Acer aspire 6930 laptopum açılmıyor. resmi içeride ben anlamadım bir de siz bakın

Bu konuyu okuyanlar

samsunluyasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşalr ben laptopumu 2009 yılının haziran ayında aldım. 2011 haziranda ekrandaki renklerde bazen bozulmalar oluşmaya başladı ve servise gönderdim. tamirden sonra gelen raporda kablonun sıkıştırıldığı yazıyordu. bugün ise laptopum hiç açılmadı. daha doğrusu saaat 10'da açtım, kullandım, kapattım sorunsuz şekilde. ama 2 saat sonra hiç açılmadı. benim laptopun açma-kapama düğmesinin yanında 3 tane gösterge var. zaten resimde göreceksiniz. bu göstergelerin en üstteki sabit disklerin etkin olduğunu (eğer ışığı yanarsa) ikincisi caps lock tuşunu üçüncüsü de num lock tuşunu bildiriyormuş. bu 3 gösterge de artık yanmıyor. ama dokunmatik paneldekiler yanıyor. sabit disklerde mi birşey var yoksa anakartta mı? ne yapmalıyım?

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Bence ekran panelinde bir sorun var.
Evde tv yada başka monitor varsa bağlayıp test eder misin ?

samsunluyasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tv'ye bağladım ama durum aynı hiçbir değişiklik yok malesef açılmıyor

BGAREPAİR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablo Sıkışması Dediler Kısmını Anlayamadım Dahada Açabilirmisin
Servis Ekran Data Kablosunu Onardımı veya Değiştirdimi Dış Monitöre Görüntü Alamıyorum Diyorsun FN TuşlarınLa Ekrana Geçiş Yapmayı Denedinmi

Sabit Disk Arızası Olabilirmi Demişşin Muhtemeli Cok Düşük Kullanıcıların Ekran Kartı Dediği BGA Chip Bozulmuş Olabilir.
İleri Düzeydeki Teknik Servislerden Yardım Almanı Öneririm.Teknik Servis Konusunda Sana Yardım Edebilirim İlgilenirsen Yardımcı Olurum

BGAREPAİR-ÜMİT DAMAR

Yazar ve Çizerseniz,Eğer Planlama Yaparsanız Tüm Bunları Siz Yaptığınız Halde En Çok Siz Faydalanırsınız.

sensizolmaz00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasi hiç açilmiyor eger pöwer tuşuna basinca işik fln yanmiyorsa ana kartda bi parça yanmiştir 100 150 tl gibi yaparlar yada garantisi varsa garantiye yolla

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
batarya varsa cikart sarj ile dene tabi bataryasiz ise batarya ile dene ama durum pek ic acici degil teknik destek alman gerek.

samsunluyasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
laptopu söktüm bağlantılarına baktım ama pek birşey göremedim. zaten ilk kez açmıştım pek de donanımdan anlamam. ayrıca power tuşuna basınca laptop açılmaya çalışıyor ama öylece kalıyor. en iyisi videosunu koymak galiba

evet şu an açıldı ya çok ilginç şekilde

samsunluyasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar laptopum tekrar açılmamaya başladı ve 2 aydır açılmıyor. ekran çipi arızası var dedi samsunda bir tamirci. yukarıda resmi var. şimdi de size içinin resmini çekip yolluyorum. macun mu bitmiş. çıkardğım şey ekran kartı mı? yardım lütfen. ve fanım temiz mi?

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet çıkardığın şey ekran kartının ta kendisi üzerindeki de termal macun ısı pastasıda denebilir. macunun altındaki chip se meşhuuur ekran kartı chipimiz. fanın temız olup olmadığını sökmeden anlayamazsın cunku biraz açmak istiyorum burayı "fan içeriyi soğutmaya değil içerdeki sıcak havayı dışarı atıp sirkülasyonu sağlamaya yarar" bundan dolayı fanın kendının pıs olması sadece dönüş hızını etkıler asıl olansa o sıcak havanın cıkması gereken resimde sağ en üst köşede az bir şekilde görünen ızgaranın ağzıdır ki temizlenmesi gereken kısım burasıdır. fakat uzun yıllara dayanan tecrubeme dayanarak söylüyorum bu ekran kartları hp 5000-6000 den sonra gördüğüm en problemli ekran kartlarıdır. çok ısıtıp ısıtıp çalıştırdığımız oldu. allah kolaylık versin ne diyim.

samsunluyasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
uzun yıllara dayanan tecrubeme dayanarak söylüyorum bu ekran kartları hp 5000-6000 den sonra gördüğüm en problemli ekran kartlarıdır. çok ısıtıp ısıtıp çalıştırdığımız oldu. allah kolaylık versin ne diyim.

peki hocam ne yapayım ben, neyi ısıttınız ben de ısıtayım onu

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
peki hocam ne yapayım ben, neyi ısıttınız ben de ısıtayım onu

ekran kartı çipinden bahsediyor. Çipin altından ısıtma işlemi Tecrübeniz veya bilginiz yoksa hiç dokunmamanızı öneririm.

XY-852DLW_web.jpg

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
EnverYigit arkadaşım çok doğru söylemiş. fakat işin ehli tanıdığınız birinden bu konuda yardım isteyebilirsiniz.

samsunluyasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiç tecrübem yok, peki ne yapmalıyım sizce? tamiri mümkün mü?

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamiri mümkün tabiki dediğim gibi güvenilir bir teknik servise onarımını yaptırabilirsin.

samsunluyasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamiri mümkün tabiki dediğim gibi güvenilir bir teknik servise onarımını yaptırabilirsin.

ben samsunda birkaç yere götürdüm ama onlar da hep istanbula göndermemiz lazım diyor. sizce göndereyim mi? ısıtıp tekrar yollamasınlar. ve tamir nasıl edilecek parça mı değişecek?

EnverYigit

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
ben samsunda birkaç yere götürdüm ama onlar da hep istanbula göndermemiz lazım diyor. sizce göndereyim mi? ısıtıp tekrar yollamasınlar. ve tamir nasıl edilecek parça mı değişecek?
ısıtıp gönderirler hiç randıman olmaz. laptopun anakartı var mı internette bak bakalım. sıfır anakart satan var mı senin model?

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım anakart değil ekran kartı alacak resimlere bakdıysan ekran kartı harici soketli.
ısıtmak geçiçi bir çözüm, ya ekran kartını değiştireceksin yada muhtemel arızalı olan üzerindeki chip değişecek. istanbula gönderip göndermeme kararı senin ama göndereceksende güvenilir notebook onarım merkezleri var oraları tercih et.

samsunluyasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
off, ben bilmiyorum ki nereler güvenli, nereler değil. güzelim laptopuma yazık oldu ya

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
istersen bi kaç yer verebilirim arkadaşım olan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ramle alakası var eğer 2 adet raminiz varsa birini çıkarıp deneyin işlemci macunuyla filan alakası yok görüntü vermemesinin nedeni ram'lerden dolayıdır.

samsunluyasir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar laptopum tekrar açılmamaya başladı ve 2 aydır açılmıyor. ekran çipi arızası var dedi samsunda bir tamirci. yukarıda resmi var. şimdi de size içinin resmini çekip yolluyorum. macun mu bitmiş. çıkardğım şey ekran kartı mı? yardım lütfen. ve fanım temiz mi?

arkadaşlar, sorunun kaynağını buldum. bu resimde gördüğünüz ekran kartı bozukmuş meğer. çalışan başka bir laptopun ekran kartını benimkine takınca laptopum açıldı. benim ekran kartını o laptopa taktığımda ise o laptop açılmadı. şimdi sizden isteğim, yeni bir ekran kartı alsam ömrü ne olur, ya da bir bilgisayarcıdan eski laptoplardan bulup taksam, ne olur?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
arkadaşlar, sorunun kaynağını buldum. bu resimde gördüğünüz ekran kartı bozukmuş meğer. çalışan başka bir laptopun ekran kartını benimkine takınca laptopum açıldı. benim ekran kartını o laptopa taktığımda ise o laptop açılmadı. şimdi sizden isteğim, yeni bir ekran kartı alsam ömrü ne olur, ya da bir bilgisayarcıdan eski laptoplardan bulup taksam, ne olur?

focus bilgisayar yada monster notebook'a bak o ekran karti sifrini bulabilirsin yada ikinci elini uzun kullanirsin.

Son mesajlar