Windows 8 Release Preview İzlenimleri

Bu konuyu okuyanlar

artinda

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Windows 8 Release Preview' i yükleyenler izlenimlerimizi burada paylaşalım.

İlk izlenimi ben paylaşayım.

Kurulu Sistem:
Windows 8 Release Preview 64 Bit
Model :
Casper Nirvana
İşlemci :
İntel Core İ7 işlemci (i7-720: 1.6 Ghz ile turbo 2.80 Ghz)
Ram :
4 GB DDR3 1066 Mhz
Ekran kartı :
2 GB DDR3 Nvidia Geforge GT240M (1 GB ayrılmış bellek)
Bellek : 500 GB

79vlr.jpg

Kurulumu tam bir işkence. Saatlerce sürdü kurulumu. Performansı Vista' dan da beter. Bu kadar da hantal bir işletim sistemi olamaz dedim. İzlenimi uzatarak anlatmaya gerek yok. Kısacası tam bir fiyasko!

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
sarı çizmeli mehmet ağa.:D neye göre diyon bunları.yanlış bir şey yapmışsındır.p4 işlemci 1 gb ramde bile.o kadar sürmüyor.

Birde eskiden aldığın performas verilerini.Birde Windows8 kurduğun zaman verileri bizde görseydik.Neye Göre konuşuyon.

artinda

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sarı çizmeli mehmet ağa.:D neye göre diyon bunları.yanlış bir şey yapmışssındır.p4 işlemci 1 gb ramde bile.o kadar sürmüyor.

Yazmayı unutmuşum Windows 7' den yükseltme işlemiyle kurdum. :) Belki bu yüzden geç yüklendi; ama daha önceki diğer yükseltmelerde bu kadar uzun sürmüyordu.

Birde eskiden aldığın performas verilerini.Birde Windows8 kurduğun zaman verileri bizde görseydik.Neye Göre konuşuyon.

Daha önceki sistemin (Win 7) verdiği puanlarla fazla farkı yok. Demek istediğim sistem puanlaması iyi ama bilgisayar çok ağırlaştı. Neredeyse kullanılamaz hale geldi.

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Bence gayet hızlı abartmayın yok hantal yok milenyum faciası bir tek başlat olayı biraz can sıkıcı onun haricinde gayet performanslı buldum bundan sonra win8'le yola devam..

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Baya bir abartmışsın.Hiçde fiyasko değil.Win7'ye göre daha hızlı ve Metro arayüzde gayet güzel.

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Windows 8 Release Preview' i yükleyenler izlenimlerimizi burada paylaşalım.

İlk izlenimi ben paylaşayım.

Kurulu Sistem:
Windows 8 Release Preview 64 Bit
Model :
Casper Nirvana
İşlemci :
İntel Core İ7 işlemci (i7-720: 1.6 Ghz ile turbo 2.80 Ghz)
Ram :
4 GB DDR3 1066 Mhz
Ekran kartı :
2 GB DDR3 Nvidia Geforge GT240M (1 GB ayrılmış bellek)
Bellek : 500 GB

79vlr.jpg

Kurulumu tam bir işkence. Saatlerce sürdü kurulumu. Performansı Vista' dan da beter. Bu kadar da hantal bir işletim sistemi olamaz dedim. İzlenimi uzatarak anlatmaya gerek yok. Kısacası tam bir fiyasko!

İşletim sisteminin kurulumu ve masa üstü ekranını görmem sadece 20 dakika sürdü.

artinda

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yükseltmeyle alakalı olabilir mi? Yani Sistemi sıfırdan kursam belki sorunlar çözülür diyorum.

