Samsung Galaxy S3 mü iPhone 4S mi?

Bu konuyu okuyanlar

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Samsung Galaxy S3 mü iPhone 4S mi?

Son zamanların en hararetli çekişmesine hazır mısınız? Apple'ın amiral gemisi iPhone 4S mi yoksa Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S3 mü? Hangisi daha iyi?

vedatyalcin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samsung galaxy s3 hertürlü belki uygulama yönünden eksisi olabilir.

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
tarafsız yazar istiyoruz.izlemeye başlamadım ama ne düşüneyim şimdi?

"Yazar: Tolga Küçükyılmaz
Overclock ve donanım tutkunu, bilgisayarını sınırlarını zorlayarak kullanan tam bir teknoloji hastası. Ayrıca çok sıkı bir Android sever."

Neyse izleyelim emeğinize ağzınıza sağlık şimdiden.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Samsung Galaxy S III ile İphone 4S. Samsung Galaxy S III her şekil alır.

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
tarafsız yazar istiyoruz.izlemeye başlamadım ama ne düşüneyim şimdi?

"Yazar: Tolga Küçükyılmaz
Overclock ve donanım tutkunu, bilgisayarını sınırlarını zorlayarak kullanan tam bir teknoloji hastası. Ayrıca çok sıkı bir Android sever."

Neyse izleyelim emeğinize ağzınıza sağlık şimdiden.

Teşekkürler emek kısmı için :)

İnsanların tercihleri ve hoşlandığı konular, uzman olduğu konular vardır. Ben Android kullanıyorum fakat bu iki telefon karşılaştırmasında adil olmayacağım anlamına gelmez :) Karşılaştırmada neredeyse iPhone galip gelecekti :) izledikten sonra hak vereceksiniz.

by_djkarizma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tolgacem lütfen bana yardım et çok acil telefonum i9003 ve anrodit 4.0.4 yüklerken odinde fail hatası verdi telefon açılmıyor lütfen yardım et

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Teşekkürler emek kısmı için :)

İnsanların tercihleri ve hoşlandığı konular, uzman olduğu konular vardır. Ben Android kullanıyorum fakat bu iki telefon karşılaştırmasında adil olmayacağım anlamına gelmez :) Karşılaştırmada neredeyse iPhone galip gelecekti :) izledikten sonra hak vereceksiniz.
zevkle izledim.Batarya ömrü puanlamasına kamera yazmışsınız :)
Tek katılmadığım nokta ios cihaz almak isteyenlere yeni iphoneu bekleyin tavsiyeniz.Fiyat ve ülkeye geliş zamanı muallakta olan bir cihaz için iddialı bir yorumdu :)
android için s3 biçilmiş kaftan tabii ki tartışmaya bile gerek yok.
saygılarımla...

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Siri konusunda acımasız davranmışsınız açıkçası, "what's the wheather like?" diyerek hem donanımı hem de yazılımı test etmeye çalışmışsınız. Bu konuda size katıldığım pek söylenemez..

Rufat

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4S 1 yil once cikmasina bakmayarak s3 kafa tuta bildi.

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=218778]tolgacem[/MENTION]
yaşınızı bilmediğim için Tolga bey diye hitap edecegim
şuan bu videodan sonra size karşı olan tüm görüşlerim olumsuz yönde olmaya başladı evet bir prof. olmaya bilirsiniz ama inanın bu videodaki tanıtım size yakışmamış hani insanlara hazırlanmadan çıkmış hissi veriyorsunuz 4 4 lük olmak zorunda değilsiniz evet çok sıcak kanlı ve samimisiniz bu işin 2. kısmı türkiyede belli başlı forum siteleri bu tanıtımları gerçekleştiriyor sizin mizahınız ve tarzınız farklı eyvallahım var ama hani biraz daha çalışılıp çıkılması daha güzel olur diye düşünüyorum

hani şuan elime mikrofon verip al tanıt deseler yapamam haliyle herkezin işi farklı
hani istediğim diğer tanıtım videolarınızın biraz daha dışına çıkıp daha sıcak kanlı daha cana yakın ve akıcı bir anlatım ile konulara hakim olup anlatmanız olacaktır :)

teşekkür edecegim bir çok şey var sayenizde android nedir ne değildir hepsinin farkına vardık
daha elimize cihazlar gelmeden tanıtımlarını yapıp bizi aydınlattınız bunlar niceleri teşekkür etmek için ama benim belirttigim şeyler olursa cizginizde daha farklı olur :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
4S 14 Ekimde çıktı. S2 Mart ayında çıkmasına bakmayarak Apple İphone 4S'e kafa tuta bildi.

