Galaxy S3 deneyimim..

Bu konuyu okuyanlar

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bir günlük kullanımın ardından deneyimlerimi paylaşmak istedim..
Öncelikle söylendiği gibi cihaz extra seksi. Güzel bir duruşu hoş bir tasarımı var. Büyük olması sorun değil ki ben gibi küçük eli olan biri bile kullanabiliyorsa eminim herkes de kullanabilir. Son guncellemeyi henüz durmadım ama ona rağmen bir sorunu yok.
Bana göre eksikleri şarj. Çok övdü herkes ama 1 günü göremedim ve ciddi anlamda canımı sıktı. Ayrıca konuşma esnasında sesin gitmesi de sorunlu. BiraZ da ısınma yok değil.. ses deneyimi de daha ii olmalıydı bence. Dış ses harika sayılmAz
Tabi bunlara rağmen bile telefon mükemmelden biraz daha iyi :)
Bilen veya öğrenmek isteyenlere bildirmek istedim .fark ettiğim şeyler olursa ilave yapacağım

cipro06

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle söylendiği gibi cihaz extra seksi. Güzel bir duruşu hoş bir tasarımı var. Büyük olması sorun değil ki ben gibi küçük eli olan biri bile kullanabiliyorsa eminim herkes de kullanabilir. Son guncellemeyi henüz durmadım ama ona rağmen bir sorunu yok.
Bana göre eksikleri şarj. Çok övdü herkes ama 1 günü göremedim ve ciddi anlamda canımı sıktı. Ayrıca konuşma esnasında sesin gitmesi de sorunlu. BiraZ da ısınma yok değil.. ses deneyimi de daha ii olmalıydı bence. Dış ses harika sayılmAz
Bilen veya öğrenmek isteyenlere bildirmek istedim .fark ettiğim şeyler olursa ilave yapacağım
telefonu yerden yere vurdun sonuç ise nerdeyse mükemmel demişsin :) benim fikrin o kadar parayı bir telefona vermem.al bi 100 liralık telefon git bi tablet al yada net book oh mis gibi dert yok tasa yok.birde yanlışlıkla elinden düşse valla öyle bi için sızlıyor ki eski deneyimlerimden kalma çok sinir bozucu onu çekeceğine relaks ol.nokia 6600 çıkmıştı ve o zamanın parasıyla tam 720 milyon diyeyim
sadece yurt dışısına vermiştim oda havuza düştü bitti gitti o gündür aldığım telefon 500 ü aşmaz.bir daha o krizi atlatamam :)

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
Az evvel düşürdüm Note'yi,kendime küfür ettim :D

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Yeni güncelleme şu ses sorununa yönelik olduğu söyleniyor. Akşama deneyeceğim

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5

Bana sarjı rahat rahat 2 gün yetiyor zorlasam 3 gün olacak. Film izleme, oyun vs. dahil.
Konuşma esnasında cihazı kenarlarından tutmaya dikkat et. Parmakların ses alıcısını kapatıyor olabilir.

HastasıymS3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle arkadaşa hayırlı olsun diyorum :)
Ben S3'e çıktığından beri hayranıyım .. Alıcam ama bazı sitelerde gerçekten kötü yorumlar okuyorum burayı da uzun süredir takip ediyorum S3 sahibi kişiler mevcut olduğundan hemen üye oldum size 2 tane sorum var , şimdiden teşekkürler ..

1- bir yerde şöyle yazıyordu 16 gb olarak aldığım s3 11 gb çıktı bu doğrumu sizce 16 gb yeterli mi ?
2- Telefonu Amerikadan bir akrababam getirecek acaba burda bir sorun yaşar mıyım ?

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle arkadaşa hayırlı olsun diyorum :)
Ben S3'e çıktığından beri hayranıyım .. Alıcam ama bazı sitelerde gerçekten kötü yorumlar okuyorum burayı da uzun süredir takip ediyorum S3 sahibi kişiler mevcut olduğundan hemen üye oldum size 2 tane sorum var , şimdiden teşekkürler ..

1- bir yerde şöyle yazıyordu 16 gb olarak aldığım s3 11 gb çıktı bu doğrumu sizce 16 gb yeterli mi ?
2- Telefonu Amerikadan bir akrababam getirecek acaba burda bir sorun yaşar mıyım ?

evet sistem kullanımı yuzunden 11GB kalıyor.
ve ben de isviçreden getirttim. 15 gun kayıtsız kullanır sonra kayıt ettırırsın- ben de henuz kaydettırmedım