senbilme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Microsoft Ayağına kurşun sıkıyor ...Windows 8 i Yükledim masaüstü performanslı gayet iyi..ama sanki windows 7 nin sp2 li haliymiş hissi verdi bana...görünüm aynı...herşey aynı... metro arayüzü ve başlat çubuğu olmadan bilgisayarı kapatmak için bile illa metro arayüzüne girip sorada yukarıdan oturumu kapat deyip oturumdan sorada bilgisayarı kapat diyerek kapatabildim bilgisayarı en basit haliyle kapatmak için bir sürü işlem...Belliki kullanıcıya zorla Dayatacak metroyu microsoft ...Metro gerçektende lazım değil bana..ordaki hiç bir uygulamayı kullanmıyorum..hiç bir uygulamada ilgimi çekmedi finans hava durumu spor falan gibi şeyler zaten ihtiyaç ve zorunluluk değil bir sürü gereksiz uygulama ile bilgisayarınız açılıyor..içinizden biride o uygulamalardan birini kullanıyorsa ne ala..Açıkcası Başlat menüsü ve metro dan dolayı hayal kırıklığına uğradım neyi kullanıp kullanmama hakkını vermeliydi microsoft..Seçim bana ait olmalıydı..açıp kapatabilmeyliydim metroyu ..belki zamanla severdim ama bu dayatmayla sadece antipati kazanıyorlar..diğer kullananların dedikleri gibi metro dokunmatiklere gider bana sempatik gelmedi aksine zorunlu kılmalarına karşı tepkim arttı..Lisanslı almayı düşünüyordum ama sanırım windows 7 devam..

artinda

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Birazdan sıfırdan kuracağım sistemi. İnşallah düzelir. :)

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Sistemin çok düşük bu nedenden olabilir. Core 2 işlemciye kurucam 2 güne "

Cloakengaged

Müdavim
Reaksiyon puanı
145
kurulum 15-20 dk sürdü bende.
windows 7 yerine rahatlıkla kurup kullanacağım bi sistem.

EhemmiyetsiZ

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sıfırdan kurdum harikatül vahşet çalışıyor. Bir sıkıntı yaşamadım henüz. Evdeki pc ye de 1 günlük kullanımdan sonra yükleyeceğim. İnternet explorer da bazen yazı alanlarında afallıyor. Bu hata sadece bende de olabilir bilmiyorum. Enter ile alt satıra geçemiyorum şuanda shiftdelete de. bir başka sitede ise kullanıcı adımı yazarken sorun yarattı. Ama sistem olarak gayet iyi çalışıyor.
denemelf.jpg

artinda

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sorun yükseltmeden kaynaklıydı demek. Sıfırdan kurdum 15 dakikada falan kuruldu. Bilgisayar Windows 7' deki gibi uçtu yine. :)

tyfnd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar benim şöyle bir sorum olacak hem windows 7 hemde windows 8 kullanabilirmiyim bunu nasıl yapmam lazım format atmadan yükelem yapsam nasıl olur çünkü eğer sorun çıkartırsa windows 7 i kullanmaya devam edeceğim?

Kısaca 2 işletim sisteminide kullanmak istiyorum...

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Merhabalar benim şöyle bir sorum olacak hem windows 7 hemde windows 8 kullanabilirmiyim bunu nasıl yapmam lazım format atmadan yükelem yapsam nasıl olur çünkü eğer sorun çıkartırsa windows 7 i kullanmaya devam edeceğim?

Windows 7 c ye kurulu ise windows 8 i diğer harddisk bölümüne kurucaksın.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Çok abartmışsınız hantal mantal nesi hantal anlamadımkii gayet güzel yağ gibi kayan bi sisem.. Hatta benim kurduğum 32 bit..

Diskinizin kapasitesi nedir??.. Kaç bölümden oluşuyor??..

EsPriTüeL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Senin bilgisayarda %80 donanım uyuşmazlıkları olabilir. Makina casper olunca aklıma direk o takıldı. Windows alt yapısını değiştirmediği sürece vistadan sonra performansı bayağı kaybetti. Diğer dizüstüne kurdum fakat çok ahım şahım bir fark görmedim. Az bi metro arayüzü ile süslendirip akışkanlık koymuşlar. Bunuda çok iyi biliyoruz ki masaüstü kullanıcıları hiçe sayarak yaptılar ki reklamlarıda hep dokunmatik ekranlara yönelik. Sonrada al sana yeni windows diyorlar. Şimdi gelde git windows lisansı ile uğraş ? ki uğraşırmıyız hayır yine bildiğimiz yollara başvururuz. Evde zorunluluktan windows ofiste mac kullanıyorum. Fakat hiçbiri mac os tadı vermiyor bana. Azcık gelişmen lazım windows.