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Her yeni çıkan akıllı telefonun iPhone 4S ile karışılaştırılması bile iPhone'un üstünlüğünü ortaya koyuyor. iOS Kapalı bir kutu olabilir ama bence Android'den pek de eksiği yok. Arayüz akıclığı gerçekten harika, Android bu konuda geliştirilmeli. Herşey sanki takılarak ilerliyor gibi duruyor. Menüler, fotoğraf büyütüp küçültmeler vs.. Jelly Bean ile bu durum düzelecek sanırım...

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
sidik yarışına döndü bu iş hala neyin karşılaştırmasını yapıyorsunuz anlamıyorumki iphone her zaman diğer rakiplerinin önünde olacak çünkü standartlara apple belirliyor ios androidi her açıdan ezip geçiyor bence kıyaslanması bile abesle iştigal herşeyi geç sırf şu güncelleme yeni sürüm yükleme açısından baksak ios ve diğerleri arasındaki fark ortaya çıkar

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
sidik yarışına döndü bu iş hala neyin karşılaştırmasını yapıyorsunuz anlamıyorumki iphone her zaman diğer rakiplerinin önünde olacak çünkü standartlara apple belirliyor ios androidi her açıdan ezip geçiyor bence kıyaslanması bile abesle iştigal herşeyi geç sırf şu güncelleme yeni sürüm yükleme açısından baksak ios ve diğerleri arasındaki fark ortaya çıkar
Tamamdır . Elmacılar geldi tam oldu. S2 kafa tutmuşken s3 ile karşılaştırılması hata. Yarış değil. Sürüm güncellemesi demişken 2.1 den beri güncelleniyor ve şuan 4.x sürümde :) Yani bilmeden konuşanlar çoğaldı. Fanboy olmaya birşey demem. Ama donanımsal bir anlayış yoksa mesaj kasmak saçmalık .
İyi Forumlar

grkn-g

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Tamamdır . Elmacılar geldi tam oldu. S2 kafa tutmuşken s3 ile karşılaştırılması hata. Yarış değil. Sürüm güncellemesi demişken 2.1 den beri güncelleniyor ve şuan 4.x sürümde :) Yani bilmeden konuşanlar çoğaldı. Fanboy olmaya birşey demem. Ama donanımsal bir anlayış yoksa mesaj kasmak saçmalık .
İyi Forumlar

fanboy falan değilim makul ve mantıklı bir açıdan bakıyorum s2 4.x güncelleme aldı demişsin tamam eyvallah peki bir sonraki güncelleme alma garantisi varmı ? yada şöyle söyleyeyim s kullanan birisi 4.x güncellemesi alabildimi ? ama 2008 yılında 3gs alan birisi şuanda ios 5.x güncellemesini çatır çatır yükledimi ? bunlara cevap ver ondan sonra bilgim varmı yokmu sorgula

Jestman360

Profesör
Reaksiyon puanı
2
SDN editörü olarak ve uzun yıllardır iPhone kullanmış biri olarak Tolga ile Murat'ın yaptığı incelemeye ben de yorumumu katmak istiyorum. Ellerine sağlık, güzel bir inceleme hazırlamışlar fakat ben Murat'ın pek iPhone'u savunamadığını düşünüyorum. Lafı fazla uzatmadan kendi yorumumla bazı konulara değinmek istiyorum.

1 - Tasarım konusunda büyük ve küçük ekran tartışması yer alıyor fakat ne kadar büyük o kadar iyi mantığı kadar bunu bir paket halinde düşünürsek kullanım kolaylığı da oldukça önemli. Bu konuda iPhone'un büyük ekranlı olmamasının, daha doğru 3.5 inçte sabit kalmasının en büyük nedenlerinden biri de başparmak kullanımına uygun şekilde tasarlanmasıdır. Yani telefonu tek el ile tutup, tuttuğunuz elin başparmağıyla bütün ekrana erişebilirsiniz. Bu da her zaman için kullanım kolaylığını sağlar, tasarım değerlendirmesinde de en büyük kriterlerden biri olmalıdır. Ayrıca iPhone 5 ile tasarımın çok değişeceğini düşünmüyorum, hatta ortaya çıkan fotoğrafların da doğru olabileceğini düşünüyorum. Apple sevenleri de aslında Murat'ın dediği gibi çok fazla tasarm değişikliği beklememeleri lazım çünkü Macbook modelleri olsun iMac olsun uzun yıllar aynı tasarımı kullanırlar. Air'lar ikinci senesinde tasarım değiştirdikten sonra bu sene 3. aynı tasarımda ürün çıkarıyor örneğin. Yeni iPhone da aynı temel hatlara sahip olacaktır. Ben iPhone'un tasarımını da gayet başarılı buluyorum, 3G modelinden sonra iPhone 4 çıktığında tasarımına bayılmıştım.

