- Katılım
- 1 Kasım 2008
- Mesajlar
- 47,206
- Reaksiyon puanı
- 629
- Puanları
- 113
Arkadaşlar ben çözemedim yardımcı olursanız sevinirim :turned:
2: 400*50 =20000
20000/20 = 1000 c nin devir sayısı
20000/30 = 667 b nin devir sayısı
4: Kel macit vardı eskiden :mrgreen: q=mc.(t[SUB]son [/SUB]- t[SUB]ilk[/SUB]) m=0.2 kg
t:80-(-20)=100
alttaki kutudakilerin yerine yazıp q[SUB]1 [/SUB]q[SUB]2 [/SUB]q[SUB]3[/SUB] bulup toplayınca da toplam q yu verir o da cevaptır büyük ihtimal.
İki sorudan da emin değilim biraz mantıklı sallama var
1: 1200*300 = 1500 * x
x elektrik motoruna bağlı kasnak çapı olmalı.
ukalalık etmek istemem ama formüllerinde yerine konunca çıkıyor. bir pislik yok değil mi
belki son soruda takılınabilir, onda da şöyle bir şey var; su 0C'da hal değiştirme enerjisine ihtiyaç duyar. 0C'a kadar ve 0'dan sonrasını hesaplayacaksın, 0C için de Qergime hesabını yapacak, hepsini toplayacaksın. bu da yerine koyma sadece.
Yok yahu bu kadar basit olmaması lazım eğer bu kadarsa cevaplar yandık
Abi bu kadar basit, yaz bu cevapları al 100'ü
Abi bu kadar basit, yaz bu cevapları al 100'ü
Seneye artık sınavı 30 mayıs da olduk
Seneye şu dersten geçemezsen insan içine çıkma abi, çok basit
Abi soruları şu an 7.sınıfta okuyan kardeşime versem çözer, o derece basit
1)d1=(1200*300)/1500=240mm
2)Nc=(400*50)20=1000dev/dak ; Nb=(1000*20)/30=666.666666667dev/dak
3)A=[pi*(0.25)^2]/4=0.0491 metrekare (yaklaşık değer)
V=6*0.0491=0.296 metreküp/s
m=900*6*0.041=265.14kg/s
4)Q1=0.2*2.140*[0-(-15)]=6.42 j
Qerime=0.2*335=67 j
Q2=0.2*4.190*(80-0)= 67.04 j
Qtoplam=6.42+67.04+67=140.46 j
Bu kopya sayılmazmı sınavı yapan yetkililerden biri görmesin abi bence sonuç 300 çünkü aradaki farkı bulmamız gerekmezmiArkadaşlar ben çözemedim yardımcı olursanız sevinirim :turned: