Dabbe : Bir Cin Vakası - 2012 Fragman

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
[video=youtube;UxreeBPQ6Zk]http://www.youtube.com/watch?v=UxreeBPQ6Zk[/video]

dabbe-bir-cin-vakasi-3.jpg

Reaksiyon puanı
31
Türk sinemasını diplere doğru sürükleyen bir yapıt daha geliyor:hammer:

PylsWeb

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Başka konu mu kalmadı korku filmi için ?

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yine mi yahu. Ama fragmanın hakkını yemeyeyim 1:41 çok başarılı

whiskers

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Paranormal Activity Özentisi Gibi geldi :)

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Yok ya ben böyle filimlerden korkuyorum artık zombi yaratık seri katiller ve vampir ler korkutmuyor bunlar yerel bildiğimiz konular olduğu için daha fazla korku veriyor .Paranormal aktivity seyrettim saçma geldi bana.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Ya bir tane dizi vardı doğa üstü olayları araştıran bir ekip vardı uzaylı ve diğer türler vakalarına bakıyorlar di bir ara türk televizyonlarında bile yayınlandi cnbc di galiba

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu daha korkunç, dehşete kapıldım :D
[video=youtube;Ma7NkGFR5xE]http://www.youtube.com/watch?v=Ma7NkGFR5xE&feature=related[/video]

thebest

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bir tane dizi vardı doğa üstü olayları araştıran bir ekip vardı uzaylı ve diğer türler vakalarına bakıyorlar di bir ara türk televizyonlarında bile yayınlandi cnbc di galiba

[video=youtube;C5kQRC3NKyk]http://www.youtube.com/watch?v=C5kQRC3NKyk[/video]

1990larda sanırım 1995-95 falan sır dosyası isminde süper bi dizi vardı. senin bahsettiğin dizi buydu. kaldıki o zaman cnbc falan da yoktu türkiyede. istersen ilk 5 bölümü youtubede var izleyebilirsin

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
çakma paranormal olmuş çoğu sahne paranormalle bire bir neredeyse

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bence bunlari biraz montajla komedi diye etiketlendirseler izlrnir :p
gerci begenen begenir de bena pek ilgince glmiyo bu filmler :p

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
çakma paranormal olmuş çoğu sahne paranormalle bire bir neredeyse

aynen öyle.. türkler işin için giriyorsa cinler, uzak doğulular giriyorsa uzun saçlı beyaz giyinimli küçük kızlar felan giriyo olaya

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
[video=youtube;C5kQRC3NKyk]http://www.youtube.com/watch?v=C5kQRC3NKyk[/video]

1990larda sanırım 1995-95 falan sır dosyası isminde süper bi dizi vardı. senin bahsettiğin dizi buydu. kaldıki o zaman cnbc falan da yoktu türkiyede. istersen ilk 5 bölümü youtubede var izleyebilirsin
ben de izliyodum o filmi baska izliycek bisey yoktu izlenebilicek biseye benziyodu da hic heyecan yok film sanki baslamaya basliyo gibiyken bitti.
zaten 5.bolum sonunda konuyu mu toparlayamadilar milleti mi cok korkuttular artik noolduysa filmi bitirmislerdi sanirim :p
biz de aha noluyo yoksa bisey mi oluyo derken oyle agizlar acik bakakalmistik filme :p

gerci sen xfiles diosun galibe ?

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Yok filim amerikan yapımı 2007 2009 arasında hatta bir bölümü şöyle idi kadının bir tanesi orman da beyaz parlak ışıklar görüp onları melek falan zannediyor sonra ekibe falan haber veriyor o beyazlar tarafından saldırıya uğruyor ve galiba ölüyordu.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Yine mi yahu. Ama fragmanın hakkını yemeyeyim 1:41 çok başarılı

Yaw 10sn den sonra bıraktım izlemeyi 1.41e baktmda bişi dikkatimi çekmedi:)

Panoromal aktivity tarzında , bu tarz filmler sinemada acayip ilgi çeker. Ben japon versiyonları , panoramal aktivty serileri olmak üzere yaklaşık 10 film izledim , yani çk bktanda olsa izletiyor kendini.
Dabbe 2'den sonra aslında büyük cesaret 3'ü çekmek 2 neydi ya öyle:)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu daha korkunç, dehşete kapıldım :D
[video=youtube;Ma7NkGFR5xE]http://www.youtube.com/watch?v=Ma7NkGFR5xE&feature=related[/video]

mai mai nasıl uyuyacaz şimdi tırstım ben benimde başıma geliyor bazı geceleri ama ben uyandığımda tarif edemiycem bir şekilde bir koku duyuyorum ne iğrenç bir koku nede çok güzel bir koku ama sanki yanık kokusuna benzetiyorum daha çok

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
şu filmi beğenmeyenler neyini beğenmiyor anlamıyorum sanki hepiniz sinema eleştirmesniz daha iyisini yapabiliyosanız sizleri tutanmı var lafa gelince atıp tutması kolay

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
şu filmi beğenmeyenler neyini beğenmiyor anlamıyorum sanki hepiniz sinema eleştirmesniz daha iyisini yapabiliyosanız sizleri tutanmı var lafa gelince atıp tutması kolay
Adamlar gerçek Cin görüntüleri diyor, sence biz mi saçmalıyoruz onlar mı saçmalıyor ?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
harbiden paranormal activity çakması olmuş. PA bile kabak tadı verdi artık. bu iyice tavşanın suyunun suyu olmuş...

