yapmadı driver yüklemeside iptal oldu

aksine win 8 sürücüsünü yükleyim ben 5850 kullanıyorum cuk oturdu driver ,amd desteği çekmişti kısa zaman önce 4xxx serisi ve öncesine dolayısıyla çıkana kadar bekleyeceksiniz

eray1992

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yüklenmiş ekran kartı sürücülerimde 5000 ve 4200 serisi var bekliyelim bakalım

Demeki seri:
AMD Radeon HD 7900
AMD Radeon HD 7800
AMD Radeon HD 7700 ler için çıkmış.

W8'in temel görünüme dönmesi normalmiş uyarın için teşekküler kayıtsız üye ;)

Formda okudum yükleyince sistemi bozmuş bende korka korka yüklemiştim ekran gidince birden panik oldum daha taksidi bitmedi neyin güvencesi bu eray der demez işlem tamamlandı fakat seri çıkmadan dikkat etmeden yüklemişim kurtar özelliği ile geri döndürdüm bu arada bunları yazarkan sol bacağımın anasını aglattı fan HP çok ısınıyor :(

Hardware:

AMD Radeon HD 7900 Series
AMD Radeon HD 7800 Series
AMD Radeon HD 7700 Series
AMD Radeon HD 6000 Series
AMD Radeon HD 5000 Series
AMD Radeon HD 7000M Series
AMD Radeon HD 6000M Series
AMD Mobility Radeon™ HD 5000 Series
AMD A-Series APU
AMD C-Series APU
AMD E-Series APU
AMD FirePro™ V9800
AMD FirePro V7900
AMD FirePro V7900 SDI
AMD FirePro V7800P
AMD FirePro V5900
AMD FirePro V4900
AMD FirePro V3900
ATI FirePro V9800
ATI FirePro V8800
ATI FirePro V7800
ATI FirePro V5800
ATI FirePro V5800 DVI
ATI FirePro V4800
ATI FirePro V3800
AMD FirePro 2270
ATI FirePro 2460 Multi-View
AMD FirePro M8900
AMD FirePro M5950
AMD FirePro M3900
ATI FirePro M7820
ATI FirePro M5800
Operating Systems:

Windows 8 32-bit Edition
Windows 8 64-bit Edition

prenslui

Doçent
Reaksiyon puanı
17
evet böyle bir uygulamayı yaptım makine daha da hızlandı sanki ancak [h=1]Pencereler Ani.Büy.Küçültülsün pasif iken dosyalarda arama yaptığımda masaüstü gidip geliyor[/h]Performans ayarlarından "pencereler animasyonla büyülüp küçülsün seçeneğini" aldırırsam;

WINDOWS TUŞU+ F yapıp arama yaptığımda dosya açtığımda görev çubuğu gidip geliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru

kardeş vindows 8 için ekran kartı driveri olan var mı bilen veyada ben ati hd 4850 var bende.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende windows 7 ultimate vardı daha sonra win 8 yükledim win 7 de oyunlarda kasma vs. yapmıyordu fakat win 7 yükleyince kasmaya başladı bu arada bendede ati HD 3600 var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ekran problemi olanlar bu sorun tamamen donanimsaldir yani herhangi bir isleme ihtiyac yoktur windows 8 kendi sürücülerini kendi taniyor bu sorun cok kisa bir sekilde cözümleniyor adim adim takip edin

1- regedit
2- ctrl+f
3- Display1_DownScalingSupported bu dosyayi aratin
4- üzerine tiklayin 0 olan degeri 1 yapin
5-bilgisayari yeniden baslatin
6- ekran ayarlarina gidin 1024x600 olan cözünürlük degerini 1024x768 yapin
7- Bitti Bitti :D By Urfali Ahmet Aga bir Allah razi olsun demeyi unutmayin kardeslerim

eray1992

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kayır defteri arama tamamlandı yazıyor sonuçlar cıkmıyor dosyayı bulmuyor galiba
hem benim 1366x768 önerilen çözürünürlikte zaten :S

ardacumhur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ATI Radeon HD6470M yada HD7450M switchable ekran kartı kullanıcıları HPnin ekran kartı sürücüsünü kullanabilirler.HP sadece Intel HD3000 ile ATI sürücüsünü birleştirip bir pakete koymuş ve switchable sorununu çözmüş.Yani ek bir içerik falan yok her PC'de kullanılabilir.ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp58501-59000/sp58660.exe

eray1992

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benimde yüklememde bi sakınca olmazmı yani? FTP vpn hizmeti yüüzndne indiremiyorum alternatif varmı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bneım ekran kartım ATI radeon 4600 Series şimdi w8 e geçmek ıstıyorum bır sıkıntı yaşarmıyım ??

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardesler windows 8 pro kurdum her yolu denedim olmadi
hd 5000 series var ama bi turlu yapamadim bi yardim edin allah rizasi için canim çikti ya
zaten bunu yarisida indirmeye gitmisti

Villager

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sony vaio da yemedi usta bu ya sinir oldum.. :/

witchking89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam aldıgın yardımı anlatırmısın bende de ati hd 5000 serisi ekran kartı var (çift ekran kartı ) nasıl hallettin denemediğim yol kalmadı:(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben hp pavilion g6 laptop kullanıcısıyım. ekran kartım amd radeon 7400m. win8 e geçtim fakat ekran kartı driverını tanımıyor. Amd nin driverını indir kabul etmiyor.

KayraTez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, asus diz üstü bilgisayarım var. Aldığımda windows 7 idi şimdi ise windows 8'e geçirdim. Fakat Minecraft ve Unity Web Player'ı çalıştırmadığını gördüm. İnternetten araştırdım biraz ekran kartından dolaymış. Hiçbiryerde 5730 için driver bulamadım bulsam bile çalışmadı. Başlığa aldanıp istenilenleri yaptım ama farkettim ki Radeon 4600 içinmiş. Son kısımda ekran kartı modelini seçiyoruz ya orada HD 4600 veya HD 4730(ismi benziyor sonuçta :biggrin:) seçsem sorun verir mi? İlgilenirseniz sevinirim..