Eksileri ne dersek bence tarafın kırılgan maddeen yapılmış olması tasarımdaki en büyük dezavantaj. Hem de iPhone 4 ile zaten tepki toplamışken 4S'in de aynı olması..

2 - Siri konusunda da aslında sadece yapabildikleri karşılaştırılsaydı daha iyi olurdu. Yani Galaxy S3 nasıl çalışıyor o konuda bilmiyorum ama Siri bütün komutları Apple sunucularına gönderip teyit aldığı için işlem süresi tamamiyle internet bağlantısıyla alakalı. Ayrıca uygulama açma komutu da uygulamanın açık olup olmadığına göre tepki süresi değişiyor. Bu yüzden Siri ile S-Voice karşılaştrması adil konu üzerinden yapılmamış (her ne kadar Siri kazanmış olsa da). Bence ikisi de tam olarak neler yapıyor, ne işe yarıyor ve Türkiye'de ne kadarı çalışıyor soruları üzerinde durulmalıydı.

Keza tarayıcı da madem karşılaştırılıyorsa hangisi daha hızlıdan öte java testi falan yapılabilirdi. Keza iki dahili tarayıcının özellikleri de karşılaştırılabilirdi. Android kullanmadığım için neler yapıyor bilemiyorum ama Safari'nin örneğin 8 sekme açma sınırı bulunuyor. Yine Safari'de okuyucu ile bütün menülerden arındırıp saf metni ortaya çıkaran bir özellik var. Okuma listesi ile de siteleri sonra okumak için kaydedebiliyoruz. Bu tarz özellikler karşılaştırılabilirdi.

3 - İşlemci konusunda çok durmayacağım ancak ikisinin gücünü kağıt üzerinden karşılaştırmak yerine işlem hızıyla ya da kullanıcı deneyimiyle karşılaştırmak daha güzel olurdu. Örneğin iPhone 4S şu an iOS işletim sistemiyle ve piyasadaki tüm uygulamalarla sorunsuz ve gayet hızlı bir şekilde çalışıyor, kasmıyor ve stabil şekilde çalışıyor. Bu durumda bir iPhone kullanıcısına sorsanız "çok ekstrem bir özellik getirmeyecekseniz boşuna 4 çekirdek yapıp pil ömründen yemeyin şu an zaten hızı fazlasıyla iyi" diyecektir. Bence bu çok önemli bir kriter. Galaxy S3'ün de buna benzer bir işlemci yetip yetmeme daha az bir işlemciyle olabilir miydi gibi konular konuşulabilirdi.

4 - 4S'in 1 sene önce çıktığını söyleniyor ancak yaklaşık 7 ay civarı bir fark var. Önemli olan burada gerçekten S3 ekran gibi farklı kulvarını kaldırırsak 4S civarında bir telefon mu olmuş yoksa 7 ayı fırsata çevirip üzerine çok mu çıkmış?

Tabii bunlar benim iPhone cephesinde yanlış ya da eksik bahsedildiğini düşündüğüm konular. Bu yüzden de bazı yerlerde puanının ekstra kesildiğini düşünüyorum. Zaten tasarım konusunda biri büyük biri küçük olduğu için puan ayrımı yapmak çok zor ama iPhone'un daha evrensel tasarımı olduğunu düşünüyorum. İş adamına da, genç birine de gidiyor.

Bunlar dışında iPhone'un da bolca eksisi bulunuyor; tasarımda arka tarafın kırılgan olması, pilin çok hızlı tükenmesi, siri'nin türkiye'de çalışmaması gibi...

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
s3 ün kamerası hakkında söyleyeceğim tek şey gece çekimlerinde malesef vasatın ötesinde o yüzden yanınızda ekstra bir makina almakta fayda var :D

Sönmez

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
YARDIM!!!
iPhone 4s te AYARLAR app ini parmağımın yanlış bir hareketiyle GAZETE BAYİSİ nin rafına attım ve her ne yolu denediysem (itunes dan düzenlemek de dahil) geri dışarı atamadım. Nasıl yapabiliriz bilen biri anlatsın.

sercankd

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İçerisinde samsung parçaları, donanımları kullanan bir telefonu Samsungun bizzat kendi telefonuyla karşılaştırmak çok ilginç. Yazılım konusunda da iphone da her türlü uygulama donmadan çalışıyor diyen arkadaşlara şöyle anlatayım topu topu 3-4 model telefona uyumlu uygulama yapmak var ve binlerce android kullanan telefona uygun uygulama yapmak var elbet öyle uyumsuzlukların olması normal :)

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
İçerisinde samsung parçaları, donanımları kullanan bir telefonu Samsungun bizzat kendi telefonuyla karşılaştırmak çok ilginç. Yazılım konusunda da iphone da her türlü uygulama donmadan çalışıyor diyen arkadaşlara şöyle anlatayım topu topu 3-4 model telefona uyumlu uygulama yapmak var ve binlerce android kullanan telefona uygun uygulama yapmak var elbet öyle uyumsuzlukların olması normal :)
işte arkadaşım stabilite de burdan kaynaklanıyor.Hem ios ve android farklı dünyalar.

BlackXr

Profesör
Reaksiyon puanı
32
S3 daha iyide olsa iphoneyi sadece tasarımı için tercih ederim :)

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0
zaten iosla androidi kıyaslayanları anlamakta güçlük çekiyorum...
kardeşim android yazılımı kaç tane farklı farklı cihaz için çıkartılıyor deneniyor... hepsi için en uygun olan yapılmaya calısıyor yazılımsal olarak
ama ıphone olemi? ne kadar androidin bir parçası olsada sadece ios kullanıyor ve tek ıphone için yazılım güncellemesi yapıyor...
yani farklı dünyalar benim gözümde sizin yaptgınız android ile nokia symbianı kıyaslamak gibi birşey

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
Şimdi arkadaşlar sizin yazdığınız yorumlar dikkatimi çekti açıkçası. Ben telefon almayı düşünüyorum bu iş için aklımda iki öneri varsa Bu Apple iPhone 4s ve Samsung Galaxy S3 olur. Ben telefonda HD film izlerim, oyun oynarım, internete girerim ve internetten birkaç video falan izlerim ve bunları yaparken 3-4 yıl kullanmak zorundayım yani iyi birşey olsun istiyorum. Hangisini önerirsiniz? HTC One X diye karşıma gelmeyin lütfen. Bu arada iPhone 4S'te HD film izlenebiliyor mu?

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Şimdi arkadaşlar sizin yazdığınız yorumlar dikkatimi çekti açıkçası. Ben telefon almayı düşünüyorum bu iş için aklımda iki öneri varsa Bu Apple iPhone 4s ve Samsung Galaxy S3 olur. Ben telefonda HD film izlerim, oyun oynarım, internete girerim ve internetten birkaç video falan izlerim ve bunları yaparken 3-4 yıl kullanmak zorundayım yani iyi birşey olsun istiyorum. Hangisini önerirsiniz? HTC One X diye karşıma gelmeyin lütfen. Bu arada iPhone 4S'te HD film izlenebiliyor mu?

Arkadaşım samsung Galaxy s3 her konuda iyi ve söylediğin konularda yarım elmaya Asfaltı yalatir emin ol :) iPhondaki ekran ile hdyi aynı karede düşünemiyorum. 4s çift çekirdekli, s3 4 çekirdekli. Iphone a-gps desteğine sahipken s3 agps ve glonass teknolojisine
sahip, kapalı odadan bile bağlanabilir. Hele ki kamera ve fotoğraf çekimlerinde s3 kalitesi tartışılmaz mükemmel. Boşuna iphone 4s alma, iPhonedaki here şey sorun, donanım, Yazılım desen ortada yazılım yok doğru dürüst, s3 e yaz sonu gibi jelly bean desteği geliyor çok daha iyi olacak, iphone ekran testinde ilk düşüşte kiriliyor, Samsung s3 üç beş atıştan sonra kiriliyor, ikisinin ekranı samsung imzalı. Gözün kapalı s3 al.

yo£cu

Asistan
Reaksiyon puanı
2
tolga bey anlatmış yanındaki arkadaş sadece katılıyorum demekle yetinmiş yetersiz bi tanıtım fikrimce :)

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
goodtornado arkadaşım teşekküre ederim bilgilerin için samsung aldım :)