Galaxy S3 ümün ekranı kırıldı

Bu konuyu okuyanlar

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Elimde tutarken yanımdan geçen biri çarptı yere düştü ve kırıldı..

Benim şimdi ne yapmam gerekiyor? İst'da Bakırköyde bi yetkili servis var yarın oraya götüreceğim. Bunun cam değişimi ne kadar tutar sizce?

Edit: Sanırım cam değişir sadece kasa değişmez.. Ve kasa değişim fiyatını bilen varmı?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Garanti değiştirmez mi? Yoksa kullanıcı hatası mı derler..

Yanından geçen adama iyi bi sövseydin.

Bu da bize ders olsun bi koruyucu almak lazım.

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Çarpana çarpmadinmi isteseydin parasini

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi bi sövdüm zaten.. Ekranda koruyucu var arkakapak olarakta koruyucu varda hocam ne 500ü ya onu yaptıracağıma kırarım bu telefonu.. Garanti değiştirmez para isterler %100 kullanıcı hatası çünkü

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Kasko gibi bişey yaptırmış mıydınız?
Eğer yaptırdıysanız işinizi görecektir.

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Valla vatan computer'dan aldım hiç öyle bişey demediler. Sanırım yaptırmadım :(

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Koruyucu olduğu halde bu hale nasıl geldi telefon çok yüksekten falan mı düştü?

Geçmiş olsun ucuza kurtarırsın inşallah.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Geçmiş olsun hocam içim cız etti valla. :( İyice tırstım daha ben de kılıf falan almadım ama şu flip cover'den sipariş ettim birkaç saat önce, böyle bir durumda korur mu acaba?

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya bel hizamdan adam çarpınca biraz ileri düştü bu kadar.. Benimde içim cız etti ve abim 600 tl falan diyor yarın gidicem eğer öyle bi fiyat verirlerse birdaha samsung markasından hiçbişey almam.Bi telefonun camı 600 liraysa içindekiler ne kadar düşünemiyorum ya 2000tl zaten telefonun 0'ı..

coreysekiz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Geçmiş olsun , Sana çarpan kişi utansın bence :D

thesavarona

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Dostum ben olsam yanımdan geçenin kafasını kırardım.sonra alırdım o parayı ondan

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Adamdada öyle bi tip vardı değil o telefon kılıfını alamaz.. O yüzden bişey yapmadım. :)

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Geçmiş olsun bende geçen otobüste düşürdüm bi sıkıntı olmadı (çok sert düşmemişti gerçi)
Flip cover alacak arkadaşlara söyleyeyim flip cover bu tür durumlarda koruma sağlamaz haberiniz olsun...

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Az önce LED tester yaptım ekranda hiçbişey yok sanırım ön cam değişecek sadece inş yüksek bi fiyat çıkarmazlar ya heralde hasara göre fiyatta değişirr ya

soner23

Müdavim
Reaksiyon puanı
62
Elimde tutarken yanımdan geçen biri çarptı yere düştü ve kırıldı..

Benim şimdi ne yapmam gerekiyor? İst'da Bakırköyde bi yetkili servis var yarın oraya götüreceğim. Bunun cam değişimi ne kadar tutar sizce?

Edit: Sanırım cam değişir sadece kasa değişmez.. Ve kasa değişim fiyatını bilen varmı?

Buraya bir bak bakalım.

Edit: ekranı 144 tl görünüyor.
http://www.akilliphone.com/Samsung-I9003-Galaxy-S-LCD-ekran_4687.html#0

goki

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bi dakka bu telin ekranı gorilla glas değilmiydi yahu benim bildiğim gorilla düşmeyle çarpmayla kırılmaz benim şuan kullandığım tel (marka söylemiycem reklam yapma felan deniyor) defalarca düştü hatta merdivenden yuvarlandı ekranında koruyucu dahi olmadığı halde bırak kırılmayı çizilmedi bile bence verdiğin paraya yazık çünkü samsung ekranın gorilla glas olduğunu söylüyor sana sıfır tel vermeleri lazım.

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Geçmiş olsun bende geçen otobüste düşürdüm bi sıkıntı olmadı (çok sert düşmemişti gerçi)
Flip cover alacak arkadaşlara söyleyeyim flip cover bu tür durumlarda koruma sağlamaz haberiniz olsun...

