Chrome Uzantı Hatası ve Uygulama İlişkilendirme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

SUCLU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar firefox un sık sık çökmesi yüzünden iyice bunalmıştım, ama bir türlü eklentilerimden vazgeçemiyordum. Sonunda araştırdım ve bir çok firefox eklentisinin chrome da portlandığını farkettim ve chrome a geçmeye karar verdim ve şimdilik gayet memnunum. :thumbup:

Ancak iki sorunum var;

İlki,
17zPm.jpg

Tarayıcıyı her açtığımda sağ üst tarafta ayarlar simgesinde küçük bir uyarı işareti çıkıyor. İngiliz anahtarına bastığımda o uyarının "Uzantı Hatası" anlamına geldiğini görüyorum. Uzantı Hatasına bastığımda ise beni uzantılarımın(eklentilerimin) olduğu bölüme yolluyor. Ancak hiçbir eklentimin yanında herhangi bir uyarı olmuyor ve bundan dolayı hatanın hangi eklentiye ait olduğunu bilmediğimden, sorunlu olanı kaldırıp sorunu çözemiyorum. Zaten o küçük uyarı simgesi çıktığında hiçbir sorun veya eksiklik hissetmiyorum, herşey gayet normal şekilde işliyor. Bu uyarıyı engellemenin veya neyin sebep olduğunu nasıl bulabilirim.

İkincisi,
Bazı indirdiğim dosyaların, ait oldukları programlarca otomatik açılmasını isityorum ama bir türlü öyle bir ayar bulamadım. Örneğin firefox ta .torrent uzantısını indirmeye kalktığımda direkt olarak temp klasörüne atıp utorrent ile birlikte açılıyordu. Ama chrome da ise torrent dosyasını önce bir yere indirmek sonrada kendim açmak zorunda kalıyorum. Biliyorum küçük bir ayrıntı ama gündelik hatta çok işime yarayan bir ayrıntıydı. Bunun chrome da yapabilir miyim yada nasıl yapabilirim.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
1.Sorunun cevabı
Eklentilerinizi tek tek etkisizleştirerek tarayıcıyı kapayıp açarak hangi eklentinin buna sebep olduğunu anlayabilme imkanınız olabilir..

2.Sorunun cevabı
Şimdi Firefox dosya indirme esnasında iletişim pencesi çıkarıp soruyor ama Chrome indirmenin hızlı olması için iletişim penceresi açmayıp direk indiriyor.. İndirme anında altta menü seçeneklerinde bu tür dosyaları her zaman aç ve indirme tamamlandığında aç gibi seçenekler var fakat o dosyaları torrent programınızla ilişkilendirebilirmisiniz onu bilmiyorum.. Yalnız tarayıcının ayarlarından dosya indirme konumunu değiştirirseniz olur belki..

Birde ben hiç kullanmadım ama chrome eklentilerinde farklı indirme yöneticileri vardır bide o eklentilere bakın isterseniz bilen arkadaşlar varsada yardımcı olacaklardır..

Ayrıca Chrome un dev kanalındaki son sürüm stabil çalışmıyor.. Sistemimde silverlight yüklü olmasına rağmen bazı silverlight gerektiren içeriklerde silverlight yüklemem gerektiğini söylüyor halbuki yüklü.. Ayrıca DiğiTürk Play kanallaraınıda açmıyor..

msttr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlk indirdiğiniz torrent uzantısı altta görünüyor... bu uzantıya sağ tıklayıp menü seçeneklerinde bu tür dosyaları her zaman aç tıkladığında firefox gibi artık her zaman utorrent ile ilişkilendirecektir...

Son mesajlar