Galaxy S3 için birkaç sor/un var :S

Bu konuyu okuyanlar

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Selamlar benim sorum şudur:
1. ram 780 MB olarak gözüküyor ve 500-550 arası surekli dolu olması bir sorun oldugu anlamına mı gelir
2. Home tuşuna basınca havaş bir geçiş oluyor. Sebebi S-voice diye biliyorum ama nasıl halledeceğimi bilmiyorum. Nasıl yapabilirim
3. İnternet paketim var. İnternete vs giriyorum. herşey ii hoş ama gmail, foursquare , facebook ve özellikle WhatsApp da bildirimler gelmiyor. yazdıklarım gitmıyor. Wireless varken bu sorunlar olmuyor. Ben internet paketiyle de whatsapp ve maillerin gelmesini istemekteyim
4. EN ÖNEMLİSİ de ayrıca şarjı 1 gün bile gitmiyor. Ayarlarıyla ilgili bir sorun mu var yoksa donanımsal bir problem midir? çunku millet video + oyun oynadıgı halde 2 gün gidiyor diyor (Kendi temasını kullanıyorum,su dokuşu felan açık. acaba onun mu etkisi var :S)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şarj hakkında önemli bir hatırlatma
Sürekli internet paketi veya wifi de açık. ne yazık ki bunlar bataryayı sömürüyor. buna rağmen daha iyi olmalıydı diye düşünüyorum..
Sanırım benım problem aşırı internet bağlantıları, wifi, mobil paket .. :(

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Söylediğin sorunlara ilişkin android işletim sistemi zaten sistemin bir kısım ramini alıyor geri kalan ise senin kullanılan işlemlere gidiyor diye biliyorum. Mail vs gibi uygulamalar bende internet paketide olsa wifi de olsa sorunsuz çalışıyor sanırım ayarlardan düzeltme yapman gerekiyor. Son olarak da şarjım şu anda %40 ve telefonum 1 gün 15 saat 44 dakikadır çalışıyor halde :)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
sende internet paketi veya wifi sürekli acık mı?
mesela whatsapp gibi yazılımlar?
buna rağmen mı 1gun15 saattır calısıyor?

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
4. EN ÖNEMLİSİ de ayrıca şarjı 1 gün bile gitmiyor. Ayarlarıyla ilgili bir sorun mu var yoksa donanımsal bir problem midir? çunku millet video + oyun oynadıgı halde 2 gün gidiyor diyor (Kendi temasını kullanıyorum,su dokuşu felan açık. acaba onun mu etkisi var :S)

Tam olarak birşey söyleyemem ancak S3'te kullandığın uygulamalardan geri tuşuyla çıkınca uygulama altta çalışıyor. Home tuşuna basılı tutup "tümünü kaldır"ıyorum ayrıca görev yöneticisinin Ram kısmından belleği siliyorum. Genelde her kullanımdan sonra yapmaya çalışıyorum, belki bu şekilde kullanarak şarj süreni uzatabilirsin.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Tam olarak birşey söyleyemem ancak S3'te kullandığın uygulamalardan geri tuşuyla çıkınca uygulama altta çalışıyor. Home tuşuna basılı tutup "tümünü kaldır"ıyorum ayrıca görev yöneticisinin Ram kısmından belleği siliyorum. Genelde her kullanımdan sonra yapmaya çalışıyorum, belki bu şekilde kullanarak şarj süreni uzatabilirsin.
bende sık sık yapıyorum onu. bazen uygulama yöneticisinden bile kaldırdıklarım oluyor. ama yine de 1 gunu hiç göremedım

siz bana şunu söyleyın. internet paketi ve wifiniz sürekli açık mı

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
bende sık sık yapıyorum onu. bazen uygulama yöneticisinden bile kaldırdıklarım oluyor. ama yine de 1 gunu hiç göremedım

Örneğin bu kullanımımın %50'sinde wi-fi açıktı. 1 gün 14 saat 36 dakika oldu ve %17 de duruyor.

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Cok ilginç gerçekten. acaba fabrika ayarlarına mı dönsem :S
Sürekli whatsapp ı kullanan biriyim. ondan şüpheleniyorum da biraz

bu arada görev sonlandırmayı sık sık yaptığım için extra bir yazılım olarak da "önbellek temizleyicisi" ni kurdum

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende de aynı sorunlar var hemen hemen
1.si sorun olarak görülmemeli benimde 550-650 gibi bi değerde seyrediyor ram kullanımı ama tüm programlar sorunsuz çalışıyor dert olmadı bu
2. sorun için ayarlar uygulamalar çalışan bölümüne girip s-voice yi durdurabilirsin eğer sorun s-voice den kaynaklanıyorsa
3. internet paketim olmadığı için hiç bir fikrim yok tek bildiğim 15mb internet kullandığım ay 50küsür fatura geldiği
4.sorun bataryanın kısa gitmesi gibi bişey bende hiç olmadı örneğin saat 8 de dışarı çıkarken batarya %97 idi şu anda %94 onun haricinde bazı programlar çok uzun süre arkaplanda yada normal olarak açık kalırsa bayaa ram yemeye başlıyor buda direk bataryaya etki eder ama batarya yı en çok etkileyen ekran ve ekran parlaklığı ekran parlaklığını düşük yada ortamın ışığına göre otomatik olarak ayarlarsan batarya sorun olmaz diye düşünüyorum 2100 mAh batarya gayet iyi bende kendi temasını kullanıyorum bende de su dokunuşu açık hatta yüz tanıma ile açılıyor ekran kilidi