Sağlamazsa da sağlık olsun, yapacak bir şey yok. Dikkatli kullanıp düşürmemek lazım. Deri, içi süngerli falan yaba gibi kalın bi kılıf koruma sağlar, o zaman da madem hapsedeceksin ne diye şöyle telefon alıyorsun derler adama. :) Dışarıda hareket halindeyken rahatça kullanamıyorsun, tasarımdan tamamen vazgeçiyorsun çünkü.

bi dakka bu telin ekranı gorilla glas değilmiydi yahu benim bildiğim gorilla düşmeyle çarpmayla kırılmaz benim şuan kullandığım tel (marka söylemiycem reklam yapma felan deniyor) defalarca düştü hatta merdivenden yuvarlandı ekranında koruyucu dahi olmadığı halde bırak kırılmayı çizilmedi bile bence verdiğin paraya yazık çünkü samsung ekranın gorilla glas olduğunu söylüyor sana sıfır tel vermeleri lazım.

Gorilla glass 2 hocam, normalde daha da sağlam olması gerekiyor ama hikaye. Bu tel de 4S'te yere düşünce tuzla buz oluyorlar. Videoları vardı forumda. One X'te öyledir eminim.

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
kardeşim bir s3 kullanıcısı olaraktan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum inşallah ucuza kapatırsın :S
valla simdi cihazı daha güzel koruyup kolluyayım diyeceğimde sakınan göze çöp batar misali :)

valla bende flip cover kullanıyorum ama tavsiyem deri çekmeli kılıf yada slikon kılıf olur

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Ekran sağlam ise sadece öndeki cam değişir.

Fiyat konusuna gelince bu sadece Samsung'un meselesi değil ekran ne yazık ki çok tuzlu olabiliyor...

Bu düşme olayları da bir garip arkadaşın LG marka telefonu düştü dış cam sapasağlam iç LCD darmadağın...

normalde o dış camın çok sağlam olması gerek ama fizik bu çarptığı yer öyle bir açıyla denk geliyor ki böyle istenmeyen sonuçlar çıkabiliyor...

İnşallah ucuz yollu sorununu halledersin...

Sıfır araba alıp da birisinin arkadan vurması gibi olmuş...

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya bu 300 le 600 lira arası dedikleri Arka dokunmatik ekran mı yoksa ben mi yanlış anlıyorm.. Dokunmatik ekranın fiyatı eğer o kadarsa olabilir ama ön cam o kadar olamaz arkadaş yaa

O s3 değil ama hocam s3 stokta yokmuş

Ekran sağlam ise sadece öndeki cam değişir.

Fiyat konusuna gelince bu sadece Samsung'un meselesi değil ekran ne yazık ki çok tuzlu olabiliyor...

Bu düşme olayları da bir garip arkadaşın LG marka telefonu düştü dış cam sapasağlam iç LCD darmadağın...

normalde o dış camın çok sağlam olması gerek ama fizik bu çarptığı yer öyle bir açıyla denk geliyor ki böyle istenmeyen sonuçlar çıkabiliyor...

İnşallah ucuz yollu sorununu halledersin...

Sıfır araba alıp da birisinin arkadan vurması gibi olmuş...

Ekran sağlam hocam cihazı test ettim dokunmatikte,lcd de,pikselde,seste vs... hiç bi sorun yok

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Sağlamazsa da sağlık olsun, yapacak bir şey yok. Dikkatli kullanıp düşürmemek lazım. Deri, içi süngerli falan yaba gibi kalın bi kılıf koruma sağlar, o zaman da madem hapsedeceksin ne diye şöyle telefon alıyorsun derler adama. :) Dışarıda hareket halindeyken rahatça kullanamıyorsun, tasarımdan tamamen vazgeçiyorsun çünkü.

Flip cover kullanıyorum değişmeyi de düşünmüyorum. Heleki silikon kılıf falan aman aman ... Ama şu bir gerçekki flip cover telefonu korumuyor. Ancak her türlü çok şık.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Kısa bir araştırmayla gördüm kü bu camlar çok çabuk kırılıyormuş arkadaşlar. Hatta yabancı sitelerde adam otururken cebinden düşürmüş ve ekranı kırılmış yuh diyorum!

Şu sitede yine birisi kırmış ve ekranı kendisi değiştirmiş.

nasıl değiştirileceğini de anlatıyor ancak ingilizce...

http://galaxys3root.com/galaxy-s3-root/how-to-replace-broken-lcd-screen-on-galaxy-s3/
Bu değiştirilen ekranlar orjinalin yerini tutuyormu acaba ileride dokunmatikte arıza felan olabilirmi?

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Hocam şurada gördüm ama maalesef S3'ün ekranı çok pahalıymış ya. 259.99$ yurtdışı fiyatı görünüyor, kim bilir kaça olur burada..

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
yazık ya. o kadar para ver, 1 m mesafeden düşünce camı gitsin. :(

telefonu alırken yapılan kaskolar bunu karşılıyor mu?

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
ağacım büyük geçmiş olsun ben almayı planlıyorum ama emin değilim alırsam herhalde çelik kasa yaptırırım :)

cglrbae

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Abi o ne yaaaa napçam ben şindi