Ekranımdaki Garip Renk Ve Çizgiler

Bu konuyu okuyanlar

macellan44

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bugün bilgisayarı açtığımda herzaman normal açılan ekranda bugün bozuk mavi görüntülermi diyim çizgilermi diyim öyle şeyler çıktı.Hani böyle oyun oynarken ekran da tuhaf görüntüler olurya;donar kalır ha işte öyle.Bende restart yaptım ve normal olarak açıldı.Acaba ekran kartından mıdır?Yoksa başka bir neden olabilirmi?Ekran kartım onboard 256 mb.Anakartım asus p5vd2-vm.Şimdi açıp kapatıyorum bişey yok normal yani.Teşekkürler...

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,784
Monitör ün eskiyse değiştirmeni öneririm.
ekran kartından da olabilir ekran kartı sürücünü en son güncellemeyi yükle

aykutoglu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eski kasamda bendede olurdu arada sırada ekran kartından süpelenirdim hep ama aynı sorunu ram'lerden de verir.. ramleri çıkar güzel bi temizle ramleri ve slotları bi tak bakalım inş bi daha yapmaz :)

muzaffer7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Diklemesine çizgiler çıktı benim arkadaşımda.. Birsürü mavi yeşil çizgi vardı ekranda. Ekran kartı bozuktu laptopu çalışır halde iken ekran kartını söküp takınca düzeliyodu bi süre (tavsiye etmiyorum) :) yada çıkarıp onboard ekran kartı ile idare etmeye çalışıyodu. Senin ekran kartı değildir umarım yoksa pahalıya gelir ram ise pek sorun olmaz.

Root-Sistemci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yukarıda sayılanları yap olmaz ise vga kablosunuda kontrol et ondan dolayıda yapiyor yani denemek lazım önce dış donanımları dene sonra iç donanıma gir