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
güle güle kullan

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
güle güle kullan
Selamlar benim sorum şudur:
1. ram 780 MB olarak gözüküyor ve 500-550 arası surekli dolu olması bir sorun oldugu anlamına mı gelir
2. Home tuşuna basınca havaş bir geçiş oluyor. Sebebi S-voice diye biliyorum ama nasıl halledeceğimi bilmiyorum. Nasıl yapabilirim
3. İnternet paketim var. İnternete vs giriyorum. herşey ii hoş ama gmail, foursquare , facebook ve özellikle WhatsApp da bildirimler gelmiyor. yazdıklarım gitmıyor. Wireless varken bu sorunlar olmuyor. Ben internet paketiyle de whatsapp ve maillerin gelmesini istemekteyim
4. EN ÖNEMLİSİ de ayrıca şarjı 1 gün bile gitmiyor. Ayarlarıyla ilgili bir sorun mu var yoksa donanımsal bir problem midir? çunku millet video + oyun oynadıgı halde 2 gün gidiyor diyor (Kendi temasını kullanıyorum,su dokuşu felan açık. acaba onun mu etkisi var :S)

bu soruları cevaplayan olursa cidden gülerek kullanacağım :=

Racon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selamlar benim sorum şudur:
1. ram 780 MB olarak gözüküyor ve 500-550 arası surekli dolu olması bir sorun oldugu anlamına mı gelir
2. Home tuşuna basınca havaş bir geçiş oluyor. Sebebi S-voice diye biliyorum ama nasıl halledeceğimi bilmiyorum. Nasıl yapabilirim
3. İnternet paketim var. İnternete vs giriyorum. herşey ii hoş ama gmail, foursquare , facebook ve özellikle WhatsApp da bildirimler gelmiyor. yazdıklarım gitmıyor. Wireless varken bu sorunlar olmuyor. Ben internet paketiyle de whatsapp ve maillerin gelmesini istemekteyim
4. EN ÖNEMLİSİ de ayrıca şarjı 1 gün bile gitmiyor. Ayarlarıyla ilgili bir sorun mu var yoksa donanımsal bir problem midir? çunku millet video + oyun oynadıgı halde 2 gün gidiyor diyor (Kendi temasını kullanıyorum,su dokuşu felan açık. acaba onun mu etkisi var :S)

bu soruları cevaplayan olursa cidden gülerek kullanacağım :=
Hmm Sen milleti dinleme herşey normal benim cihazdada var bu sorunlar güncellemeyle gider için rahat dimi :D

HastasıymS3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet sistem kullanımı yuzunden 11GB kalıyor.
ve ben de isviçreden getirttim. 15 gun kayıtsız kullanır sonra kayıt ettırırsın- ben de henuz kaydettırmedım

Teşekkürler çok yardımcı oldun artık içim rahat beyaz 32 gb S3 alıcağım :)

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Teşekkürler çok yardımcı oldun artık içim rahat beyaz 32 gb S3 alıcağım :)

16ile 32arasında ne kadar fark var bilmiyorum ama takılma o kadar. Sadece s3 olsun yeter.beyazı var bende. Aşırı seksi. Bakıp bakıp iyiki almışım diyorum

HastasıymS3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
16ile 32arasında ne kadar fark var bilmiyorum ama takılma o kadar. Sadece s3 olsun yeter.beyazı var bende. Aşırı seksi. Bakıp bakıp iyiki almışım diyorum

öyle deme yaa :)
çıkığından beri ha aldım ha alıcam ama bir türlü rengine karar verememiştim bi dediler mavi de sorun oluyor beyaza döndüm bi dediler yeni rengi çıktı ona döndüm bir baktım o biraz daha koyuya kaçmış şimdi de beyaza karar vedim tam 16'lığı alıyordum şu 11 gb meselesini öğrendim artık en son bildir beyaz ve 32 gb lik gelecek inş . 28'inde bu arada 16 gb ile 32 gb arasında yaklaşık 100 lira fark var bir de sen kullanıyosun yha herkesin dediği gibi ses ile ilgili bir problem var mı? ( gelen arama veya tam konuşurken )

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Nedir millet telefonu aldığı gibi foruma koşuyor :D ödül filan mı var ben de mi başlık açayım?
evet ben 4s aldım türkiyeden çatır çatır nakit saydım param bol ben kazanıyorum ben harcıyorum :D
yok toz kaçmış :D lan telefon bu çok takılmayın.bugün toz kaçar yarın düşer yarılır psikolojinizi bozmayın obbessive compulsive disorder'a zemin hazırlamayın.

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
kardeşim benimde şarj sıkıntııs vardı başlarda 5 6 sefer şarj ettikten sonra cihazı tutamıyorsun
ben günlük ortalama 150 mesaj 30 dkka konuşma 15 20 dakka internet ekran parlaklığı %50 3 gün gidiyor test ettim

ses sıkıntısı bende yok ama pek tatmin edici sesi olduğu söylenemez yazılımsal olarak gelecek olan güncellemeyi bekliyorum ne zaman türkieyeye de verirler orası faili meçhul..