Rüstembey

Doçent
Reaksiyon puanı
1
asus ortahal anakart.2GB ram.40GB hdd.4400+ işlemci.asus silent(5450)dandik ekran....veee kurulum c.previewden uzun sürdü..hiç sorunsuz çalışıyor(w8 çıktığından beri onlarca kurup kaldırdım)güzel iş çıkarmışlar..kötüleyenler zannedersem ya bir yerde hata yapıyorlar ya sistem gereksinimi yeterli deyil veya SÖYLENTİLERE FAZLA ÖNEM VERİYORLAR..
32 kullanıyorum hızı mükemmel.her türlü programı kurup kaldırıyorum sorunsuzca..NİS 360-6.0 kurdum oda sorunsuz hatta w7 den daha stabil..
sadece MSE yi kurdurmadı...

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Tek kelime ile fiyasko. RC böyle ise final sürümü nasıl olur bilemiyorum gerçi bütün windowslar hep öyle oldu finalide fiyasko olacak. Her zamanki gibi yine penguenlerim önde penguenleri seviyorum. :)

m6i4r7a2c2

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Abi İşletim Sistemi Çok Cazip Geldi Bana.Açılış Kapanış Sürelerini Söylemiyorum Bile.Fakat Ram Olayında Bizim Türk İnsanının(1Gb ram kullanan sıradan kullanıcı) Canını Sıkıcaktır.12 GB ram var hiç bir program yüklemeden sıfırdan kurulum yaptım ve görev yöneticisini açtığımda 1.3 gb ram kullanıyodu.defalarca açıp kapadım 1.1 - 1.2 vs sonuçlar verdi.gayette iyi bence.Consumer Preview'de karşılaştığım sorunları da çözmüşler.Fakat oyun kuruyim dedim Crysis 2 yi kurdum (ve lanet olsun orijinal sürümün 5. kurulumu olduğu için kodum iptal oldu).Oyunu açtığımda grafik ayarlarında çözünürlükler görünmüyodu.AMD'nin Consumer Preview için olan sürücüsünü yükledim yine aynı.ama sadece crysis 2 de bu sorun var diğer oyunlarda sorun yok.Diyeceğim o ki Windows Doğru yolda ilerliyor.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
benim lg x130 netbooka bile yüklendi sadece metro arayüzü ekran çözünürlüğünden dolayı olmadı netbookda bile hızlı be kardeşim

T800

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Şu başlat olayına sinir oldum her an dönebilirim win7 ye keşke bozmasalarmış :(

m6i4r7a2c2

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Şu başlat olayına sinir oldum her an dönebilirim win7 ye keşke bozmasalarmış :(

Başlat olayı aslında çok basit.Görmek istemediğin programı sağ tıkla başlat tan ayır de ve o boş kalan yerlere istediğin programı ata.öyle yapınca win7 başlatından bi farkı kalmıyo.

BlackXr

Müdavim
Reaksiyon puanı
32
cok hızlı çalısıyor win7ye göre banamı öyle geldi bilmiorum :)
metro arayüzünüde cok sevdim..

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar bendeki İngilizce Türkçeye nasıl çevirebilirim.

Janmark

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Windows 8'i Developer Preview'den beri kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım gerek programlarda gerekse donanaım olarak sadece Consumer Preview'de ati 4650 ekran kartımın driver'ını kuramadım tek karşılaştığım sorun buydu. Benim bilgisayar;

Intel p8700
3gb ddr3 Ram
ATI 4650

Ekran kartım var ve bilgisayar max 10sn sürüyor açılması.

307kd

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Tek kelime ile fiyasko. RC böyle ise final sürümü nasıl olur bilemiyorum gerçi bütün windowslar hep öyle oldu finalide fiyasko olacak. Her zamanki gibi yine penguenlerim önde penguenleri seviyorum.
:)
HOcam sen kafayı Linuxa takmışsın ondan beğenmiyorsun. Neymiş Fiyasko anlatsan da bilsek. Gördüğüm en iyi Windows işletim sistemi. Açılış kapanış hızı süper, kurulumu çok basit, Metro arayüzü ile programları bulmak çok kolay. Üstelik artık bu arayüz sayesinde tonlarca uygulama yapılacak yakında kullanıcılar tarafından bilgisayar daha fazla işimizi halledecek. Linux sevdası bir dönem bendede vardı ama kardeşim kullanmak için ille profesyonel mi olamak gerekiyor? Ortalama bir bilgisayar kullanıcısına kullandıramıyorsun. Bir ton ayrı srümü var. Sabah erken kalkan bilmemnelinux diye işletim sistemi yapmış...