İnternetim çok yavaş

Bu konuyu okuyanlar

OğuzHan09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnternetim çok yavaş şöyle anlatıyım internetim sınırsız ve 10mb hızı var benim evimde 3 laptop ve bir masaüstü var şimde masaüstünden kabloyla diğerlerinden wirelessle çekiyom ama çok yavaş arkadaşım da 1000 kb çektiği torenti be 70kb çekiyom (benim bilgisayarım daha iyi internet paketi aynı)

bunun bir çaresi var mı yardım ederseniz sevinirim:cool:

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
adil kullanım kotasından dolayı hızınız 1 megabite düşmüş olabilir

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
AKK olayı var duydunuz mu?

Ya da torrent dosyasının seed oranı iyi değildir.

ADSL sağlayıcınız ile görüşmeyi deneyin.

OğuzHan09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
seed oranı gayet iyi şu adil kullanım kotası nedir biraz açıklarmısın

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
hocam konuyu yanlıs yere acmıssın

Militarist

Müdavim
Reaksiyon puanı
130
Sen aşarsan herkes aşar. Ttnet vatan sağolsun.

OğuzHan09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
50 gb aştığımı zannetmiyorum ama hep yavaştı bunun çaresi var mı yada bir cihaz falan var mı hızlandıran

2 gb dosyayı 12 saat de indirdim hız bazen 1 kb a düşüyor

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Torrent ile hız testi yapılmaz. Torrentte indirdiğin dosyaya bağlı seed ve leechler hızını etkiler. Normal bir websitesinden dosya indirirsen hızını daha iyi anlayabilirsin. Bir de modemin portlarından kaynaklı bazen torrentte istediğin hızı alamayabilirsin.

OğuzHan09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=30087]ulash[/MENTION] torentle ilgili değil internet hızını ölçeyim dedim siteyi açmam 10 dk sürdü daha test et yazısını göremedim maalesef

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Adil kota aşması,sunucuların yoğunluğu,portlardaki bakımlar vs birçok nedeni var hatta aklıma gelen diğer zayız bir seçenek de,yakın olan santralin uzağa taşınması veya bakıma alınması.Geçenlerde,8.5 mbs hızdan aşağı düşmeyen bağlantım,bir hafta boyunca yerlerde süründü,hiçbişey yapamaz hale geldim sonunda gınaa gelip,mail attım ve aldığım yanıt ise,''portunuzda yüksek veri transferi var hata bizde değil'' oldu.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Kablosuz modeme sahipsen şifre koymalısın. Eğer şifren zaten varsa WPA2 ile uzun bir şifre oluştur. Şifreni bir şekilde öğrenmiş olabilirler.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Modem değerlerin ne görünüyor? Bağlantı hızı vs?

OğuzHan09

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hız 54 mb

acaba laptop a kabloyla girsem değişirmi acaba

ufon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kablo ile girildiğinde,elbette değişir hız.Wireles bağlantıyı,yağmur altında bir kab ile su toplamaya benzetirim,kablolu bağlantıyıda,musluktan su doldurmaya benzetirim.

msamci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İnternetim çok yavaş şöyle anlatıyım internetim sınırsız ve 10mb hızı var benim evimde 3 laptop ve bir masaüstü var şimde masaüstünden kabloyla diğerlerinden wirelessle çekiyom ama çok yavaş arkadaşım da 1000 kb çektiği torenti be 70kb çekiyom (benim bilgisayarım daha iyi internet paketi aynı)

bunun bir çaresi var mı yardım ederseniz sevinirim:cool:

aynı sorun bendede vardı ben adsl müşteri hizmetlerini aradım oradan bişeyler yaptılar modemi falan kapatıp açtırdılar sonra hızı normale döndü. aradıktan sonra hemen farkediyosun zaten internetin hızını
bide 50gb kotayı aşınca hızı düşüyor

50 gb aştığımı zannetmiyorum ama hep yavaştı bunun çaresi var mı yada bir cihaz falan var mı hızlandıran

2 gb dosyayı 12 saat de indirdim hız bazen 1 kb a düşüyor

wireles in şifresini kırmış olabilirler burdan kota sorgula istersen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yada senin internete bağlı olduğu telefonun hattını yakın bir telefon kutusuna bağlattır ordan sorunun var bendede aynı sorun dediğim gibi düzelmez ise internet paketini fiber yap gör hız nedemek :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimki öyle böyle değil 100 mbps int. var sayfa bir yavaşlıyor sayfalara girerken 5-10 dk bekliyorumm yardımmm :D hemde kablolu kullanıyorum

Uluc Yanar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer torrent indirmen yavaşsa güncel trackerlar kullanman gerekir ama internetin yavaşsa:
1-erişim durumu düşük olabilir
2-kapatıp açmayı deneyebilirsin :D
3-modemden kaynaklanan problemler olabilir
bendede aynı sorun var modem eskisi gibi değil değişmeye ihtiyaçı var 10 adımlık yerden düşük kalitede çekiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:angry:beyler bizim net tüm apartmana bağlandı ama pcmi yavaş yoksa binadaki internettemi bişey var anlamadım acil yardım oyunlar filan kasıo başka yerlere gittimde de oluyor bu bnce pcde bişi var acill yaardımm ​:cursing::crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Torrent ile hız testi yapılmaz. Torrentte indirdiğin dosyaya bağlı seed ve leechler hızını etkiler. Normal bir websitesinden dosya indirirsen hızını daha iyi anlayabilirsin. Bir de modemin portlarından kaynaklı bazen torrentte istediğin hızı alamayabilirsin.[/QUOTE]

ribelle

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
slm benim internetim sınırsız ve 3 laptaop kullanıyoruz.2 laptop gayet hızlı olmasına ragmen benm laptopum full cekse bile cok yavas.bi sayfayı yarım saatte acıyo.neden acaba?

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
benimde yavaş.10 mb internet var sözde.140 p videoyu izlerken bile donuyor.ne diyelim.zamanla alışırsınız.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım tabiki bu konunun çözümü var. öncelikle farklı dns deneyebilirsin eger çözüm sağlayamazsan Konu ile ilgili olarak teknoloji uzmanlarından destek alabilirsin 11820 tavsiye ederim...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bndede var hız testine baktım 1mb düşmüş netten online oyunlar indiriyorum sürekli bu yüzden olabilir mi :glare:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1 sayfayı ben 10 dakikada zor açıyorum internetimi nasıl hızlandırabilirim ?

kral07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
aynı şekilde bendede oluo ama soracağım o değil okuduklarıma göre 50gb kotadan sonra yavaşlıo demişsiniz ben 1 Laptop 2 masaüstü 3 telden giriom nete Laptop tan 60 gblık oyun indirdim 1 haftada hız aynı idi sonra bide 50 indirem dedim %80 gelince telden nete girdiğim zaman kotayı mı ney aştınız hız 3 Mbps düştü dedi anlamadım kota 50 değil miydi ben 100 gb 2 oyunla rahat oldu tel ve diğer pclerde 40 gb falan harcamıştıe sizce neden?