ergbull

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben de bir kaç gün önce s3 aldım ve sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. öncelikle uzun süre araştırma ve incelemelerden sonra s3 te karar kıldım. s3 en büyük rakibi htc one x karşısında tasarım ve multimedia alanlarında biraz geri kalıyor kabul ediyorum fakat batarya ve performansta ise fark atıyor ki işlemcisi 1.4 ghz olmasına rağmen. bu tip telefonlarda zaten bataryanın 1 hafta dayanması mümkün değil ama s3 muadillerine göre daha uzun bir kullanım süresi sağlıyor. ben ortalama bir kullanımla 2 gün idare ediyorum. ben internet bildirimleriyle ilgili bir sorun yaşamadım. evet telefonun belleği 11 gb görünüyor ki bu doğal içerisinde basit bir işletim sistemi yok, eski telefonumdan(nokia 5800) kalan 8 gb lık hafıza kartıyla baya bir bellek elde ettim. benim asıl sormak istediğim forumda bulunan overlock işlemini yapıp batarya süresini uzatabilen birileri var mı? şimdiden teşekkürler

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Benim cihazla en çok yaptığım gmail, facebook, foursquare, internet ve whatsapp. Yani isim internette ge ya wifi ya ınternet paketi açık
Sanırım en çok şarji da bu 2si yiyor
Ayrıca farettiğim başka birbnokta görev yöneticisinden ram 'belleği sil' yapinca 18-23arası uygulama kapatıldı diyor. Sıkça da yüksek sayı çıkıyor. Tamam bazıları mutlaka sistem gereksinimleridir ama sayı çok fazla değil mi. Sonuçta bu da sarja etki ediyor

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Az önce 5800 xp i düşürdüm Düşene bide ben vurdum sorun yok sapa sağlam :D :D

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Benim s3 de konusurken ses kesilmesi problemi yok o yee :))

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Sabah da ben s3 ümü düşündüm. Silikon kilifin faydasi ışte

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Sabah da ben s3 ümü düşündüm. Silikon kilifin faydasi ışte
çok düşünmüşsünüz ondan olsa gerek :mrgreen:
şaka bir yana slikon kılıfda hiç estetiklik yok sırf o yüzden tercih sebeblerim arasında yer almıyor

gider çekmeli deri kılıf alırım daha iyi :)

10u®

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hayırlı olsun güzel cihaz benimde s3 kullanıcılarına sormak istediğim cihaza nasıl şifre koyuyoruz Güvenlikte cihazı şifrele seçeneğine geliyorum ama birtürlü olmuyor buton aktif değil yardımcı olursanız çok sevinirim.

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hayırlı olsun güzel cihaz benimde s3 kullanıcılarına sormak istediğim cihaza nasıl şifre koyuyoruz Güvenlikte cihazı şifrele seçeneğine geliyorum ama birtürlü olmuyor buton aktif değil yardımcı olursanız çok sevinirim.
ayarlara giriyorsunuz
kişisel diye bir altta kategori mevcut oradan güvenliği bulup açıyorsunuz
ekran kilidine giriyorsunuz
en altın bir üstünde şifre diye bir mod var ona tıklayıp şifre oluşturuyorsunuz daha sonra telefonunuz ekran kilidi moduna geçince tekrar açmak için belirlemiş olduğunuz şifreyi yazıp cihazınızı kullanabiliyorsunuz

ergbull

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dün telefonuma işlemci hızını ayarlayan bir program yükledim (tabiki root yaptıktan sonra) maksimum 1000mhz'e düşürdüm batarya kullanım konusunda faydası olacak mı bir kaç gün içerisinde göreceğiz deneyimlerimi o zaman yazarım

10u®

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ayarlara giriyorsunuz
kişisel diye bir altta kategori mevcut oradan güvenliği bulup açıyorsunuz
ekran kilidine giriyorsunuz
en altın bir üstünde şifre diye bir mod var ona tıklayıp şifre oluşturuyorsunuz daha sonra telefonunuz ekran kilidi moduna geçince tekrar açmak için belirlemiş olduğunuz şifreyi yazıp cihazınızı kullanabiliyorsunuz
Çok teşekkürler cvp için yalnız bunu biliyorum benim kasdetmek istediğim mesajlar galeri gibi kişisel yerlere erişimi şifre ile yapmak istemem (Ayarlar / Güvenlik / Cihazı Şifrele) seçeneği bende aktif değil sanırım önce başka biyerden telefona şifre oluşturuluyor ama yapamadım ben.

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Çok teşekkürler cvp için yalnız bunu biliyorum benim kasdetmek istediğim mesajlar galeri gibi kişisel yerlere erişimi şifre ile yapmak istemem (Ayarlar / Güvenlik / Cihazı Şifrele) seçeneği bende aktif değil sanırım önce başka biyerden telefona şifre oluşturuluyor ama yapamadım ben.
akıllı telefonlarda bu bahsettiğiniz güvenlik yazılımı mevcut değil diye biliyorum extra program yükleyerek bahsettiğiniz güvenlik önlemine sahip olabilirsiniz :)

10u®

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım kendi s3 ünde programsız yapmış fakat nasıl yaptığını unutmuş oda o nedenle sormak istedim.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Zaten s3 un kendi güvenlik yazılımları var. Yüz yanıma da dahil

Zaten s3 un kendi güvenlik yazılımları var. Yüz yanıma da dahil

Son mesajlar