Buradan Girilir

Bu konuyu okuyanlar

emir1907

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kayserili Tuhafiyeci dükkanından geçimini sağlayabiliyor, bir köşede üç beş kuruş da olsa biriktirebiliyordu.

Günün birinde sağındaki dükkan boşaldı, derken orası da tuhafiyeci oldu. Sonra solunda bir tuhafiyeci daha... Rekabet başladi, işleri
kötüye gitti.

Ama sonunda bir çözüm yolu buldu :

Sağındaki komşusu, dükkanının üzerine, "Gerçek Ucuzluk Burada" diye yazdırmıştı.

Solundaki, "En Büyük Tuhafiye Mağazası" yazılı bir bez asmıştı.

Bizimki,
ikisinin ortasına şu yazıyı koydurdu :

"Magazaya Buradan Girilir"

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Hehe ben bunu daha önce fıkralarla türkiye adlı programda izlemiştim.

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Muhahaha bi Kayserili olarak övünmek istiyorum :D

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
güzelmiş :) ticaret zor iş böyle uyanık olmak gerekiyor

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
güzelmiş :) ticaret zor iş böyle uyanık olmak gerekiyor

Emucum, işte senin söylediğin bu "uyanıklık" yüzünden bugün ticarette adalet ve dürüstlük yok. Herkes uyanık, birbirini çarpmaya çalışıyor.

Hani sana haksızlık edilmiştir, onlara karşı önlem alırsın o ayrı; ama başka dükkanların müşterisini çalmak için uğraş vermek; bunun adı ticaret değildir, en hafif tabirle sahtekarlıktır.

Fikrime katılmayanlara saygı duyar, "kapitalizmi doğuranlar bile bugün ondan kurtulmaya çalışıyor" diye hatırlatmada bulunurum. :) Yaşasın IMF ;)

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
Emucum, işte senin söylediğin bu "uyanıklık" yüzünden bugün ticarette adalet ve dürüstlük yok. Herkes uyanık, birbirini çarpmaya çalışıyor.

Hani sana haksızlık edilmiştir, onlara karşı önlem alırsın; ama başka dükkanların müşterisini çalmak için uğraş vermek; bunun adı ticaret değildir, en basit tabirle sahtekarlıktır.

Fikrime katılmayanlara saygı duyar, "kapitalizmi doğuranlar bile bugün ondan kurtulmaya çalışıyor" diye hatırlatmada bulunurum. :) Yaşasın IMF ;)
doğru diyon elmacik beni uyardığın için tsk.ler dürüst olmak gerek bir iş yaparken;)