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bende de aynı sorunlar var hemen hemen
1.si sorun olarak görülmemeli benimde 550-650 gibi bi değerde seyrediyor ram kullanımı ama tüm programlar sorunsuz çalışıyor dert olmadı bu
2. sorun için ayarlar uygulamalar çalışan bölümüne girip s-voice yi durdurabilirsin eğer sorun s-voice den kaynaklanıyorsa
3. internet paketim olmadığı için hiç bir fikrim yok tek bildiğim 15mb internet kullandığım ay 50küsür fatura geldiği
4.sorun bataryanın kısa gitmesi gibi bişey bende hiç olmadı örneğin saat 8 de dışarı çıkarken batarya %97 idi şu anda %94 onun haricinde bazı programlar çok uzun süre arkaplanda yada normal olarak açık kalırsa bayaa ram yemeye başlıyor buda direk bataryaya etki eder ama batarya yı en çok etkileyen ekran ve ekran parlaklığı ekran parlaklığını düşük yada ortamın ışığına göre otomatik olarak ayarlarsan batarya sorun olmaz diye düşünüyorum 2100 mAh batarya gayet iyi bende kendi temasını kullanıyorum bende de su dokunuşu açık hatta yüz tanıma ile açılıyor ekran kilidi
bariz tek sorunum batarya
birisi şunu çözsün yahu. neden olablr ki
üstelik ekran parlaklıgı da oto :S

ertu1921

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
home tuşuna basınca yavaş geçiş bendede var yeni güncelleme ile düzeleceğini umuyorum ancak pek sorun olarak görmemek lazım ram kullanımı bendede aynı ve telefonda bi yavaşlama olmuyor bataryaya gelince internet ve wifiden kaynaklıdır bolca mesajlaşıyosan ondan da olabilir ama batarya 1 gün gidiyor diyosun sürekli whatsup diyosun telefon ne yapsın batarya ömrü bence normal :)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şarj sorunu da hallettim. Şimdi yolunda herşey

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya bende mesaj geldiğini gösteren durum bildirimi var ama aslında o yazıyı ben okudum halen gitmiyor neden yani yeniden başlatınca gidiyor tekrar mesaj geldiğinde aynısı oluyor mesajları siliyorum halen görünüyor yardımcı olursanız sevinirim....

arslanav

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Benim 7.24 açık internet cokta mail alıyorum hi5 gibi sitelerden artı gün içerisinde 2 saat kesintisiz tv (haber) izliyorum akşamları yüzde 35 le eve geliyorum kalan 35 ide velet oyunlkarla bitiriyor ama arka planı boş tut maillere gelince senkronize et ayarlarını yap hepsi gelir

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Ben sabah 7 gibi telefonu şarjdan çıkarıyorum. Akşam 11-12 gibi tekrar takıyorum şarja. Gün için mobil veri genellikle açık olur, toplasan 2 saat oyun da oynarım. Yaklaşık 16-17 saat yapıyor. Zaten arka planda işlem de tutmuyorum. Normal mi acaba ?

*Mobil veri açıkken, oyun oynarken nasıl 1 günden fazla gidiyor şarjınız anlamış değilim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler benim s3 de home tuşuna basılı tutunca görev yötecisi açılmıyor bileniniz var mı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim sorunum telefon da wifi den internete bağanıyorum google giriyorum mikrofona tıklayıp gireceyim sitenin adını söylüyüyorum tanımlama işleniyor diyor sonra tekrar deneyin diyor ilk zamanlar böyle deyildi diyer yönlerinden daha bir sorunum cıkmadı allaha şükürde bu sorunu halledemedim ya nasıl cözerim bir yardım edseniz

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
samsung pişmanlıktır...
ram konusunda hiç bir şey yapamasın hem android hem touchwiz çok ram yiyor
şarj olarak 3000mha bataryalar var onlardan alabilirsin
home tuşu olayı samsungun her telefonunda var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bende galaxy s3 var alalı daha 1 hafta oldu ve home tuşu basmıyor nedenı ne olabılır acaba? ama uzun basında son uygulamalar çıkıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben s3 aldım googleplaydan facebook indirdim sonra turkcellin facebook paketini yaptım ama olmuyo girmiyo nedeni ne oalbilir lütfen cevap yazın

S

SDN Okuru

SDN Okuru
lanet tuş yüzünden s2 satıp s3 aldım. her modelde oluyor malesef. servise yolla başka çaren yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim s Voice kendiliğinden açılıyor engel olamıyorum deli ediyor beni teli kapatıp açılıyorum oda açılıp kapanıyor açılıp kapanıo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir sorun olcaktı bende s3 var wifiden internette giriyorum fakat interden geri tuşuyla çıkıp ramden siliyorum ama wifiyi kapattığım zaman para gidiyo neden acaba? teşekkürler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
home tuşu arızalıdır da arkadaşım orta tuşa basınca hani görev yöneticisi geliyorya bende gelmiyor bilen biri cevaplaya bilirmi acill

S

SDN Okuru

SDN Okuru
es 3 miniye sahıpım hattım vodafon face pakedı yaptım facede fotolar gostermıyoo sorunu bılen varmı :((((