Turkcell mi avea mi daha iyi

Bu konuyu okuyanlar

mazharr12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben yazları mersinin bir ilçesi olan çamlıyaylaya gidiyorum telefonum samsung galaxy s2 yaylada zamanımı %60 web de geçirecem sizce 3g ile avea mı daha hızlı internet sağlar turkcell mi?

Kadir Sekme

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Tek gerçek vodafone. Vodem kullandığım 4 ay süresince hiçbir performans düşüşüne rastlamadım. Kırmızıya güven :)

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Hangisi daha iyi derken iki ancak kazılçılıkta kıyaslanabilir

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
ben avea kullanıyorum bulunduğum belde de 3G çekmıyor

newempat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğru cevap hiçbiri :D hangi operatör ün nerede çektiği belli olmuyor .. mesela bende vodafone vodem var ailemin kaldığı evde çekmiyor 3g .. edge çekiyor .. ama turkcell in 3g çekiyor .. ama tabi gideceğin yere göre değişir .. turkcell in altyapısı daha sağlamdır kanısındayım ..

mazharr12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğru cevap hiçbiri :D hangi operatör ün nerede çektiği belli olmuyor .. mesela bende vodafone vodem var ailemin kaldığı evde çekmiyor 3g .. edge çekiyor .. ama turkcell in 3g çekiyor .. ama tabi gideceğin yere göre değişir .. turkcell in altyapısı daha sağlamdır kanısındayım ..

teşekürler bilgileriniz için

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
TURKCELL daha guclu avea bende 1-2 kademe ile 3G cekiyor... TURKCELL ise 3G telefonda ( NOKIA 2730 ) ile 3-4 kademe cekiyor ama telefonun konumu degisince EDGE'e dusuyor...

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Haftaya Turkcelle geçiyorum. Bıktım bu aveanın başına buyruk faturalarından.

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
Şansımı deneyeceğim. En azından hat değiştireceğim için uygun tarifeler sunuyorlar. Ayrıca çekim gücü iyi :)
Çekim gücü masalına ben inanmıyorum şahsen çünkü bende 3 Hatta aynı anda bulunuyor çekimlerini karşılaştırabiliyorum eskisi gibi fark yok artık, hatta bazı yerlerde Avea veya Vodafone çok daha iyi çekiyor ve Turkcell ne kadar iyi tarifeler sunarsa sunsun kazıkçılıktan vazgeçmiyor ha 3 yerine 2 kazıklıyor o kadar 19 liraya avea 1gb internet 1000sms 500 dk veriyor ve kar ediyorda Turkcell mi zarar ediyor yani o niye 400dk 2000 sms veriyor sadece, madem koydun karşısına bir kampanya ya adam gibi yap yada milleti enayi yerine koyma. Yani ben şunu anlarım siz enayisiniz ben internet vermesem bile Turkcell iyi be aabi diyip gelirsiniz bu kampanyayı da laf olsun diye yaptım maksat sazan avı. Son olarak şunu soruyorum sen hiç Turkcell'in gerçekten müşteri yararına yaptığı tek iş gördün mü?
Ben şahsen görmedim bugün şirin görünüp 5 veriyor yarın çaktırmadan 25 alıyor

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=139982]karizmaxi[/MENTION] önerin nedir peki ? Ben aveadayım ama faturamı azaltmak için tarife değiştirmem gerekiyor. Ancak baktığım tarifelerde (komik olan da bu) avea içi faturalı hatlar geçemiyor. Geriye tek seçenek kalıyor hat değiştirmek :)

Reaksiyon puanı
10,325
çekme konusunda Turkcell açık ara öndedir. sonra vodafon gelir. avea şehir merkezlerinde kalanlar için fatura yönüyle ideal olabilir.

n1etszche

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende turkcell kullanıcısıyım ve 3g konusunda bence rakibi yok.Ama fiyat konusunda can yakıyor biraz hizmet olarakta karşılığını fazlasıyla vermekte...

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252

Bilgili99

Profesör
Reaksiyon puanı
252
çekme konusunda Turkcell açık ara öndedir. sonra vodafon gelir. avea şehir merkezlerinde kalanlar için fatura yönüyle ideal olabilir.
Hangi verilere göre açık ara önde acaba? :) Mesela ben kastamonunun bir köyüne gittim sözümona her yerde çeken Turkcell çekmiyordu ama Vodafone 4 kademe çekiyordu yada Ankarada bazı yerleder de de durum aynı işe gidiyoruz Turkcell çekmiyor bu seferde Avea çekiyor mesela Şimdi birde Turkcell yeni bir reklam çıkarmış fazladan 6000 çekim noktası diye iyi de arkadaş neye göre kime göre fazladan ???

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
tURKCELL faturada kelek atmaz ama bence faturasiz hat daha iyi aylik otomatik yukleme ayarla tamam minimum 20TL... is gorur sen ihtiyacin kadar yuklet...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Turkcell bizim memlekette gayet iyi.Avea ise bayagı zor çekiyordu.
Ama Tukcell de pahalı.
Diyeceğim memleketinize gidince hangisi iyi ise ona geçiniz bence.

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Avea kendini geliştiriyor.Avea diyorum.Ama vodefaon aralarında en iyi tabiki.

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261

vodafone kazık atmada iyi olmasın? 3G der hiç bir yerde çekmez EDGE ble olmaz düz GPRS çeker fıtık eder diyenleri hiç mi görmedin?

vodafone kazık atmada iyi olmasın? 3G der hiç bir yerde çekmez EDGE ble olmaz düz GPRS çeker fıtık eder diyenleri hiç mi görmedin?

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Avea kullanıyorum 3G performansından memnunum. Şehir dışında bile. Speedtest sonucunu da ekleyebilirim.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Bende avea kullanıyorum, interneti gayet iyi, 3g bağlanıyorum çoğu yerde, bazen edge den, gprs düştüğünü görmedim, 30 tl, 500 dakika her yöne, 2000 mesaj her yöne, sınırsız internet.(2 gb kadar 3g, sonrası edge, ) edge 125 kbps oluyor ama buda hızlı bence, gerçi hiç bu hıza düştüğünü görmedim :D Kardeş eğer alacaksan, bütçene göre uygun olanı al derim, avea 30 tl bana uygundu ben aldım, pişman değilim daha 2 oldu, eğer fiyatı umduğumdan yüksek çıkarsa, avea da elveda derim :D

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11

Her büyük başarının altında zorluklar yatar ve bu zorlukların getirdği sıkıntıların olmasından doğal bir durum olamaz.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Ekleyeyim Avea :)
2012-05-31-11-48-57-622.png

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Mersin de yüksek yerlerde Türkcell in çekmedigi yerde avea çekiyordu gittigin yerdekilere sor bence:)

soneresra

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle turkcell arkadaş turkcell kullanıyo ben vodafone aynı videoyu aynı anda başlattık 3g ile onunki videoyu tamamladı benimki daha yarım olmamıştı,avea 3g kullanan arkadaşımda çok şikayet ediyo.turkcell pahalı ama kaliteli kabul etmek gerek

GassipGirl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
ben de vın kullanmıştım okuldayken 3g olmasa da turkcell çeken heryerde rahatlıkla kullanabiliyorsun zaten ben direk o vın aygıtını almıstım telefondaki gibi kafama göre tl yukluyordum ne kadar bakiyen kaldı görebiliyorsun yalnızca 3g çeken yerlerde video actın m ı ve görüntülü msn konusması yaptın mı acayip bitiriyor kotayı