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Adamlar gerçek Cin görüntüleri diyor, sence biz mi saçmalıyoruz onlar mı saçmalıyor ?

tamam bu film öyle çokta ahım şahımlı bir film değil semum daha iyiydi sanki şimdi beni hemen linç etmeyin kabul edin semum bundan daha iyiydi aslında dinimiz gereğince yapılabilse bütün dünyayı ayakta alkışlatabileceğimiz filmler yaparız öyle insanları zombiyle yaratıkla korkutamazsanız insan meraktan korkar mesela kuranı kerimde anlatılan cehennemin film yapıldığını düşünsenize oyunculuklar 10 numara olcak tabiki yönetmen bize gerçekten cehennemi yaşatıcak sanmam ama 3d olursa dahada süper olur ayrıca zaten olaya şu açıdan bakın cehennemi anlatan kitapları hemen hemen hepimiz okumuşuzdur işte bunun kusursuzca beyaz perdeye yansıtlıdığını düşünün ağzmız açık izleriz ama sırf türk sinemasına balta vurmak isteyen tipler o filmide beğenmezler niye yapamıyoruz niye arkadaş elimizde çok imkan var niyemi yapamıyoruz bütçe bütçe bütçe yalanmı

dadaist

Profesör
Reaksiyon puanı
8
tamam saçma olabilir de bir de sinemada o karanlıkta ve efektleri tam anlamılya hissederken görmek isterim sizi :) hele 3D izlerken :)

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
tamam saçma olabilir de bir de sinemada o karanlıkta ve efektleri tam anlamılya hissederken görmek isterim sizi :) hele 3D izlerken :)

bence yarısı kaçar salondan :) 3d bile derken tırsıyorum ama hasan karacadağ ses efektlerini güzel yapıyor

BLacK+

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
18
tamam bu film öyle çokta ahım şahımlı bir film değil semum daha iyiydi sanki şimdi beni hemen linç etmeyin kabul edin semum bundan daha iyiydi aslında dinimiz gereğince yapılabilse bütün dünyayı ayakta alkışlatabileceğimiz filmler yaparız öyle insanları zombiyle yaratıkla korkutamazsanız insan meraktan korkar mesela kuranı kerimde anlatılan cehennemin film yapıldığını düşünsenize oyunculuklar 10 numara olcak tabiki yönetmen bize gerçekten cehennemi yaşatıcak sanmam ama 3d olursa dahada süper olur ayrıca zaten olaya şu açıdan bakın cehennemi anlatan kitapları hemen hemen hepimiz okumuşuzdur işte bunun kusursuzca beyaz perdeye yansıtlıdığını düşünün ağzmız açık izleriz ama sırf türk sinemasına balta vurmak isteyen tipler o filmide beğenmezler niye yapamıyoruz niye arkadaş elimizde çok imkan var niyemi yapamıyoruz bütçe bütçe bütçe yalanmı

cehennemden film değil belgesel olur hacı anca.. Yani film konusu cehennem ne anlatacak? nasıl yandığınımı..zaten son nokta film başlamadan biter.. Cehenemden kaçış diye saçma bi hikayede olamayacağına göre öyle bir proje olmaz.. Cehennem müslümanada cehennem hristiyanada.. Yani çekilse çoktan çekilirdi bu..

Filmide fragmanlardan izlediğim kadarıyla beğenmedim.. Paranormal kopyası..Bizde cinler meşhur olduğu için onu harmanlamışız.. Ben bu kadar diksiyona özen gösteren bir ekip görmedim..Herkezmi anlaşılır,tonlu konuşur.. Yapay geldi bilmiyorum.. Film tipik blair witch, PA tarzı olmuş ama o tadı verememişler.. Hani deterjan reklamlarında haberi yokmuş gibi davranan ,baskın yiyen ev kadınları varya..Tüm gün çekim yapılır ama aaa asizmi geldiniz diye şaşırır. o yapaylıkta kalmış..

NESDelisi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,295
Dabbe 2'yi izleyince kendime gelememiştim, bir daha yemin ettim Dabbe serisini izlememeye.

DeepLune

Asistan
Reaksiyon puanı
1
fragmandaki kırmızı elbiseli kıza aşık oldum :)

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yaw 10sn den sonra bıraktım izlemeyi 1.41e baktmda bişi dikkatimi çekmedi:)

Panoromal aktivity tarzında , bu tarz filmler sinemada acayip ilgi çeker. Ben japon versiyonları , panoramal aktivty serileri olmak üzere yaklaşık 10 film izledim , yani çk bktanda olsa izletiyor kendini.
Dabbe 2'den sonra aslında büyük cesaret 3'ü çekmek 2 neydi ya öyle:)

1.41de kedi vardı yahu o yüzden dedim :D